Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Krell out of business..??

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 10:10
Ludi su menađeri kojima je dana vlast u tim firmama.
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 10:55
A j****a, luksuz roba je to. Nije neophodna za život. Pa ko voli, nek izvoli (ako može).

Pogledaj motore: jedam BMW 1200GS malo napimpan stoji 20.000 ojra. Za taj novac dobiješ solidan auto sa četiri kotača (zapravo pet sa rezervom), sa krovom od lima, 5 sedišta, automatskom klimom, autoradijem i još puno stvarčica. I opet - luksuz je to.
Ili recimo kad gledaš izvanbrodske motore... To je tek oderancija u poređenju s autima.

A hiend je vrhunac: stavljanje kablova od par hiljada eura da slušaš ono što je bilo snimljeno sa kablom od 10 eura. Potom uvjeravanje samog sebe kako je to vredelo para.  A tek štekeri - strujni... haha

I onda se sluša zvuk umjesto glazbe i ljudi više ne znaju uživati u glazboj samoj. Ali neka, pare treba da se troše a svijet se vrti dalje jednakom brzinom.

Editirao Fantocci - 25.svibanj.2018 u 11:01
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 11:04
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

A j****a, luksuz roba je to. Nije neophodna za život. Pa ko voli, nek izvoli (ako može).

Pogledaj motore: jedam BMW 1200GS malo napimpan stoji 20.000 ojra. Za taj novac dobiješ solidan auto sa četiri kotača (zapravo pet sa rezervom), sa krovom od lima, 5 sedišta, automatskom klimom, autoradijem i još puno stvarčica. I opet - luksuz je to.
Ili recimo kad gledaš izvanbrodske motore... To je tek oderancija u poređenju s autima.

A hiend je vrhunac: stavljanje kablova od par hiljada eura da slušaš ono što je bilo snimljeno sa kablom od 10 eura. Potom uvjeravanje samog sebe kako je to vredelo para.  A tek štekeri - strujni... haha

I onda se sluša zvuk umjesto glazbe i ljudi više ne znaju uživati u glazboj samoj. Ali neka, pare treba da se troše a svijet se vrti dalje jednakom brzinom.

Antikristu jedan
obicni
huh
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 11:49
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

Fantocci, jedno je produkcija (to moze s obicnim kabelima), a sasvim drugo je reprodukcija (tu trebaju specijalni)... Eto, samo da ne mijesas ono sto se mijesati ne smije...  mig

Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 13:56
ja samo znam da sam igrom slučaja nedavno otvorio monitor audio cjenik i vidio kako u lipu koštaju današnji bronze 6ice kao i moji rx6 onomad, a sam silver 6 (sad je to 300, 500 tak nešto) koštaju ravno duplo skuplje.

mislim današnji bronze sigurno zvuči minimalno dobro ko nekadašnji silver, to je tak jasno jer koštaju isto.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 17:38
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Tu su dvije stvari. Jedna je socijalno raslojavanje. Sve je više besramno bogatih, a sve je manje srednjeg sloja. Sirotinja ne kupuje ništa, ili kupuje  entry level. Znači, kupci su dolarski milijunaši, koji većinom nisu posvećeni HiFiju, malo ih za to ima vremena. Tu dolazimo do drugog. Ti ljudi na cijenu gledaju kao na dokaz kvalitete, a i na statusni simbol. Žele imati najbolje.

Onda brendovi koji rade kvalitetne uređaje više srednje cjenovne klase, kao Krell, dolaze u probleme, jer im se smanjuje tržište.

Problem je što u toj priči nas nema. Tek uz velika odricanja možemo si priuštiti bolji SH, ili DIY.

Krivo.
Zele imati NAJSKUPLJE.....
Žele imati najbolje. Ni jedan ne bi kupio najskuplje, kad bi znao da bolji zvuk može dobiti za nižu, ili jednaku cijenu. Ako ne znaju, onda kupe najskuplje, pretpostavljajući da je to i najbolje.
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 17:43
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Osim toga hifi se nebi trebao kupovati i konzumirati uz velika odricanja jer bi to trebao biti hobi za opustanje, a odricanja u pravilu znace nepetu i nervoznu situaciju i kupnju neceg iznad financijskih mogucnosti.
Naravno da neću gladovati, kako bih kupio pojačalo. Ali radije imam dobar HiFi i stari auto, nego novi auto i loš HiFi. Radije ću kupiti zvučnike, nego promijeniti namještaj. Radije ću jesti doma i slušati dobar HiiFi, nego izlaziti u skupe restorane. Radije ću kupiti DAC, nego ići na putovanje. I sretan sam kao prase kad se HiFi zagrije i zagudi.
    Moj HiFi
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 17:51
sjećate se oppo - luxman teorema?

hoćete da vam maltene uništim viđenje hajfaja sa malim plastičnim philips playerom?
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 18:47
ali ne zajebavam se... taj player uništava sve pred sobom.

tda 1549 sa jednim opamp-om.

čovjek je sa svježe kupljenim rega dac-om i rotel amp-om koji ima dac proplakao.
Na vrh
Klaus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Klaus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 18:51
Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

sjećate se oppo - luxman teorema?

hoćete da vam maltene uništim viđenje hajfaja sa malim plastičnim philips playerom?

Misliš li možda na Oppo - Goldmund aferu?
Beauty is in the EAR of beholder...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,289 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana