Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Opera Consonance Linear A 100

Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Opera Consonance Linear A 100
    Objavljeno: 08.lipanj.2018 u 23:12
bok svima,

pošto sam u potrazi za solid state pojačalom naletio sam na ovo gore navedeno iz naslova.

Zvučnici su kef ls  50 .. inače poslušao sam hegel h90 i hegel rost pojačalo kao i slabiji model 70. 
Nažalos model 80 nije više dostupan.. Iako su na netu hegeli nahvaljeni kao super kombinacija za kefa model 90 se nije nešto iskazao.. da li je razlog što nije dokraja usviran ne znam.. rost je bio bolji partner ali ni on mi nije zvučao kao da sa lakoćom drive-a kefa ... 

ION mono blokovi su se pokazali kao najbolji par...

problem samo nastaje jer ako se odlučim na ION onda bi išao na sereo varijantu ali opet bi morao kupovati pretpojačalo... 
Ovo pojačalo iz naslova mi zvuči kao zanimljiva alternativa i tko zna možda i može biti dobar partnert kefu...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 09:23
Pa nemoj da te cinjenica sto na IONe trebas preamp sprecava da uzmes tu kombinaciju. Electron audio ima izvrsna pretpojacala

Sad tu neki kineski potencijalni poluproizvod ulazi u opciju, kako uopce radis neku selekciju?

Editirao Gašo - 09.lipanj.2018 u 09:30
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 10:09
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

... Electron audio ima izvrsna pretpojacala... 
Gdje se to može vidjeti? Na njihovoj stranici nema.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 11:44
Selekciju radim da gledam po netu malo testove i same karakteristike uređaja  i pogledam da li je to dobavljivo ... 
npr. njemački Audio časopis je radio usporedni test Cambridge CXA80 , Rega Elex-R, AMC XIA 150 i i Opere. I opera je bila pobjednik testa...

Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 11:46
A ION mi je definitivno u ozbiljnoj kombinaciji mada još nisam dobio ponudu za njihovo stereo pojačalo....

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 11:50
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

Selekciju radim da gledam po netu malo testove i same karakteristike uređaja  i pogledam da li je to dobavljivo ... 
npr. njemački Audio časopis je radio usporedni test Cambridge CXA80 , Rega Elex-R, AMC XIA 150 i i Opere. I opera je bila pobjednik testa...

Sam ti vjeruj testovima...i sretno ti bilo.
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 12:02
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

kad nešto gledam onda imam određene parametre i filtere.

jedan od njih je da pogledam testove , vidim da li mi je uopće prihvatljivo i dobavljivo, nakon toga poslušam kombinaciju i odlučim.
kao što vidiš pitam malo i na forumu da li je netko imao iskustva sa dotičnim i tako...

znači nije rječ o slijepom vjerovanju testovima nego o jednom o parametara u selekciji  :-)

Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 14:48

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

kad nešto gledam onda imam određene parametre i filtere.

jedan od njih je da pogledam testove , vidim da li mi je uopće prihvatljivo i dobavljivo, nakon toga poslušam kombinaciju i odlučim.
kao što vidiš pitam malo i na forumu da li je netko imao iskustva sa dotičnim i tako...

znači nije rječ o slijepom vjerovanju testovima nego o jednom o parametara u selekciji  :-)

...po meni jedini i pravi put, ako vec nisi cuo nesto sl, ili isao na slusanje, srecno, lepe muke,,,,,uzivaj u buducoj opremi koja je inace do 00.....cool
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 15:23

[/QUOTE]
...po meni jedini i pravi put, ako vec nisi cuo nesto sl, ili isao na slusanje, srecno, lepe muke,,,,,uzivaj u buducoj opremi koja je inace do 00.....cool
[/QUOTE]

pa čuo sam ja dosta toga.. ali uvijek poslušam nešto novo...  a i nešto te zantrigira da poslušaš...

moram priznati da ne kužim šta si mislio reći sa ovim  "opremi koja je inace do 00....."

:)

Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 17:02

[/QUOTE]

pa čuo sam ja dosta toga.. ali uvijek poslušam nešto novo...  a i nešto te zantrigira da poslušaš...

moram priznati da ne kužim šta si mislio reći sa ovim  "opremi koja je inace do 00....."

:)

[/QUOTE]

"opremi koja je do jaja"da
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,226 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Komponente
Tv 2018
Forum: Uradi sam