Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Obiteljski auto

Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.travanj.2018 u 09:40
Znači kažeš atikorozivna zaštita je slabija nego kod Golfa, ali Golf nije kvalitatniji ?
Kao da kažeš, izolacija na kabelu je slabija kod kabela A i ako ga preštekaš par puta možda se potrga i ubije te struja, ali drugi kabel koji ima gvalitetnu izolaciju koja traje nije u nikakvoj prednosti ?
Pa ne kupuješ autoda ga imaš jednu godinu, itekako mi je bitno kakav će biti za recimo 5 godina. POgotovo kad ljudi kupuju rabljene, onda jejoš bitnije kak va je auto i nakon 10g.
Da bitno je održavanje, ali bitna je i izrada auta.
Možemo mi sad tu raspravljati do besvjesti , ali činjenica je da su pojedine marke složene bolje, što se često odrazi i na cijeni.

Je svi su ti auti donekle podjednaki kad izađu iz tvornice (iako je i tu puno šlamperaja kod ppjedinih marki), mnogi zanemare kako će se auti ponašati kako vrijeme prolazi.
Ista stvar je i s testovima guma gdje se desi da neki jeftikaner dobije dobre ocjene, a nigdje ne piše da nakon godinu dana performanse više nisu niti blizu.
početnima.
Ili recimo nahvale motor na nekom autu, a nakon par godina iza oblak dima pri svakom pritisku na gas. (da znam održavanje ... , i je i nije, neki slože motor da traje, drugi ne)
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.travanj.2018 u 10:23
Svaki auto ima svojih prednosti i nedostataka, to svi znaju. Postoje auti i s lošijom antikorozivnom koji su i poslije 20 godina kao novi, a postoje i potpuno truli kao ova testirana Mazda.

Nije samo antikorozivna zaštita mjerilo da li je neki auto kvalitetniji ili ne, postoji mnogo mnogo više faktora. Barem za mene, ne znam kako je za druge ljude. Birajući neki proizvod uvijek se radi kompromis između više različitih faktora. Isto tako, tvorničke greške ili propusti u projektiranju su se svima događali, događaju se i događat će se u budućnosti.

Inače, imao sam 15 godina staru Toyotu Yaris koja nije imala ni trunke hrđe, a trenutna Mazda je isto tako čista, a stara je 17 godina. Znači stvari nisu baš crne ili bijele. Ove primjere spominjem čisto da se ne kaže da ne govorim iz vlastitog iskustva...

Ali da ne ulazimo previše u off topic u koleginoj temi, smatram da je kupovinom Honde Civic napravio dobar potez i da nije dobio lošiji auto od Golfa.

Editirao Vedo - 16.travanj.2018 u 10:32
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.travanj.2018 u 11:52
Različita vlastita iskustva, različiti prioriteti, različit ukus, ili - različita percepcija kvalitete.

Moža bismo se složili o pojedinačnoj osobini pojedinog auta; ovaj manje troši, ovaj ima bolja vozna svojstva, ovaj je udobniji. Ali koji je ukupno bolji unutar cjenovnog razreda, teško ćemo se dogovoriti.
    Moj HiFi
Na vrh
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.travanj.2018 u 11:58
Naravno, to je uvijek tako, zato mi je i iluzorno stavljat Golfa na pijedestal kao najboljeg, bez ikakve dileme. Kako za koga i kako gdje.

Dok sam bio dijete i adolescent, za mene su postojali samo njemački automobili i ostale sam smatrao krševima. Ali čovjek kroz vrijeme ipak evoluira i počinje uviđat da stvari ipak nisu tako jednoznačne...

Editirao Vedo - 16.travanj.2018 u 11:59
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.travanj.2018 u 19:57
Svatko od nas ima vlastite prioritete kod odabira automobila kao i kod svega ostaloga u životu.

I danas je moguće vidjet hrđave aute no daleko su rijeđi nego nekada. Sad upravo sjedim i gledam jednu VW Jettu koja je kod zadnjeg kotača trula no to je kod VW-a rijetkost. Audi ima još od 1986 pocinčane karoserije na svim svojim modelima.

Ja osobno niti jedan auto nisam diskreditirao samo ba osnovu imena pri svom odabiru. Mišljenja sam da su što se tiče same kvalitete i pouzdanosti danas automobili izuzetno kvalitetni i da problemi nastaju ponekad greškom u projektiranju i pri odbiru auta sam htio izbjeć takve slučajeve a ako naletim na auto kao ova Jetta koju gledam, koja je iznimka onda nisam imao sreće. Što ćeš nekad te jednostavno posere...
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2018 u 21:34
Ja sam rijesija problem obiteljskog auta proda Passata i sa onin sta sam ustedija na kabelima kupija sta se meni svidalo :D

Ima i subwoofer LOL
Right here, right now
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2018 u 10:43
Bome jako lijep auto. da
Kolega sa posla nedavno kupio slično - A5, 2 vrata, S-line, TSI . 
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2018 u 22:01
Odlican. Moj cak i ne trosi puno pa ostane i za ploče haha jedino se naplacam kazni za brzinu to me još malo zeza

Kolegin coupe (jos benzinac) je kultni...ali moj je i praktican,....nijanse.

Editirao Dubs - 11.svibanj.2018 u 22:03
Right here, right now
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 14:03
najjače felne u univerzumu ;)
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 22:30
Rotorke....fala prvom vlasniku na nadoplati pa da i mi proleteri u usponu konacno imamo nesto lijepo haha
Right here, right now
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,288 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Komponente
Tv 2018