Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nadogradnja Rega RP3

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2018 u 12:43
Jel ja to dobro vidim (nakon što sam se konačno koncentrirao na grem) OC9? Moj favorit. Btw, kakav je Gyro SE, gledao sam neko vrijeme taj gramofon?
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2018 u 13:36
Kad sam prvi put cuo Rega RP3 gramofom, iznenadila me je velicina i snaga zvucne slike. Mozda vise snaga nego velicina. Sve je bilo cvrsto i solidno kao kakva stijena. Trebalo mi je vremena da shvatim da sam imao previse gaina. Poslije podesavanja gaina na Pro Ject Tube DS, stvari su postale znatno bolje, ali je i dalje to sve bilo snazno i silovito. Misli su mi isle sve vise prema Rega RP6. Pitao sam se, ako ovo ovako mocno sa RP3 kako bi tek bilo sa RP6, 8 ili mozda cak sa RP10? Tad sam vidio da je RP6 jedna vrsta nabrijane RP3. Razlika je u strujnom napajanju, donjoj ploci koja je u aluminijumu, i malo boljoj zvucnici. Drugim rijecima, svi elementi se mogu nadograditi na RP3. Ta nadogradnja mozda i nije nekakav biznis jer svi ti elementi imaju svoju cijenu i kad se zbroje, moze se komotno kupiti RP6. Medjutim, ja sam htio to uraditi kao jedan projekt, cisto da vidim kakvi su efekti svakog od tih elemenata. Prvi je u kucu uletio Rega PSU TT, a sad su narucen Derlin tanjur kao zamjena za onaj stakleni i Groover Aluminijum subplater.

Zed
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2018 u 21:35
I tako mic po misc, stigao je i Groovetracer White Derlin Platter i aluminijumski Subplatter. Zajedno sa subplatterom je stigao i magnet, nova kuglica i naravno "famozno" ulje. Sve uredno, nema sto. Sutra krece montaza.
Zed
Na vrh
astraldance View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj astraldance Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2018 u 01:12
Lijepo,
jako me zanima rezultat.
Ne volim kraj a rijetko sam high - Đuka Padobranac
Tko sluša zlo ne misli
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2018 u 10:13
Dakle, prvi element nadogradnje koji je stigao bio je Rega TT PSU mk2. Vrlo mala i elegantna kutija koja ne zauzima mnogo prostora. Ja neznam sto je u njoj, ali mislim da je neka vrsta stabilizatora. Originalno strujno napajanje motora Rega RP3 je 24V i ima jako tanak kabal, gotovo kao za brijace ili uredjaje za sisanje, vrlo jeftino. Strujno napajanje koje dolzai sa TT-PSU je solidnije i kabel je u svakom slucaju deblji i solidniji. 
Kad se TT-PSU prikopca na gramofom, odmah se primjeti da je nesto drugacije. Moj dojam je bio kao da je cijela zvucna slika stabilnija i mirnija. Bas je znatno bolje definiran a i srednji tonovi su jasniji. Drugim rijecima ritmicnost je bolja. Visoki tonovi iako su takodjer mirniji i meni djeluje kao da je nesto energije u vrhu nestalo. Ja koristim MM zvucnicu Rega Elys2 koja mozda i nije bas skroz energicna u vrhu i taj mali gubitak se moze primjetiti. Vjerujem da bi kod gramofona sa MC zvucnicama koje mozda imaju malo vise energije u vrhu, ova nadogradnja bila idealna. Dakle, nadogradnja sa TT-PSU je svakako dobra, ali jeli to isplativo? Ja ne mislim da je to toliko dobar "bargain". Pravi "bargain" je nova Rega RP3 za 500 Eura, a ovaj TT-PSU za 300 eura i nije nesto bog zna posebno. Dobra stvar je da fungcionira dobro, daje poboljsanje i da ne zauzima mnogo prostora. Ja osobno mislim da je u odnosu na cijenu Rega RP3, TT-PSU preskup i ne preporucujem ga. 

Editirao Zundapp - 12.svibanj.2018 u 10:18
Zed
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2018 u 15:42
Drugi element sto je promjenjen je Groovetracer Referance Subplatter koji kosta oko 350 eura. To je jedan aluminijumski tokareni tanjur kroz kojeg prolazi metalna osovina. Taj tanjur zamjenjuje jedan plasticni koji prenosi energiju motora na glavni veliki tanjur na koji se stavlja gramofonska ploca. Ovaj tanjur kod mene, ili vec kako ga zovu Referance subplatter jer najbolji od tri moguca izbora, standard, deluxe i referance. On na sebi ima montirane tri derlin izolacijske tockice koje smanjuju vibracije izmedju subplatte i glavnog tanjura. Neznam kako bi drugacije objasnio. Sa subplatom dolazi i zirconia (ZrO2) kuglica, koja nosi cijeli ovjes. Uz to dolazi famozno ulje i magnet pomocu kojega se vadi iz lezista standardna regina metalna kuglica. Montaza je vrlo jednostavna i dobro pokazana na YouTube.
Kako zvuci?
Pa zvuci odlicno i sve je momentalno drugacije. Visoki tonovi su jasniji i iztitravaju duze i ljepse. Sve kao da klizi ravnomjernije i preciznije. Gramofon raste najmanje jednu klasu vise i zvuci doista bolje i kvalitetnije. Cijeli spektar frekvencija je jasniji i slusljiviji. 
Ovaj element je relativno skup, ali je vrijedan svake kune. Ja ga najstrdacnije preporucujem.

Zed
Na vrh
Zeljac View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zeljac Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 15:36
Zanimljiv upgrade.
Na RP3 se ne moze podesavati visina rucke ili?
Koji phono koristis?

Promjena zvucnice bi bila tocka na i. Primjerice jedna AN IQ3.

Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 21:04
Zanimljiv prijedlog, nisam bio uopce razmisljao o AN IQ3. Najvise su mi misli isle prema Denol DL103R, Ortofon 2M Black i Audio Tecnica AT33PTG/II. Ako se bas skroz naljutim, mozda bude i Dynavector DV Karat 17D3.
Zed
Na vrh
Zeljac View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zeljac Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2018 u 12:34
Standardna dvojba da li MM ili MC?
MC trazi dobar step-up trafo, sto ce reci da ta kombinacija zahtjeva prilicno zelembaca.

MM nije tako osjetljiv sto se opreme tice, no opet bez dobrog phona nema ni dobrog zvuka u konacnici. A zvucnice se, nazalost, ne mogu posuditi pa probati.

Ako sam dobro dokucio podesavanje visine rucke na RP3 je prilicno komplicirano. Sve zvucnice zahtijevaju pedantan setup i mininalna odstupanja. Kesirati prilicno zelembaca, a onda ne moci podesiti zvucnicu u idealni polozaj cini se prilicno besmisleno.

U svakom slucaju, dobru zabavu.

Editirao Zeljac - 23.svibanj.2018 u 12:35
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,176 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente