Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kombiniranje AV sa stereo sustavom

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kombiniranje AV sa stereo sustavom
    Objavljeno: 09.srpanj.2018 u 11:12
Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

Ja imam sustav u kojem su odvojeni AV i Stereo.

Kako?

Ono šta želim slušat stereo (gramofon, MD, DAC/FLAC) ide direkt u pojacalo (Marantz PM11) i prema prednja dva zvucnika (BW CM9) u biwireu (kabel Neotech samogradnja).
To možda nije vrhunski zvuk, ali je jako,jako dobar.

Ostalo (tj filmovi, DVD) ide preko AV receivera - čiji output ide u input pojačala (pa tako distribuira sound na prednja dva).
Pojacalo tijekom slušanja/gledanja  ostaje na fixnih -5dB, kad zelim pojacati/utišati reguliram preko AV receivera.

Meni tako radi, i zadovoljan.

Pretpojačalo nemam, a da imam bilo bi prije stereo pojačala.

Iz AV receivera na koji način ide van? Kroz pre-out? Koji AV receiver je u pitanju? 
All those moments will be lost in time like tears in rain...
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.srpanj.2018 u 11:09
..ili da preformuliram pitanje. Pretpojačalo u okviru tog receivera vjerojatno i nije nešto, ali kako znam premalo da bih imao svoj stav molim pomoć.
Vjerujemd da je za slušanje FM Ok, ali me kopka ovaj dio network plejera, kao i svirka s USB-a. 

Može li se tu išta očekivati (osim ugodnijeg sučelja za upravljanje datoteka)? 
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.srpanj.2018 u 14:56
Pozdrav, 
i ja sam nekako došao u fazu da idem u smjeru kombinacije AV recivera i integriranog pojačala. Konkretno pojačalo je Marantz PM8005 a razmišljam o receiveru NR1608/9.

Zanima me da li je za očekivat čujnu degradaciju u odnosu na izvor spojen direktno na pojačalo?
Ideja mi je kroz taj receiver dobiti nešto poput network plejera s malo ugodnijim sučeljem za rad :-) 
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2018 u 16:11
Ja imam sustav u kojem su odvojeni AV i Stereo.

Kako?

Ono šta želim slušat stereo (gramofon, MD, DAC/FLAC) ide direkt u pojacalo (Marantz PM11) i prema prednja dva zvucnika (BW CM9) u biwireu (kabel Neotech samogradnja).
To možda nije vrhunski zvuk, ali je jako,jako dobar.

Ostalo (tj filmovi, DVD) ide preko AV receivera - čiji output ide u input pojačala (pa tako distribuira sound na prednja dva).
Pojacalo tijekom slušanja/gledanja  ostaje na fixnih -5dB, kad zelim pojacati/utišati reguliram preko AV receivera.

Meni tako radi, i zadovoljan.

Pretpojačalo nemam, a da imam bilo bi prije stereo pojačala.

Editirao Dubs - 29.lipanj.2018 u 16:22
Right here, right now
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2018 u 15:12
Osim navedene kombinacije imaš i dvije druge alterntive:

1. Zaboravi AV reciever. Nabavi dva dobra zvučnika i dobro pojačalo i uživaj u zvuku (doduše, neće biti surround-a).

2. odvoji sustav s AV recieverom i setom (malih) zvučnika + sub, a posebno stavi pojačalo i zvučnike za glazbu. Ako su AV zvučnici dovoljno diskretni (ja imam zgodan Focalov set Sub & Co), onda i boravak neće biti prenatrpan zvučnicima.
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2018 u 07:38
Da, sad gledam baš, X3400 ima 7 kanala a X4400 11 na preout izlazima.

Meni u biti trebaju front jel? Mislio sam da oni funkcioniraju kao assignable preout pa da ima možda dva tri i odaberem u postavkama za koji mi kanal treba...

Ok, možda pojačalo čak i rabljeno, sad gledam na pricespy.uk, denon ima ima od 200£ i onda skok na 1000£ pojačala a to mi je too much. Mdsound de ima X3400 za 600€ sa dostavom pa çu pogledat i kod njih kakav amp.

Kod Tannoya ostajem. Mislim da bi mi za 18m2 (5,3x3,5) XT8F bili overkill još s obzirom da sjedim na manje od 3m od njih.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2018 u 23:58
Originalno postano od strane člana: noobservator noobservator napisao:

Pa to me u biti samo zanima. Htio bih naručiti Tannoy XT6F a mislim da bi Denon X3400 bio malo preslab/preloš za takve zvučnike. Denon X4400 je bolji ali i 300€ skuplji a toliko me košta Tannoy XTC jer bih htio imat bar fronte i centar od kompleta.

Kako to funkcionira da se koristi AV receiver za filmove a stereo za glazbu ali bez preštekavanja kablova i da po potrebi odabrani izvor ima kontrolu.

Taj Denon ima preoute za sve kanale!!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2018 u 23:56
Power amp direct funkcija,imao sam to pojacalo i vrlo jednostavno i korisno,naravno treba i preout sa recivera!

MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2018 u 20:13
Sve ti je Goran rekao...

Idealno, trebaš HT rec sa front R i L preout izlazima, i integrirano stereo pojačalo sa pass-through opcijom, tako da preout signal sa HT rec-a ne ide na predpojačalo od stereo ampa nego direkt na pojačalo snage stereo ampa...

Tu su ti front zvučnici spojeni samo na integrirani stereo amp...Kad gledaš filmove, upališ pass-through opciju i stereo amp ti bude samo pojačalo snage za prednje kanale HT-a, a kad slušaš stereo mjuzu, ne pališ uopće HT rec, izvore za mjuzu spojiš na stereo amp, i slušaš preko njega...

Sad, koji tačno modeli HT rec-a i integriranog stereo amp-a, koji zvučnici za front, centar, sub, back itd., nemam pojma, sam malo potraži...

mig
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2018 u 21:15
Pa to me u biti samo zanima. Htio bih naručiti Tannoy XT6F a mislim da bi Denon X3400 bio malo preslab/preloš za takve zvučnike. Denon X4400 je bolji ali i 300€ skuplji a toliko me košta Tannoy XTC jer bih htio imat bar fronte i centar od kompleta.

Kako to funkcionira da se koristi AV receiver za filmove a stereo za glazbu ali bez preštekavanja kablova i da po potrebi odabrani izvor ima kontrolu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam