Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Opera Consonance Linear A 100

Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 23:06
 ovo je  krenulo u krivom smjeru :-) ... 

iskreno koliko će netko ulupati u hifu je njegova osobna stvar ... proglašavati nekoga zbog toga 
luđakom ili bogatašem je jednostavno nedostatak životnog iskustva ...

nije netko materijalno bogat jer ima zvučnike od 200k i vozi fabiu ili živi u jednosobnom stanu...  (ne govorim da je to ovdje slučaj)... 
svatko izdvoji za sustav određenu količinu novca - naravno ako ne radiš ili si student onda je svaka lova velika... 
ispravno je dati love za sustav koliko sam ja dao, a sve preko toga je čisto bacanje para u vjetar jer ionako ne donosi značajan čujni pomak :-)
to što neki imaju sustave skuplje od boljeg auta ne znači da su to dobili za 18 rođendan... 
sve je stvar prioriteta , zadovoljstva sa sustavom koji imaš i naravno koliko imaš para ...
kao što to soundnewsdino zna naglasiti ionako se kupuju komponente za predviđenu količinu para i veličinu popusta koji se dobije :-)

a nije svima prioritet novi auto... gušti se plaćaju- a zato novac i služi....

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best

Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2018 u 23:23
baš to... sad raspravljat tko je koliko dao za nešto je totalno bespredmetno.

uvijek će biti onih koji će sa podsmjehom gledati na moje zvučnike od 1000€, ali je generalno više onih koji mašu sa uputnicom za vrapče da sam dao tolike pare.

who cares, ja i dalje jednako volim svoje spikere i brišem prašinu sa njih redovito

jednom kad se shvati da je audiofilija hobi eksponencionalne krivulje isplativosti, tada će nestati ovakve diskusije.
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2018 u 00:11
Šta ču, priznajem haha Uz sve igračke koje imam doma neverovatno uživam na napipanima Lineaum LS-1000, ova njihove piksne rade do jaja.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2018 u 08:45
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Oke, podlo, ili zlocesto sam to natuknuo, no prateci ovaj forum i u nemogucnosti da sudjelujem i istovremeno izbjegnem ili ignoriram tvoje postove, moram priznati da sam postao prilicno iziritiran, postepeno i nadr.. jednostavno zato sto si komunicirao s visoka.

Dakle neke moje izjave posljedica su iritacije

Nadam se da toga nece biti u buducnosti, i da cemo smiriti strati i jednog dana zajedno popiti kavu.

Mislim, ionako je glupo trositi vrijeme na takve gluposti, ovo je hobi a ne pitanje zivota i smrti.

Moj stav je da je audio samo jedna zadovoljstina od hrpte stvari u zivotu, nikad nisam zelio zrtvom doc do toga, zrtvovao sam se zbog puno bitnijh stvari poput vlastitog stana, resio to i sad uzivam i ne zelim da mi hifi bude opterecenje a kamoli da moram podnostit zrtvu. Ne kupujem nista izvan svojih mogucnosti(keš bez treptaja) i sto mi realno ne treba.

Tako da je ona podla izjava o nasljedstvu dosla od mog pogleda na stvari, jer osobno bi kupio zvucnici od 150-200000kn+ostalo eventualno ako mi je to 10% zalihe love ili ustedevine.

Eto, nista drugo.
Nije mi namjera drviti, ali mi se čini da sam ostao dužan odgovor pa onda još samo ovo.
Kužim sve, ali zašto podlo pobogu? A za iritacije postoje razne dobre kremice.
haha
Što se tiče povijesti konflikta i je li prvo bila kokoš ili jaje, iskreno više ni sam ne znam. Samo znam da sam godinama ignorirao (pročitao, ali ne i odgovarao) raznorazne komentare, upadice, uvrede i podyebavanja koje nije uvijek bilo lako prešutjeti. Ne znam otkud takva osobna razina animoziteta i čime sam to zaslužio. Naravno da sam i ja imao svojih "svijetlih" trenutaka, ali mi na kraju ipak nije jasno koga sam ubio da mi treba baš toliko srkati mast na slamku. No dobro, svakoga dana se trudim biti bolji čovjek pa mi se možda tako i vrati.

