Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Ahoj

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ahoj
    Objavljeno: 22.lipanj.2018 u 21:56
Bok svima, volim zamišljati da sam neki poluaudiofil makar od prvog do drugog slušanja zaboravim kako je zvučalo ovo prvo

Šala mala, rastao sam se od kućnog kina i zvučnika te sam već nekoliko mjeseci u potrazi ali nikako da se odlučim želim li slušati glazbu ili gledati filmove. Osrednji AV ili kvalitetniji stereo. Zanima me većinom rock glazba, psybient i tu i tamo neki jazz/swing al samo da živciram ženu pošto je ona u modernim pop hitovima jer se "nemreju slušat samo stare stvari"

Sa upitima ću maltretirati u odgovarajućim temama.

Živjeli!!
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2018 u 11:27
(poruka izbrisana)

Editirao hudo - 25.lipanj.2018 u 11:28
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2018 u 08:27
Pozdrav,
stereo može poslužiti za gledanje filmova i to mnogo bolje nego kućno kino za slušanje glazbe.
    Moj HiFi
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2018 u 12:29
Sto sam bio napisao u odgovoru ovdje pa obrisao jer vidio da je autor zapoceo novu temu sa vrlo slicnim pitanjem (http://audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14868&get=last#%22):
jednom davno zamjenio jeftino stereo pojacalo (NAD) za osrednji 5.1 receiver (HK). Vratio ga u ducan sljedeci tjedan, to zvuci katastrofa u stereu cak i sa jeftinim zvucnicima (cca 200-300eur). 
Mozda neki receiver od 5000eur navise radi ok, al to ne bi znao ...
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Mr_Scorpio View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mr_Scorpio Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2018 u 13:08
Isto iskustvo, mali integrirac Arcam Alpha svojedobno zamijenio Rotelovim 5.1 receiverom RSX-1057 nominalne cijene 12.000 kn misleći da u stereu, uz bypass, ne može zvučati lošije od Arcama. Kakva zabluda, mali Sonus Faber Concertino koji inače vapi za potentnim pojačalom svirao je kao da mu je netko navukao debelu deku ispred. Srećom je navedeni receiver uzet pred dolazak novog modela po dobroj akcijskoj cijeni tako da sam ga brzo prodao uz nevelik gubitak i više nikad gledao u tom smjeru.
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2018 u 13:26
Denon X4400 je vrhunski AV receiver za nikakvih 860£ ali pretpostavljam da ga neko integrirano stereo pojačalo za 400-500£ dere u tom stereo segmentu. Zato mislim da bih uzeo AV receiver za 500 (X3400 pošto nema jeftinijih sa preout izlazima) i integrirano za 500.

Kaj bi mi mogli od integriranih preporučit za pogonjenje Tannoya XT6F i kasnije nekog BK subwoofera? Znači u segmentu do 500£, naručujem iz UK ili DE, kod nas me ne zanima kupnja jer je preskupo.

Kaže kolega u temi koju sam pokrenuo da pojačalo mora imat passthrough al malo je teže naći taj info.
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2018 u 15:30
Imao Tannoy XT8F sa Rega ElexR pojacalom. Zvuk impresionira svojom velicinom (instrumenti se cine 5x veci nego na vecini drugih zvucnika), basom i dinamikom, ali sa spomenutom regom meni osobno je zvuk bio pre "tvrd" u srednje i visokotonskom podrucju. Stoga treba malo opreznije birat pojacala, i po mogucnosti ubaciti cijevi u pricu. Definitivno ne receiver.  
Takodjer, tannoy ne treba sub, barem ne xt8f, a za 6f eventualno u HT konfiguraciji
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2018 u 19:17
Čitao sam za Tannoye da su dosta svijetli i da treba izbjegavati ampove sličnih karakteristika. Prvo integrirano koje sam gledao je bio Cambridge Topaz SR20, zatim CXA60 ili CXA80, baš mi se činilo kao idealan izbor al sam pročitao da ne upravo zbog toga makar Richersounds ima u ponudi baš bundle XT6F i CXA60. Pa valjda oni znaju

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
DIGITALNI kazic
Forum: Uradi sam