Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Obiteljski auto

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2018 u 10:50
Tomislave, Ford je zaista nešto bučniji u unutrašnjosti. Na 130, još ak je malo grublji asfalt, ko da se voziš u Jambo Jetu 1000 km/h. Zvuk otpora zraka možda nije glasniji od klase, no nije ni tiši, a buka motora je sasvim OK. Ali s podvozja prenosi sve dublje tonove.
Prije C Maxa sam imao Toyotu Corrolu i Škodu Octaviu. Oba auta su imala bolju zvučnu izolaciju podvozja. Ford je zato stabilniji u zavojima, naročito od Octavije.
Hoću reći, da nešto tiši auto ipak možeš naći i među kompaktima.
    Moj HiFi
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2018 u 22:15
Zadnjih dana smo doma još jednom malo bacili pogled na automobile i na neko divno čudo je nama kao poželjan automobil isplivao auto koji je velika rijetkost na Hrvatskim cestama.

Honda Civic 1.6 iDTEC tourer 2014 godina.

Automobil vrlo tihog dizel motora (koliko to može bit), vrlo štedljiv, nema neku povijest učestalog kvarenja ili nekih konstruktorskih pogrešaka. Izuzetno velikog prtljažnog prostora, veći od Accord karavana. Automobil koji je samo 15 cm kraći od Accord karavana. U inostranstvu mogućnost pronalaženja auta sa relativno malo kilometara (bar nama prihvatljivo), vrlo ekološki motor (jeftin uvoz)...

http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2018 u 21:10
Auto je izuzetno dobro opremljen, podešavanje zadnjeg ovjesa po pitanju tvrdoće, kažu i dosta dobar audio sustav u autu, također čitam okolo da je motor tih no da je ovjes nešto bučniji prelazeći preko neravnina. Srećom u mom slučaju dosta rijedak slučaj. Većinom obilaznica i slavonska.

Razgovarao sa dvojicom koji voze Honde (civic i accord) i kažu da nisu dijelovi nešto posebno skupi.

Nekako mi se čini da bi taj auto mogao biti sasvim dobar odabir za našu obitelj
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2018 u 12:21
A što si opleo po tim bmwima
Nije baš tako kako pričaš. Istina je da ima problema s lancem , ali nije da se to sve po cesti raspada kako prićaš. Znači određenom dijelu vozila se to češće kvari jer uistinu konstrukcijski nije najsretnije riješeno. Zamjena lanca košta oko 4500 kn koliko se sjećam. Lanac kod većine niti ne pukne, ali postoji šansa. Preventivno se zamijeni na 150 00 km i miran s i još toliko. Ako se ne želiš gnjaviti s time onda bolje preskočiti tu seriju, iduća serija je ispravila taj problem.

Ako hoćeš tih auto na 130, to niti jedan od ovih koje gledaš nije. Ja sam tu isto osjetljiv i volim tihe aute. Doma imam focus karavan (2015 g kupljen nov) , na nižim brzinama je jako tih, dobro izolira od vanjske buke, problem s u jedino gume koje se dosta čuju na većim brzinama, al to se da srediti tišim gumama, ove serijske baš nisu tihe. Na autoputu je auto s ovim gumam dosta bučan ( barem meni) .
Sa mo za usporedbu, vozim bmwa 5 i meni je i on bučan na 140 (drugi me zafrkavaju da nisam normalan i da je auto skroz tih), ali to je sve stvar navike, kad se navikneš na tišinu u autu onda čuješ sve :)
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2018 u 23:12
Što se tiče buke i navike na tiše aute vjerujem da poslije čuješ sve i svašta no ovaj puta bi ipak nešto tiši auto ako može.

Svaki put kad vozim klince iza i kad mi pokušavaju nešto reći ne čujem ih što žele reći dok im bar dva puta ne kažem da ponove samo glasnije pa onda taj razgovor već polako prelazi u galamu.

A što se tiče tih serija BMWa to je kso što sam rekao teško smeće. Svuda je informacija da na tim mašinama taj lanac teško dostiže "magičnu" brojku od 100 000 km. Kažu jedino zamjenom ulja svakih 10 000 a ne na preporučenih 30 000 km. A bome dosta i iskustava ljudi kojima je pukao na 30 000 km što izaziva teško sr*nje u motoru. Pričamo o N47 i M47 motoru. Pun ko šipak internet informacija o tome. Takvo sr*nje nije ni Wartburg uspio napravit. No kako mi reče mehaničar koji popravlja te motore: "Do 2005 godine BMW nije prodao ni jedan lanac a od tada je ispraznio skladište". A činjenica da taj kvar nisu riješili desetak godina niti su ponudili kakav kit koji to riješava očito nije bilo u interesu.
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2018 u 11:51
Očito su imali višal lanaca koje je trebalo prodati :)
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
Kristijan View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kristijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2018 u 14:35
Ne znam baš. Ja sam imao 320d s N47 motorom. Prodao sam auto kad je imao 170.000 km i nisam mijenjao lanac. Nisam imao niti problema s tim autom osim redovnog održavanja. Tak da ti teza baš ne stoji. Uostalom, kako i Tihomir kaže, promijeniš lanac kada počne proizvoditi zvukove i sve OK. Ako ti serija 3 odgovara dimenzijama, auti su odlični. 
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2018 u 18:36
Ovaj puta bi ipak preskočio taj model auta. Uzeli smo ga u obzir u početku ali smo prvo tražili benzinski motor 2 litre no to kod nas gotovo ne postoji na tržištu rabljenih a i k tome nova generacija nije 6 cilindarski redni koji je na glasu kao njihov najbolji motor.

Kad smo skužili da se sve vrti oko dizelskih motora onda smo bacili pogled kod BMWa na tu temu i onda našli čudo informacija o tom problemu. Automobile firme nam servisira serviser koji radi za Auto kuću Erber koja je najviše bazirana na uvozu njemačkih auta posebno na Audi BMW Mercedes pa sam njega pitao za taj problem i čovjek iskreno kaže da je taj motor po pitanju tog problema faznog lanca stvarno loš i da je lutrija.

Stvarno mi se ne da igrat lutriju sa tim autom. Tko je zaljubljenik i ne vidi tu neki veliki problem samo naprijed i sretno.

Nažalost po evropsku auto industriju već dugo godina kada je u pitanju kvaliteta i pouzdanost japanski automobili zauzimaju visoka mjesta. Mislim da ćemo ovaj puta okušati sreću sa autom iz zemlje izlazećeg sunca.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.ožujak.2018 u 08:36
Tomislave, ako ti je buka u autu toliki problem i ako ta Honda ima bučniji ovjes, onda to možda i nije za tebe.

Jer, većina buke na brzinama do 100 km/h ne dolazi od motora, dolazi od ovjesa. Nisu problem velike neravnine, kojih nema mnogo. Problem je iole grublji asfalt, koji kod takvih auta pravi veliku buku.

Iznad 100 km/h javlja se buka otpora zraka, koja se kod skupljih auta može malo smanjiti jako dobrim brtvljenjem stakala, ali se ne može izbjeći.

VW Passat a već i Golf su nešto bolji u izolaciji buke ovjesa. Nije loša niti Škoda Octavia. Peugeot 407 i 508 su također dobri. Toyota Corolla, Avensis su dobri, vjerojatno i Auris.

Nisam mehaničar i imam vrlo ograničeno iskustvo. Ne znam točno koliko je bučna ta Honda, ali ti si rekao da je bučan ovjes. Probaj to nekako provjeriti prije kupnje.
    Moj HiFi
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.ožujak.2018 u 10:45
Dobar prijatelj mehaničar i njegov brat limar kažu da je C5 za svoje novce odličan izbor.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,205 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIY Zvučnički kabeli
Forum: Audio komponente