Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Opera Consonance Linear A 100

Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 14:39
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

No opet ovdje smo i slušamo, pohodimo klub, sajmove, razmijenjujemo iskustva, hodamo okolo i slušamo da bi razlučili žito od kukolja... haha 

Cijene su podivljale, monitori već dosižu cijene i do 10.000 eura, a nešto npr. kao ovo dolje košta 23000 funti, što će reći oko 200-250000 kn, a zvuči možda za 10.000 eura (možda sam puno i rekao) i ne govorim to iz jala nego iz nakupljenih slušnih iskustava. Slušao sam taj zvučnik više puta, solidan kompaktni floorstander ali za recimo 40-50.000kn.

https://www.audioemotion.co.uk/verity-parsifal-ovation-loudspeakers-495-p.asp
naravno, mi se divno druzimo,ima nas 4-5 dobrih prijatelja, drugova, zaljubljenika u ovaj divni hobi, pokusao sam reci u par navrata da je nekome bitno biti kolekcionar nosaca zvuka, pak drugom prijatelju da ide na koncerte, meni licno od svega po malo, i opet se volimo / druzimo ....uzivamo....
sto se tice cena, pa to je ludilo pravo...marketing radi posao, ne kazem bas u svakom slucaju, ali u vecini slucajeva.....
da bi razlucili zito od kukolja potrebna je zdrava i dobra atmosfera, rasprava, sto realna u zivotu, sto virtualna (forum).
ova virtualna nije zdrava, puno zuci, vecina odustana od foruma pa se ne pojavljuje vise....e toga mi je zao, mozemo i ovde lepo da se druzimo, razmenjujemo ideje, iskustva...
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 15:11
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

[
Opterecen si cenom svog sistema, a muzika ti je u nekom drugom planu.
Koliko vidim, više si ti opterećen cijenom mojeg sistema jer ja nisam nimalo. 

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 15:16

Pisalo se ovdje prije o tom sustavu pa su zbacka uglavnom snobovi koji su utukli više novaca u hifi debelo popljuvali, a da nisu to ni čuli.
Nije tako bilo ni približno. Samo se tebi ova kriva interpretacija zbog nekog apstraktnog razloga više svidjela pa si je selektivno zapamtio.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 15:23
No dobro ajde, davno bilo no razapeše čoveka. haha
Eto zbacko je radi nekih privatnih razloga prodao sustav, lijepo smo se družili, pili vino i slušali glazbu jedno ljetno večer prošle godine u  7. mjesecu.

Sada taj biser od zvuglia sluša moj frend na sličnom no refreshanom starom marantzu pm64mkII. Ima i bolju sobu, pa je i potencijal veći, no on je više glazbofil pa se toliko ne zamara sa detaljima kao mi "pacijenti". 

Editirao Kalle242 - 12.lipanj.2018 u 15:24
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 15:26
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

[
Opterecen si cenom svog sistema, a muzika ti je u nekom drugom planu.
Koliko vidim, više si ti opterećen cijenom mojeg sistema jer ja nisam nimalo. 

Uf, pa to me bas opterecuje kao lanjski sneg.

Vidim da nis ni malo optereecen...gde se zaustavljas , mzoemo ovako do prekosutra.....od mene toliko coolcoolcoolcoolcool..............
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 15:36

No dobro ajde, davno bilo no razapeše čoveka. haha
Eto zbacko je radi nekih privatnih razloga prodao sustav, lijepo smo se družili, pili vino i slušali glazbu jedno ljetno večer prošle godine u  7. mjesecu.

Sada taj biser od zvuglia sluša moj frend na sličnom no refreshanom starom marantzu pm64mkII. Ima i bolju sobu, pa je i potencijal veći, no on je više glazbofil pa se toliko ne zamara sa detaljima kao mi "pacijenti".
Razapinjanje je započeo Helicon (falimtisebožedaseovdjevišenejavlja) upalivši bager svojim sistemom sam protiv svih, a kojemu je cilj uvijek bio živciranje sugovornika i vađenje masti na slamku te satiranje kvantitetom postova u stilu teškog znalca , a dvije-tri godine prije se ovdje jadan informirao o šrotex risiveru za kućni bioskop jer nije imao pojma ni o čemu. A sugovornike je iživciralo ponajviše proglašavanje idotima svakoga tko nema takav Enerđi i Maranca jer to je kraj svijeta i budaletina neopjevana svatko tko ima išta skuplje. Drago mi je da je onaj ajnštajn Zbacko to ipak na kraju uspio utopiti nakon 10 godina. I vjerujem kako to dobro svira, nema nikakvog razloga misliti suprotno.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 15:41
Jeotevrag ti se tog svega još sjećaš. haha OK stati ćemo na tome, da to je odličan zvučnik, eto bio vidio, čuo. 
A svi smo tu znali pisk***ti svašta pa šta i ti i ja uostalom, sve je to bio dio učenja i evolucije.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 15:59

A svi smo tu znali pisk***ti svašta pa šta i ti i ja uostalom, sve je to bio dio učenja i evolucije.
Jašta, svašta, dašta.
haha
Yebo čovjeka koji za 10+ godina učeći nije korigiro sijaset stavova jer to je normalno. Tko nije, glupan je.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 16:03

Vidim da nis ni malo optereecen...gde se zaustavljas , mzoemo ovako do prekosutra.....od mene toliko coolcoolcoolcoolcool..............

Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 20:04
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ti to o sebi pricas ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana
Forum: High-End