Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Koji amp na Opere Quinte SE

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 14:45
Originalno postano od strane člana: Deki777 Deki777 napisao:

Ima trenutno Unison Unico 50.
Dobro to radi,nije da je nešto loše, ali ja bi da je još sve otvorenije i malo su previše za moj pojam povučeni visoki i malo srednji. Možda da idem na kakav lampaš...
A dali je to sve samo zbog pojačala?  Dali su ti zvučnici zagrijani kako spada?  Dali znaš, odnosno dali si siguran kako bi trebali zvučati u odnosu na sad?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 14:52
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Moj glas i preporuka ide definitivno za SugdenA21se, ima ga u second handu , doduse kako se pojavi tako brzo se i proda, malo procitati po netu, nigde niko nije nesto lose napisao, a opet mogu reci i da govorim iz iskustva posto imam stariji model koji predivno radi sa kef 103.4.

A i cenovno je tu negde oko 2000 evropljana!
Zanimljivo kako taj Sugden nekima jako paše i sami vlasnici ga hvale, ja sam ga dozivio kao pojačalo s krasnim srednjima ali dosta suzdrzanom donjom lagom bez pravog udraca, sa lagano plošnom pozornicom, konstrukcijom i izvedbom vuce na diy.

Editirao Gašo - 22.svibanj.2018 u 14:52
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 15:40
Zvucnici su stari pola godine, i ako se do sad nisu ugrijali neće nikad.Čuo sam ih s Unison secondom i srednji i visoki su bili jače izraženi al stage 3d, kontrola bassa ipak lošija. Ipak je to slabija klasa ampa od unica 50 i to se jasno čulo. Vrlina unica 50 je odlična 3d slika, kontrola bassa i naravno snaga. Mada secondo svira odlično u svojoj klasi.
Još mi preostaje isprobat neku drugu lampu na unicu prije zamijene. Trenutno je unutra TungSol ecc83.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 21:58
Originalno postano od strane člana: Deki777 Deki777 napisao:

Zvucnici su stari pola godine, i ako se do sad nisu ugrijali neće nikad.Čuo sam ih s Unison secondom i srednji i visoki su bili jače izraženi al stage 3d, kontrola bassa ipak lošija. Ipak je to slabija klasa ampa od unica 50 i to se jasno čulo. Vrlina unica 50 je odlična 3d slika, kontrola bassa i naravno snaga. Mada secondo svira odlično u svojoj klasi.
Još mi preostaje isprobat neku drugu lampu na unicu prije zamijene. Trenutno je unutra TungSol ecc83.
Pola godine svakodnevne(tri ili vise sati) glasnije glazbe ili pola godine pomalo potiho?
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 22:00
Deki, vezano za tvoj uvodni post, mogu ti reći da sam imao i Simaudia i Karana i Krella i Accuphasea (tim redoslijedom), uz ogranicenje da su to bili uređaji  do tih 2000 Eura. Skuplje (5-10 000) nisam imao. Sretan da sam ih se rijesio (uz poprilican gubitak novaca, naravno) i sad imam nesto sto je ultrabestbuy na njuskalu ( ne moj naravno) : 
Kenwood Basic M2A (ja imam M2 bez A).
S njim tjeram talijanske trosistemske florstandere sa svilenim visokotoncem, polipropilenskim srednjetoncem i aluminijumskim bas drajverom. Dakle vrlo slicno tvojem.

Super brzo, zivo, zivo, transparetno pojacalo. Bez debelog (napumpanog) basa. I mnogovatno (200).

Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 22:06
Uzeo sam ih stare cetiri mjeseca al totalno pa nekorištene(provjereno 100%,)
Kod mene sviraju cca 4 sata dnevno.
Uglavnom sviraju na nekoj normalnoj glasnoci 68db. Mjerio sam.

Editirao Deki777 - 22.svibanj.2018 u 22:07
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 22:10
Da,uglavom izmjena skupljih komponenti daje rezultat gubljenja veči dio novca jer danas ako želiš prodat moraš dat dosta ispod cijene.

Editirao Deki777 - 22.svibanj.2018 u 22:10
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 22:24
Nisi me shvatio, tj. ja sam se krivo izrazio;
Kenwood bolje igra od bilo kojeg Simaudija iz serije 200/300/i3.3, od Accuphasea 2xx, krell kav300/400.
Nevezano za cijene, Kenwood bolje svira. Cijene sam samo naveo da vidis da ga mozes kupiti za beznacajne novce (par jačih rundi).
Ovi brand name jebači neka koštaju koliko hoće, ali poanta je da postoje no-name (Kenwood) uređaji koji su BOLJI. Čitajte malo Ilimzna po internetu ako nevjerujete meni.

Editirao George - 22.svibanj.2018 u 22:27
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 22:25
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Bez debelog (napumpanog) basa.

Oš reći da su upravo navedeni ampovi napumpavali bas? huh
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2018 u 22:27
Vjerujem da dobro svira al opet ne bih da pojačalo zovem "deda"
Šala mala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,340 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se