Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nadogradnja Rega RP3

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nadogradnja Rega RP3
    Objavljeno: 17.travanj.2018 u 07:12
Htio bih nadograditi Rega RP3 sa novim pickupom. Vec sam narucio nadogradnju strujnog napajanja u Rega TT-PSU. Danas je u gramofonu standardni pickup Eyris 2 i neznam u sto bi ga mogao zamjeniti. Z nam da su u Rega RP6 koristili pickup Exact, ali ne znam bili to bilo dovoljno? Mislim da zelim nesto bolje od toga. Ako na forumu ima nekakvih iskustava sa Rega RP3 rado bi ih cuo. Lijep pozdrav svima.
Zed
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.travanj.2018 u 09:00
igrom slučaja upravo imam doma RP3 + TTPSU s ovom zvučnicom, phono preamp je DiY uradak Dioklecijana baziran na JRC4580 i TL061 opampovima...trenutno je u setup-u ECI-3 + MG 1.6 što je s MM zvučnicama nešto nižeg izlaznog napona malo problematično zbog karakteristika ampa i zvučnika (nisu baš neki galamdžije)haha,....međutim ova navedena kombinacija i u takvim uvjetima svira odlično...
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.travanj.2018 u 12:30
Ja probao par reginih zvucnica za moj RP1, ali na kraju odabrao Denon DL110, super zadovoljan ... 
Jest da je MC, ali ima high output i normalno radi za MM preampom. 
Morao podignuti rucku za cca 2-3 mm, obicne matice iz bauhausa, ili rega originalni spacer. 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.travanj.2018 u 18:17
Denon DL103R je nekako best buy.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.travanj.2018 u 19:07
Jako interesantni prijedlozi. Meni se nekako najvise po glavi mota Rega Ania, mislim da bi to moglo leci dobro? Vjerujem da bi sljakalo dobro sa Pro-Ject Tube Box DS, iako nisam imao prilike da poslusam. Rega Apheta 2 mi je preskupa, nisam spreman toliko se zalijecati. 
Zed
Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.travanj.2018 u 21:30
Ukoliko budžet dopusta mozda pogledati Excel Hana zvučnice. Ja trenutno koristim AT-OC9 MLII i stvarno ju mogu preporučiti. U svakom slučaju ja bi odabrao neki napredniji profil igle, micro line ili shibata.
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2018 u 00:06
Slazem se, Hana su fine low budget zvucnice.
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2018 u 07:42
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Slazem se, Hana su fine low budget zvucnice.

pa ne znam što je tebi low budget, ali skuplje su od denonove koju si predložio ;-)
Hana zvučnice kreću sa cijenom od preko  400 eura pa nadalje.

ja imam Hana EL i zadovoljan sam.. kombiniram ju sa novim Rega Fono MC pretpojačalom.
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2018 u 09:34
Par mjeseci vozim RP6 sa 2M Black i meni je fascinantno kako to dobro radi. Dobra ploča bez prašine i artefakata sa dobrom snimkom i zvuk je instantno organski. Ne moram usviravati ni kodicionirati par sati na dan, haha...

Da sad moram kupit nešto značajno bolje, ne znam koliko bih trebao potrošiti, ni što bih uopće gledao, ni jel bi gramofonska baza uopće dala bolje rezultate s još boljom zvučnicom. A tu je onda i pitanje phono predpojačala i nema kraja...

Volio bih probati i ovaj Denon DL103r što je Gašo preporučio, uopće ne sumnjam u zvučne rezultate...

I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2018 u 14:42
Iz mojeg osobnog iskustva sa DL-103 ovo bi bio downgrade. 2M Black je vjerujem daleko bolja. Kod mene je 2M Blue nadsvirala DL-103 običnu. Te Denon-ke su solidne ali ništa posebno po mojem iskustvu. Ona stara DL-304 je već druga priča.
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
HiFi Tuning osigurači
Forum: Audio komponente