Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Parasound Vs. Audiolab

Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 22:48
Hvala Klaus, hvala Soundnewsdino.
Na vrh
Rollingstone View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Rollingstone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 22:55
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

. Novi Audiolab i onaj "UK" su shematski potpuno ista pojačala. OK...možda nisu dijelovi potpuno isti ali to je to....

A krajnji rezultat odnosno zvuk? Ima li razlike između UK i PRC modela? Neki kažu da je razlika velika dok sam od nekih čuo da je zanemariva ako je uopće ima.
Pioneer DV868AVI - TEAC UD-503 - Meze Classic 99
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 23:02
Originalno postano od strane člana: Klaus Klaus napisao:

Kad smo već kod Parasounda.. evo lijepe novotarije. To se kod njih ne događa učestalije od jednom u 10-15 godina (spomenuti Halo A23, A21 i JC-1 su na traci od neke 2002 ili tak nešto - bez ikakvih izmjena, Mk2 i sličnih zayebancija... i ne misle stati).

Dakle, novi stereo snagaš - Halo JC-5:

Nadam se da ću za jesen nabaviti jedan primjerak JC5 .Još nisam dobio cijenu...
Poštivam Audiolab no Parasound i Audiolab jednostavno, za mene, ne idu zajedno u istu rečenicu. Radi se jednostavno o različitim klasama uređaja. Pogotovo kada spomeneš ove dugo živuće klasike od izlaznih pojačala. ..

Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 23:05
Originalno postano od strane člana: Rollingstone Rollingstone napisao:

. Novi Audiolab i onaj "UK" su shematski potpuno ista pojačala. OK...možda nisu dijelovi potpuno isti ali to je to....

A krajnji rezultat odnosno zvuk? Ima li razlike između UK i PRC modela? Neki kažu da je razlika velika dok sam od nekih čuo da je zanemariva ako je uopće ima.

Pa rekoh da nemam direktna iskustva. Razlike su vjerojatno minorne i ako ih ima vjerojatnije su uzrokovane razlikama u starosti pojačala nego u samoj shemi i izvedbi...
Na vrh
Klaus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Klaus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.svibanj.2018 u 00:41

Originalno postano od strane člana: Klaus Klaus napisao:

Mijenjao sam i izmijenjao puno snagaša u to vrijeme...

Da li je u tim izmjenama sudjelovao i Audiolab? Bilo koji model?

Nije.. nemam nikakvog iskustva s njima, ali se i meni doima - Drazen je to dobro srocio - da je to u biti tesko usporedivo, zbog razlike u klasi oba pojacala.
Beauty is in the EAR of beholder...
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.svibanj.2018 u 09:00
[/QUOTE]

Imao sam priliku kod sebe u sistemu slusati stari audiolab iz 1994 godine,to je pravi da tako kazem ...lab, pa nakon toga i novi 8200 koji je radjen u kini......stari je mekaniji u zvuku, ne istice se nista u frekventnom opsegu, milina ga slusati, prostornost odlicna, dok kod novog je sve suprotno bilo, ostriji i napadniji zvuk, uza  tj manja zvucna slika....sta znam , dobra su mi bila oba modela, mada mi je k srcu drazi stariji Audiolab, kao pravi engleski ugladjeni gospodin...eto to je moje iskustvo.
Zvucnici su bili Kef 103.4.
Forever K E F !!!zlatni_zub
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.svibanj.2018 u 09:25

@Sten

Malo si mi kontradiktoran ako sam dobro shvatio tvoj post. S jedne strane daješ prednost Audiolabu zbog citiram, više snage i malo direktnijeg zvuka dok u drugoj rečenici kažeš za Parasound kako je to, ponovno citiram, klasičan američki jeftiniji zvuk?
Ono prvo je u odnosu na A23, koji iako na papiru ima isto snage, u slušanju djeluje suzdržaniji, povučeniji, kao da ima manje snage od Audiolab monoblokova i samim tim djeluje lagano povučenije. Dakle, u tom dijelu je Audiolab u prednosti (meni, naravno) uz sličnu razinu ostalih parametara.
 Ono drugo se odnosi na starije Parasounde (tamo negdje iz 90-ih), čuo 2 izlaza ijedan preamp. Stvarno zaboravih modele, cijena je bila "tu negdje".

Uz napomenu, a što je često kad se sluša "na jedno popodne" i slično ...
 Na prvu, a ta "prva" je trajala par dana, se doimao bolji; dinamičnije, dramatičnije, detaljnije ... dok nisam skužio da se velikim dijelom tu zapravo radi o grubosti u zvuku i tvrdoći ... pa se vratih (onda) na svoj Audiolab izlaz.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.svibanj.2018 u 10:06

Ja sam čuo da su dosta bolji prvotni, pa da su bolji ovi sadašnji, pa da je to skoro isto, dakle sve moguće varijante. Očito nitko ovdje to nije probao, pa nema smisla pogađati. I pretpostavljati. A isto tako je moguće da postoje razlike od modela isl.
 No treba imati na umu da su UK modeli sad već dosta stari, pa bi refresh sigurno pomogao.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.svibanj.2018 u 10:26
Audiolab 8000A i IAG nasljednik 8000S su u pre-izlaznom dijelu vjerojatno ista pojačala. 8000A je imao phono stage mm/mc što je kod 8000S izostavljeno. Za 8200 i 8300 seriju nisam siguran jer se baš i nismo družili...haha
Moje je mišljenje da je urbana legenda u superiornim UK Audiolab uređajima plasirana od onih koji su trebali prodati te stare UK uređaje a svaka reklama dobro dođe. ..
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.svibanj.2018 u 10:43
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ja sam čuo da su dosta bolji prvotni, pa da su bolji ovi sadašnji, pa da je to skoro isto, dakle sve moguće varijante. Očito nitko ovdje to nije probao, pa nema smisla pogađati. I pretpostavljati. A isto tako je moguće da postoje razlike od modela isl.
 No treba imati na umu da su UK modeli sad već dosta stari, pa bi refresh sigurno pomogao.

Nste procitali moj post, ja sam probao u svom sistemu oba piojacala.
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,293 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Vaic zvučnici
Forum: Komponente