Što se tiče žrtava za hifu, nisam ni ja živio pod mostom cijelo vrijeme i nije mi ništa posebno falilo. Paralelno sam sređivao kuću i sad imam krasnih oko 130 kvadrata stana, lijepu okućnicu, novi krov, novu fasadu, ogradu na daljinski....
haha
Ukratko zajedno s mojom ljubavi stvorio solidnu životnu imovinu. Trebao sam to i znatno prije no ponešto šašava država pa okolnosti pa lijenost pa inertnost pa ima vremena... Dok jednog dana ne skužiš da vremena više nema i da je krajnji čas za uživanje u životu bez trauma vezanih za infrastrukturu. Neke stvari su najbolje kad završe i bolje ikad nego nikad. Mogao sam to odguliti koju godinu ranije da nije bilo hife, ali ovako sam sigurno sretniji. Toliko o prioritetima i odricanju, isposničkom životu... A da sam čekao da mi hifa bude 10% ušteđevine (pogotovo ovakva), grdno bih se načekao. Za hifu više para nema (a i čemu?) jer samo ozbiljan apgrejd digitalije u mojem slučaju košta 30000€ (dCS Rosini) o čemu je uopće smiješno govoriti. Sad mi još ovih 10+ (bar se nadam) produktivnih godina ostaje za namicanje jako ozbiljne novčane akumulacije koja će dodatno jamčiti kvalitetno starenje prije groba. I tako, nabacah nekoliko misli bez posebnog promišljanja, ako je za jutro previše je. A i inače je previše.
haha

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2018 u 11:30
Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

uvijek će biti onih koji će sa podsmjehom gledati na moje zvučnike od 1000€,

Onda znaš kak neki gledaju na moje zvučnike, koji su prije 20 godina koštali novi za 300 eura haha 
(Castle Isis)
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2018 u 11:48
nisam nažalost slušao, ali se dobro sjećam članaka koje sam čitao o njima
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2018 u 12:14
Castle su bili dobri zvučnici. Davno čuo nekoliko modela. Propadoše.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2018 u 12:55
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

... 
...Ako se netko vozi između točaka A i B i ne zanima ga ništa osim funkcije, najbolje mu je kupiti Škodu Fabiju. Kvalitetan auto koji svoju svrhu ispunjava savršeno...
...

Je'ote, kako ga pogodi, ko da si vidovit, koje auto nedavno uzeh, i zašto...

haha

Inače, i sa svime ostalim se slažem... Stvar je želja, mogućnosti i iskustva... Za svakog individualno...

A šta se forumskog pisanja tiče, ako ne mogu pomoć trudim se ne javljat i barem ne odmagat...

Polako skužih da ne mora moja bit svaka zadnja, i da živce triba čuvat, ako ne drugima onda bar sebi...

Skužajte na OT, ali tema je već odavno otišla pod pravim kutem, pa se nadam da nitko neće zamjerit...

zlatni_zub
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2018 u 12:57
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

uvijek će biti onih koji će sa podsmjehom gledati na moje zvučnike od 1000€,

Onda znaš kak neki gledaju na moje zvučnike, koji su prije 20 godina koštali novi za 300 eura haha 
(Castle Isis)

Castle Isis lijepo zapakirani, na suhom i mracnom mjestu stoje i ne idu iz kuće. To je čudo od zvučnika.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2018 u 13:00
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

... 
...Ako se netko vozi između točaka A i B i ne zanima ga ništa osim funkcije, najbolje mu je kupiti Škodu Fabiju. Kvalitetan auto koji svoju svrhu ispunjava savršeno...
...

Je'ote, kako ga pogodi, ko da si vidovit, koje auto nedavno uzeh, i zašto...

haha

Inače, i sa svime ostalim se slažem... Stvar je želja, mogućnosti i iskustva... Za svakog individualno...

A šta se forumskog pisanja tiče, ako ne mogu pomoć trudim se ne javljat i barem ne odmagat...

Polako skužih da ne mora moja bit svaka zadnja, i da živce triba čuvat, ako ne drugima onda bar sebi...

Skužajte na OT, ali tema je već odavno otišla pod pravim kutem, pa se nadam da nitko neće zamjerit...

zlatni_zub
To i ja tupim i drvim non stop.

Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana
Forum: High-End