Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Studijski monitori

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
spacelab View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Studijski monitori
    Objavljeno: 04.kolovoz.2018 u 23:18
Ima li netko iskustva s Focal serijama Alpha i CMS ?
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2018 u 00:29
Studijski zvucnik mora obaviti slozeniju zadacu preslusavanja sirovog materijala, znaci treba podnositi bez problema problematican matierijal, vrlo glasne tranzijente. ne smije farbat i treba dati na uvid homogenu sliku kakva god da je, bez nekog isticanja. Jednom kad slozite snimku na zvucniku i slusate je dalje u raznim uvjetima jasno se vidi koliko je zvucnik neutralan ili nije i tu je kraj price dok u hifiju slusamo vec dobrano prilagodjene snimke koje su nacinjene na na nacin da ostavljaju dovoljno prostora za podebljavanja. Takodjer, preiskren zvuk smanjuje fonoteku na puno manje naslova. Iz tog razloga vecina hifija je koncipirana na odredjeni sound a ne bas nuzno na "visoku vjernost" Veliki problem je i dalje sto ne postoji standard kalibracije i preslusavanja i tu vlada i dalje poprilicna kaša. Smjesno je ali mala Yamaha se svojevremeno pokazala bolja od translatacije na van iz studija od B&K kalibriranih rezija. Danas firma Sonarworks pokusava postaviti novu krivulju kalibracije i standardizirati slusanje monitora. Instalirao sam do sad dosta sistema i rezija i sam slusam po njihovoj kalibraciji i mogu reci da su dojmovi svih koji su ukljuceni u njihov tzv. "SR" standard kalibracije fantasticni. Ako netko treba pomoc oko instalacije monitora, ili nekog savjeta, slobodno se javite. 
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 15:22
Kad i ako se pocnete baviti tobskim poslom, bit ce jasno zasto sve to.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 15:14
NS-10 ako je prisutan je samo jedna od opcija za preslusavanje materijala, ne jedina i ne glavna. Dajte shvatite u svakoj iole ozbiljnoj reziji postoji barem dvije tri opcije zvucnika.

Koriste se za svakojake želje kod preslusavanja odnosa u miksu, jer najveci full range mogu ipak sakriti neke stvari koje pokazuje primjerice NS-10. Nadalje, treba precekirsti i kako ce materijal zvucati i na ne hifi opremi itd.

Zar je to tesko shvatiti?

Editirao Gašo - 29.srpanj.2018 u 15:20
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 13:55
Tonski majstori se u večini slučajeva ne razlikuju od hifista i ostalih ljubitelja dobrog zvuka. Vrlo mali broj njih krca studio opremom s kojom imaju iskustva nego biraju onu "provjerenu". Yamaha NS-10 je tipičan primjer. Ako ga imaju toliki tonski studiji i "tonski studiji"pa onda ga moram imat i ja. I tako urbana legenda ide dalje....haha.
Inače mnogi ozbiljni tonski studiji koriste "hifi zvučnike". B&W serija 800 je vrlo česta u ozbiljnim studijima, koristi se i KEF LS-50, AE1 pa čak i Quad ESL elektrostati...

Kao što vidiš nema tu neke oštre linije između hifi i pro svijeta. Kao što rekoh, tonci vole raditi na onome na što su navikli. Jednostavno je...

Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 12:32
Zadnja poruka, obecajem :)
Izgleda da je Paul McGowan u krivu isto, puno ljepse je rekao ono sto sam ja pokusavao objasniti:

Editirao hudo - 29.srpanj.2018 u 12:37
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 08:30
Klasika u Hr. Svi su strucnjaci za svaki k...
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 00:34
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Kako se uopce moze apsolutno gledati dali je neki zvucnik dobar ili los?
NS10 koristi 99% studia na svijetu, audio inzenjeri ga izninmo cijene jer ako se na njemu uspije dobiti dobar zvuk onda ce svagdje zvucat dobro, dokle isti zvucnik nitko normalan nema doma u stereo sistemu. Grozan zvucnik kao Hifi, odlican kao monitor, i kako se onda moze reci da nema razlike izmedju hifi i monitor zvucnika? Ista prica sa adamom. 

Dokaz da svi audio inženjeri, nisu "audio inženjeri" i da među njima ima itekako gluhih...je u mnoštvu loše produciranih albuma, različitih žanrova, kroz sve periode zadnjih 50-ak godina...
Ta YAMAHA NS-10, oko koje se desetljećima stvara fama, mi se doslovno zgadila i ako jedino koristi za definiciju i kvalitetnu reprodukciju srednjeg opsega...hvala joj na tome i daleko joj kuća od moje...
Toliko boljih i "kompletnih zvučnika" ima na pasja preskakala...

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2018 u 22:56
Oke Hudo, pisemo se za 20g. mozda. Ne kuzim sto si toliko nadr...

Ne kuzim također gdje je problem pa isto odustajem. Zvucnik je zvucnik, odlican prosjecan ili los. Nista tu nije kalibrirano da bude nesto.

Editirao Gašo - 28.srpanj.2018 u 23:00
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2018 u 21:45
Prvo bi trebao skuziti razliku izmedju monitora za mixanje i zvucnika za mastering, vidim da ne govorimo uopce o istoj stvari ili ne razumijes razliku. 

ovo sto sam spomenuo "firma od $1b" samo znaci da budzet za uredzenje studija bio solidan; dedicirana akusticki tretirana soba. Oprema je ok, nista spektakularno, ali se jako vidi razlika u tome kada se nabavlja zvucnik za mixanje i snimanje, od zvucnika za doma. IMHO, jelte. 

odo ja sa ove teme prije nego Gaso opet dzonom i vrijedanjem ...
odo ja sa ove teme da me Gaso opet ne 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,283 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET
Forum: Uradi sam