Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Opera Consonance Linear A 100

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 20:30
Bilo bi možda zdravije pričat o stvarima u koje si se uvjerio lično.obrva
[/QUOTE]

Mislim da je svejedno, nema lazi i nema prevare, ako na to ciljas.a  ni teorije zavere.

Editirao parabolis - 09.lipanj.2018 u 20:34
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 20:34
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Nisam se uverio ja licno, ali par dobrih prijatelja jeste.
Sto je meni dovoljan razlog da to i prenesem.
Nema urbane legende ili mita, to je jednostavno tako, hteo ti to da priznas ili ne.Nema potrebe od ove price praviti bauk.
Stari dobri red devil.

glup
Samo ti mantraj zajedno s drugarima. Tako je jeftinije.
ako slusanjemuzike smatras mantranjem, onda mi nastavljamo sa tom disciplinom. nemaju svi novaca da odmah uskoce u ferari, nego postepeno dolaze do zeljenog cilja...godinama i mukotrpno.a samim tim i iskustvo se polako gradi i stice.

Editirao parabolis - 09.lipanj.2018 u 20:34
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 21:34

ako slusanjemuzike smatras mantranjem, onda mi nastavljamo sa tom disciplinom. nemaju svi novaca da odmah uskoce u ferari, nego postepeno dolaze do zeljenog cilja...godinama i mukotrpno.a samim tim i iskustvo se polako gradi i stice.
Slušanje glazbe jest suština i ako se to negdje usput izgubi (događalo se mnogima u žaru audiopilia nervosa-e) onda audio gubi svaki smisao. Uopće to nisam spominjao. Govorio sam o tom neprestanom ponavljanju besmislene priče kako svaka hifa koja prosječnom čovjeku koji ne živi u razvijenom gospodarstvu i nema solidnu plaću (ili ofucano: lik s "ovih prostora") ne vrijedi novaca samo zato jer si je navedeni ne može priuštiti.

Dakle, kako rekoh, to da se mali pomaci plaćaju nenormalno, visokim iznosima (čak možda i eksponencijalno) vjerojatno stoji, ali u nekom drugom cjenovnom razredu o kojemu na ovom forumu nema smisla govoriti. Osim kad se nešto takvo tek spomene poput kurioziteta.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 21:54

Slušanje glazbe jest suština i ako se to negdje usput izgubi (događalo se mnogima u žaru audiopilia nervosa-e) onda audio gubi svaki smisao. Uopće to nisam spominjao. Govorio sam o tom neprestanom ponavljanju besmislene priče kako svaka hifa koja prosječnom čovjeku koji ne živi u razvijenom gospodarstvu i nema solidnu plaću (ili ofucano: lik s "ovih prostora") ne vrijedi novaca samo zato jer si je navedeni ne može priuštiti.

Dakle, kako rekoh, to da se mali pomaci plaćaju nenormalno, visokim iznosima (čak možda i eksponencijalno) vjerojatno stoji, ali u nekom drugom cjenovnom razredu o kojemu na ovom forumu nema smisla govoriti. Osim kad se nešto takvo tek spomene poput kurioziteta.
NIsam ni ja o tome pricao. ali je vecina na to osudjena, takva nam je kupovna moc.
Ako je cenovni rang ovog foruma na visem nivou  tj zalazi u skuplji segment, kao sto ti tvrdis, onda se ja izvinjavam sto sam izneo svoj stav i misljenje koje se ne podudara sa tvojim, zasto se onda proizvode dac converteri Audioperformanc manufakture i prodaju se kao second hand za celih 130e.zasto se ne ide na dac conv koji su skuplji,  i itd.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 21:56
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

