Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Krell out of business..??

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.svibanj.2018 u 15:49
Bio sam i ove godine u Minhenu na high end showu i naravno opet sve po starom. Ne mogu reći da sam obišao sve sobe jer za to nemam volje već duže vrijeme. Kada naletim na neku sobu u kojoj nešto dobro svira već imam strah pitati za cijenu. Ode čarolija...haha
Firme koje cijenom pretendiraju high end imaju logiku da visokom cijenom treba kompenzirati manjak kupaca. I toga se izgleda večina drži. No izgleda da nitko od njih ne razmišlja dugoročno. Po meni, a možda nemam pojma o poslu, dugoročno će takva retorika  dovesti do propasti večine tih kompanija. Meni je očito da se taj balon ne može napuhavati u nedogled. Ok..možda večina misli dok ide ..ide..a poslije možemo proizvoditi, ulje, ocat ili WC papir ...sasvim je svejedno.
Dobro...uvijek će biti ruskih oligarha, blisko istočnih šeika i novovalnih kineskih milijardera, no i oni vole brendiranu robu. Ako se takvo ime kao Krell nalazi u problemima onda je to za ostale loš znak.

Na vrh
Klaus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Klaus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.svibanj.2018 u 19:41
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Baš me interesira kaj bi na ovo dgovorio Krelle?

LPM

Ma on ti vako ili onako mantra Krella, a sad ce valjda jos vise, jer bi nakon ovoga cijene stare dobre FPB serije na SH marketu jos malo narasle.. osobno se nadam istome i za Evo seriju
obrvaproteza
Beauty is in the EAR of beholder...
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.svibanj.2018 u 20:48
slicno je i sa dCS-om,dok se ovdje vrtila jedna tema oko toga,pokusao sam otkriti tko konstruktorski stoji iza toga i jasno nemoguca misija,da nejdem u detalje sto sam sve iskopao,isto je neki outsource,a dCS je samo financijski i marketinski iza proizvoda.
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.svibanj.2018 u 23:49
Prije ili kasnije, prekenjavanje i laziranje obije se o glavu.

Neki niti ne misle duze ostati, pa ko bi se godinama zafrkavao sa hifom, treba napraviti bilo sto, napumpati pricu i ciienu, prodat sto se moze i nestati.

Zapravo, kad malo bolje pogledate, tesko je opstat i na posten nacin.

Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 07:11
Naravno da je tesko opstati, ali ja mislim da nije stvar opstanka u tehnologiji nego industriji. Ni jedan od tih hifi-gurua, nije uspio napraviti industriju, nego su se svi zadrzali na manufakturnoj proizvodnji. Kad pogledas proizvode Audio Note, nema tu nesto posebno vrhunske tehnologije, sve se bazira na prastarim stvarima, a cijene se ipak pucaju u samo nebo.
Pa danas jedna perilica ima vise tehnologije nego Krell pojacala, a kosta 5000 kuna. 
Zed
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 07:41
Ja si mislim da za vrhunske proizvode i treba ostati na manufakturnoj proizvodnji. Industrija nek se bavi masprodukcijom.

Na kraju price je pitanje "što prodaje proizvod?". Bilo bi logicno da audiofili kupuju zbog dobrog zvuka, ali u biti to nije istina jer velika vecina audiofila ne moze prepoznati zvucne domete nekog uređaja pa u formulu za kupnju ulaze marketinske price i cijena kao neki indikator kvalitete. Audiofili su u pravilu konzumenti a ne strucnjaci i kupuju hifu isto kao aute (brend koji favoriziraju, koliko konja, koliko trosi, oblik karoserije, cijena).
Aha ovo kosta xxxxx eura, to je sigurno bolje od neceg za xxxx eura, jer eto proizvođaci i trgovci su svi jako posteni kod postavljanja cijene pa ta razlika cijene sigurno znaci priblizno toliko bolji proizvod u njegovoj osnovnoj svrsi.

I onda, zasto izrađivati zaista zvucno vrhunske uređaje kad ta kvaliteta ne prodaje sama sebe? Zato se sve ovo i događa.

Editirao Gašo - 25.svibanj.2018 u 08:00
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 07:52
Tu su dvije stvari. Jedna je socijalno raslojavanje. Sve je više besramno bogatih, a sve je manje srednjeg sloja. Sirotinja ne kupuje ništa, ili kupuje  entry level. Znači, kupci su dolarski milijunaši, koji većinom nisu posvećeni HiFiju, malo ih za to ima vremena. Tu dolazimo do drugog. Ti ljudi na cijenu gledaju kao na dokaz kvalitete, a i na statusni simbol. Žele imati najbolje.

Onda brendovi koji rade kvalitetne uređaje više srednje cjenovne klase, kao Krell, dolaze u probleme, jer im se smanjuje tržište.

Problem je što u toj priči nas nema. Tek uz velika odricanja možemo si priuštiti bolji SH, ili DIY.

Editirao amigo - 25.svibanj.2018 u 07:55
    Moj HiFi
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 08:20
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Tu su dvije stvari. Jedna je socijalno raslojavanje. Sve je više besramno bogatih, a sve je manje srednjeg sloja. Sirotinja ne kupuje ništa, ili kupuje  entry level. Znači, kupci su dolarski milijunaši, koji većinom nisu posvećeni HiFiju, malo ih za to ima vremena. Tu dolazimo do drugog. Ti ljudi na cijenu gledaju kao na dokaz kvalitete, a i na statusni simbol. Žele imati najbolje.

Onda brendovi koji rade kvalitetne uređaje više srednje cjenovne klase, kao Krell, dolaze u probleme, jer im se smanjuje tržište.

Problem je što u toj priči nas nema. Tek uz velika odricanja možemo si priuštiti bolji SH, ili DIY.

Krivo.
Zele imati NAJSKUPLJE.....
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 08:38
Osim toga hifi se nebi trebao kupovati i konzumirati uz velika odricanja jer bi to trebao biti hobi za opustanje, a odricanja u pravilu znace nepetu i nervoznu situaciju i kupnju neceg iznad financijskih mogucnosti.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 10:01
Meni najvise smeta je to sto kad se konstruira jedan dobar proizvod i kad se pokaze da stvarno dobro radi, odmah mu se pukne cijena do bola. Na primjer, evo ovaj novi Dynaudio Contour 20, odlican zvucnik 2 ways konstrukcije i srednje zapremine, ali cijnu su mu pukli 5000 eura. Ja se pitam, zasto ne napraviti masovnu proizvodnju tog zvucnika da se prodaju za 2000 eura? Ja sam siguran da bi se to prodavalo kao ludo za tu lovu. Ali ne, on se prodaje za 5000 eura i prodati ce ga mozda 2 000 - 3 000 pari umjesto da prodaju 3 000 000 pari.
Eno gledam Gibson, legendarni proizvodjac gitara. Gibson trazi za svoje Standard Les Paule 3 000 - 4 000 eura, a za Custom shop gitare 5 000 - 6 000 eura. Ekskluzivni modeli idu i po 10 000 eura pa i vise.
Epiphon radi 90% iste gitare za 10 puta manju cijenu. Da ne bude zabune, Gibson je vlasnik Epiphona. I sad je stvar u tome, Epiphone radi dobro, a Gibson je u bankrotu i pod stecajnom zastitom. Ja se sad pitam, tko je tu lud?  

Zed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Dobar dan