Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hi-Res CD

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2018 u 15:51
I ja sam im se veselio iako ih imam ne više od 10-ak. HDCD je bombon. Međutoa, najbolji je upsampling svega na DSD. Ja se s toga više ne skidam.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2018 u 16:21
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Bilo bi zanimljivo poslušati donosi li ikakav napredak sa "običnim" DAC-om/playerom. Ako ne, ništa od toga na iole duže staze.

Pa šta nije MQA ciljano složen da donosi degradirani zvuk ako nemaš MQA dekoding (DAC)?

Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2018 u 16:49
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Bilo bi zanimljivo poslušati donosi li ikakav napredak sa "običnim" DAC-om/playerom. Ako ne, ništa od toga na iole duže staze.

Pa šta nije MQA ciljano složen da donosi degradirani zvuk ako nemaš MQA dekoding (DAC)?

da, jer komprimira HD zapis (sve iznad 16/44) u prva 3 bita od redbook formata. Ako uredjaj nema licencu ili uopce mogucnost dekodiranja, slusat ces u 13bit/44khz. Dekodiranje ovih par bita zovu unfolding. 

Editirao hudo - 27.srpanj.2018 u 16:54
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2018 u 16:54
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

HDCD je super stvar. Osjetan, lako čujan, pomak na bolje...
Kako znaš? Kako se može provjeriti? Trenutni player ne znam jel mi ima uopće HDCD, ali je prošli to imao u sebi i palila se i plava lampica.

Imam par HDCD-a (slučajno, kupih zbog glazbe, ne ta 4 slova) ali to meni ne zvuči ništa ekstra. Ukratko, imam dosta običnih cd-a s boljim zvukom. Tako da me HDCD uopće ne zanima, niti ikako obraćam pažnju na to.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2018 u 17:02
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

da, jer komprimira HD zapis (sve iznad 16/44) u prva 3 bita od redbook formata. Ako uredjaj nema licencu ili uopce mogucnost dekodiranja, slusat ces u 13bit/44khz. Dekodiranje ovih par bita zovu unfolding. 
Još "bolje".
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2018 u 18:43

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

HDCD je super stvar. Osjetan, lako čujan, pomak na bolje...
Kako znaš? Kako se može provjeriti? Trenutni player ne znam jel mi ima uopće HDCD, ali je prošli to imao u sebi i palila se i plava lampica.

Imam par HDCD-a (slučajno, kupih zbog glazbe, ne ta 4 slova) ali to meni ne zvuči ništa ekstra. Ukratko, imam dosta običnih cd-a s boljim zvukom. Tako da me HDCD uopće ne zanima, niti ikako obraćam pažnju na to.

Daleko od toga da svako izdanje s HDCD oznakom zvuči superiorno nad klasičnim CD-om, ali kod većine koju posjedujem čini mi se generalno kao kombinacija veće rezolucije i dinamičkog raspona. Detalji su izraženiji i lakše čujni... Ipak na kraju produkcija ima zadnju riječ, pa lošim snimkama ionako nema spasa. Neke stvari imam na raznim kompilacijama (Direstraits npr) i dvojbe nema u korist HDCD-a. Za 24/192 ne mogu sa sigurnošću tvrditi da nudi poboljšanje, za podlogice, nožice, neke interkonekte ali za HDCD sam prilično siguran. Pretpostavljam da ima veze i do uređaja...

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2018 u 09:41
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nisam slusao MQA, ali i bez taj novi firmware oplemenjuje uređaj na način da zvuči prilicno ozbiljnije, izgleda da su doradili algoritme tokom godina, i da je to isto što se koristi u najnovijim inacicama njihovog ref daca.

ne znam kad si u potpis stavio MQA...valjda prije ovog tvog posta . Bubi mi kaže da je ugradio tu MQA u svoj Berkeley i da mu je zvuk bolji s MQA. Kako tebi zvuči ?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2018 u 11:21
Napisao sam , vrh prosle stranice.

To nije update samo radi MQA opcije, nego kompletni firmaware, dakle doradili su sve što se procesiranja tice.

Editirao Gašo - 09.kolovoz.2018 u 11:23
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.kolovoz.2018 u 10:02
Update, firmaware, tuperware...ja te pitam jesi slušao MQA a ti o firmawareu.
Čudi me da imaš Berkeleya MQA a nisi slušao glazbu preko te opcije. Ti kao i Amigo, jedno napišeš, drugo objašnjavaš, a ja kao onda ne shvaćam
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.kolovoz.2018 u 13:28
Cekaj, dali si procitao moj post na vrhu 2. stranice?

Prva rečenica.  Nisam slušao MQA, jasno ko dan.

Dakle nisam, niti se nešto trudim pretjerano domoć takvog materijala samo radi MQA kodiranja.

DAC radi bolje zbog updatea (zato Amigo i ja naglašavamo baš to), i yebemense kako zvuči taj MQA.

Kad naleti poslušat ću, do tada...
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,148 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Komponente
Tv 2018
Forum: Audio komponente