To uglavnom drži vodu. Kažem uglavnom, stoga što to u nekim slučajevima i nije tako. Da je tako kako kažeš, bilo bi dovoljno reći cijenu zvučnika i složiti ih i vrstu i znaš da zvučnik od 11 000 kn svira lošije od onog od 13 000 Kn i bolje od onog od 10 000.
Pa 5 lipa i jest pravo da ti kažem.
haha
Audio nije aritmetika, ali cijene su itekako pokazatelj kvalitete, barem u najvećem broju slučajeva. Ja nisam govrio o izuecima koji uvijek postoje, doduše jako rijetko, već o pravilu. A pravilo jest da se za zaista odličan zvuk (namjerno ne kažem vrhunski) treba momački isprsiti. Što se više prsiš, bolji zvuk imadeš. Mogu samo apstrahirati gdje ta priča polako završava i gdje počinje ono Parabolisovo o malim pomacima za ogromu lovu. Što ja znam? Nakon 2 milijuna kuna? Za cijeli sustav, naravno.
haha

dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 22:10

zasto se onda proizvode dac converteri Audioperformanc manufakture i prodaju se kao second hand za celih 130e.zasto se ne ide na dac conv koji su skuplji,  i itd.
Ne proizvode se, to ti je netko lagao. Nisu se ni proizvodili, izuzev nekoliko kratkih epizoda. A bili su jeftini jer te lokalni wannabe audifili, kad im spomeneš više od 200€, gledaju kao da si poludio, a onda počnu zavijati poput ranjenog kurjaka.
Za neku vrhunsku klasu nije bilo resursa, a još je manje bilo kupaca.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 22:11

zasto se onda proizvode dac converteri Audioperformanc manufakture i prodaju se kao second hand za celih 130e.zasto se ne ide na dac conv koji su skuplji,  i itd.
Ne proizvode se, to ti je netko lagao. Nisu se ni proizvodili, izuzev nekoliko kratkih epizoda. A bili su jeftini jer te lokalni wannabe audifili, kad im spomeneš više od 200€, gledaju kao da si poludio, a onda počnu zavijati poput ranjenog kurjaka.
Za neku vrhunsku klasu nije bilo resursa, a još je manje bilo kupaca.
to ti i kazem....
vrtis se u krug sa svojim razmisljanjima i iznosenjem stavova, tj pricas onakio u kojem smeru vetar duva.meni je to okej, takav si , ali nemoj onda drugima da implementiras svoje stavove koji ne piju vodu u vecini slucajeva.jer to je pogresno i nije objektivno.

Editirao parabolis - 09.lipanj.2018 u 22:17
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 22:11

Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

To uglavnom drži vodu. Kažem uglavnom, stoga što to u nekim slučajevima i nije tako. Da je tako kako kažeš, bilo bi dovoljno reći cijenu zvučnika i složiti ih i vrstu i znaš da zvučnik od 11 000 kn svira lošije od onog od 13 000 Kn i bolje od onog od 10 000.
Pa 5 lipa i jest pravo da ti kažem.
haha
Audio nije aritmetika, ali cijene su itekako pokazatelj kvalitete, barem u najvećem broju slučajeva. Ja nisam govrio o izuecima koji uvijek postoje, doduše jako rijetko, već o pravilu. A pravilo jest da se za zaista odličan zvuk (namjerno ne kažem vrhunski) treba momački isprsiti. Što se više prsiš, bolji zvuk imadeš. Mogu samo apstrahirati gdje ta priča polako završava i gdje počinje ono Parabolisovo o malim pomacima za ogromu lovu. Što ja znam? Nakon 2 milijuna kuna? Za cijeli sustav, naravno.
haha

Sam bu ti neki lovator kojem je tvoj sistem kikiriki tvrdio da je to bulšit, i da tek kod njegovog cjenovnog razreda počinje igranka.

Stara narodna, cigo svoga konja hvali.

Editirao zed_alive - 09.lipanj.2018 u 22:12
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 22:18
Sva sreća da ovdje nema takvih, jer bih se namrtvo isfrustriro.
haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2018 u 22:21

to ti i kazem....
vrtis se u krug sa svojim razmisljanjima i iznosenjem stavova, tj pricas onakio u kojem smeru vetar duva.meni je to okej, takav si , ali nemoj onda drugima da implementiras svoje stavove koji ne piju vodu u vecini slucajeva.jer to je pogresno i nije objektivno.
A što da ti ja sad kažem? Kad nisi sposoban razumijeti jednostavan tekst na srodnom jeziku. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,152 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Dobar dan
Forum: Retro audio