Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nadogradnja Rega RP3

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 06:47
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Inace BTW, sve usporedbe gramofona gdje phono i zvucnica nisu isti (kao i ostatak sistema, naravno) na oba grama smatram irelevantnima.
Onda ne mozes usporediti jako puno uredjaja..
Ne odgovaraju sve rucke na sve gramofone kao ni zvucnica na bilo koji rucku. Usporedbe su stoga okvirno u nekom cijenovnom rangu ako se to uopce i moze raditi..
Usput ako bas zelis fer usporedbu po tvojim kriterijima, usporedimo li ovaj gore setup rege koju sam imao sa thorens 126 mk3 kojeg sam imao, u pitanju je ista rucka, ozicenje i zvucnica.. Thorens par levela up ali to je i za ocekivati.

Zakljucak, ne treba ocekivati cuda od komada iverice na kojoj je sve fixirano i gdje sve vibrira zajedno.
Naravno, ne kazem da to ne valja ali to je samo entry level po pitanju mogucnosti vinila.

Najbitnije da se slusa glazba i zvuk iz brazdi a najmanje je bitno slusati “uredjaje”..
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 06:50
U svakom slucaju podrzavam tweaking jer u nekim slucajevima ima dosta koristi premda u ovom slucaju, a i mom, takav upgrade nije donio toliko koliko sam dobio sa drugim gramom za pola manje love zadrzavsi rucku, ozicenje i zvucnicu (referenciram se na Thorensa)..
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 08:52
Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Zakljucak, ne treba ocekivati cuda od komada iverice na kojoj je sve fixirano i gdje sve vibrira zajedno.
Naravno, ne kazem da to ne valja ali to je samo entry level po pitanju mogucnosti vinila.

Najbitnije da se slusa glazba i zvuk iz brazdi a najmanje je bitno slusati “uredjaje”..
Pa da, tako nekako. S tim da neminovno slušaš i sve moguće aberacije grama, zajedno s glazbom.
Imao moj fend Rega Planar 3 tamo negdje još u prvoj polovici 90-ih, kad je bio relativno nov proizvod. Daščica s plastiša subtanjurom, kukavni motorić i stakleni tanjur (ako se ne varam) s filc matom. Krut ko klisurina. Čak nije imao ni neke pristojne nožice-amortizere. I RB300 ručka, vjerojatno najbolji dio integracije. Kad je u Austriji kupio Goldring Eroica (mislim MC visoke voltaže) bulju za nekih 500 rajhsmaraka, zasviralo je to pristojno.
Naravno da svatko troši svoju lovu kako misli da treba, ali ja bih puno prije kupio Kuzmu, da ne kanim dati veću lovu za gram. Stabi 2 i Stogi. Tu nemaš kaj previše mislit, a nađe se tu i tamo za ispod soma jura  To trpi bilo kakvu bulju, koju ćeš si ikad priuštiti, a za Regu je F16 generalno.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 13:21

Inace BTW, sve usporedbe gramofona gdje phono i zvucnica nisu isti (kao i ostatak sistema, naravno) na oba grama smatram irelevantnima.
Onda ne mozes usporediti jako puno uredjaja..
Ne odgovaraju sve rucke na sve gramofone kao ni zvucnica na bilo koji rucku. Usporedbe su stoga okvirno u nekom cijenovnom rangu ako se to uopce i moze raditi..

To je točno i to je problem kod usporedbe gramofona. Ali usporedbe gramofona sa različitim zvučnicama/phonoima nisu usporedbe gramofona. Ni blizu.

Alternativa je ovo što kažeš - usporedba cjelokupne integracije u nekom cjenovnom razredu, međutim to je opet loše jer ne znaš gdje u integraciji je razlika. Može se na temelju toga reći - to i to je ukupno gledano bolje zvučeće. Ali onda opet ostaje - kako onaj drugi gramofon svira sa tim istim phonom i tom ili možda nekom drugom, ali cijenom komparabilnom zvučnicom i sl. 

Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 13:24
Nije ovo nikakav entry level, nego ozbiljna pila da boli glava3, a to sto ima pristojnu cjenu je bonus. Davno sam skuzio da cjena vrlo cesto nema mnogo veze sa kvalitetom. Uostalom, probajte P6 sa Ania zvucnicom i uvjerite se sami, sljaka to dobro.
Zed
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 13:43
Originalno postano od strane člana: Zundapp Zundapp napisao:

Nije ovo nikakav entry level, nego ozbiljna pila da boli glava3, a to sto ima pristojnu cjenu je bonus. Davno sam skuzio da cjena vrlo cesto nema mnogo veze sa kvalitetom. Uostalom, probajte P6 sa Ania zvucnicom i uvjerite se sami, sljaka to dobro.

Ali P6 = P3, identicna sasija samo dobis regulator i drugu zvucnicu za razliku u cijeni.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 13:47

thorens 126 mk3 kojeg sam imao, u pitanju je ista rucka, ozicenje i zvucnica.. 

kela - jedno pitanje samo da vidim jesam li dobro shvatio: na thorensu 126 si imao (ili netko tvoj, svejedno) reginu ručku? Da li se radilo o rb250 ili nekoj drugoj ručki (vjerujem da je bila varijanta sa mountingom koji nije na tri točke nego gdje centralna baza od ručke prođe kroz plinth pa se odozdola zašarafi sa jednom velikom maticom).

Pitam jer je zanimljiva kombinacija. Jedan drugi prijatelj ima 126 mk3 kojem treba malo ljubavi prije nego ga se opet upogoni. Kakva je bila ta ručka u odnosu na thorensovu stock ručku na toj bazi?

Slažem se sa tvojom prvom rečenicom. I općenito mi se ne sviđaju izjave tipa "daska iverice bla bla". Roy Gandy neznalica a k tome i prljavi engleski cigan koji poštenom svijetu prodaje muda pod bubrege jel. Zbog takvih stvari mi se generalno niti ne da sudjelovati na forumu. Bilo bi kul da možemo dijeliti svoja iskustva bez toga. 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 13:59
To je svakako dobar gramofon, pogotovo ako se napili. Napiljen vjerojatno ide prema vrhu srednje klase i to je otprilike to. Gandy ili Bundy, tako stvari stoje.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 14:15
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

To je svakako dobar gramofon, pogotovo ako se napili. Napiljen vjerojatno ide prema vrhu srednje klase i to je otprilike to.

Prema iskustvu koje imam, slažem se s time. Osobno ne bih uzimao skuplje regine gramofone (iako naglašavam da nisam slušao p9 i čitao sam po forumima usporedbe p9 i drugih vrlo ozbiljnih gramofona gdje su zaključci često bili "jednako dobro - drugačiji zvuk", pa stoga uzmite ovu moju poziciju kao poprilično subjektivnu), ali ako se može uzeti neki osnovniji model i napiliti malo - to je po meni odlična strategija i može se dobiti jeben grem. Ako govorimo o nekom malo skupljem cjenovnom razredu - tu bih i ja uzimao nešto drugo, tipa Kuzme kojeg spominješ ili nešto drugo. Ima dobrih izbora.

Editirao popol_vuh - 11.listopad.2019 u 14:19
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 14:17

thorens 126 mk3 kojeg sam imao, u pitanju je ista rucka, ozicenje i zvucnica.. 

kela - jedno pitanje samo da vidim jesam li dobro shvatio: na thorensu 126 si imao (ili netko tvoj, svejedno) reginu ručku? Da li se radilo o rb250 ili nekoj drugoj ručki (vjerujem da je bila varijanta sa mountingom koji nije na tri točke nego gdje centralna baza od ručke prođe kroz plinth pa se odozdola zašarafi sa jednom velikom maticom).

Pitam jer je zanimljiva kombinacija. Jedan drugi prijatelj ima 126 mk3 kojem treba malo ljubavi prije nego ga se opet upogoni. Kakva je bila ta ručka u odnosu na thorensovu stock ručku na toj bazi?

Slažem se sa tvojom prvom rečenicom. I općenito mi se ne sviđaju izjave tipa "daska iverice bla bla". Roy Gandy neznalica a k tome i prljavi engleski cigan koji poštenom svijetu prodaje muda pod bubrege jel. Zbog takvih stvari mi se generalno niti ne da sudjelovati na forumu. Bilo bi kul da možemo dijeliti svoja iskustva bez toga. 

Thorens 126 mk3 sa RB250 koja ide kroz plinth. Gramu je maknuta automatika tako da je manualac. Obzirom da ima dosta dobro rjesenu regulaciju odlican gram u takvom setupu, kazem puno bolje izvlaci iz brazde nego Rega jer sam imao oboje istovrememo 2 godine.
Jedina mu je mana sto ne moze nositi tezu rucku za neki iole ozbiljniji MC bez da mu se mijenja ovijes sto mi se nije radailo...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje