Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Studijski monitori

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2018 u 23:04
Hudo nemoj razbijat glavu stvarima koje ocito ne kuzis, nije to sad nista strasno al poslusaj bilo koji zvucnik koji te zanima, pusti price i sam procjeni.

Zvucnik od kojeg boli glava nije za nikakvo slusanje, a kamoli da je dobar za monitoring iliti visesatno koristenje.

Monitorski zvucnici su alat koji pogotovo ne smiju umarati, zamisli tonski studio u kojem je nakon sat vremena nemoguce bilo sto raditi od zamora, kako bi se ista tamo napravilo a kamoli zaradilo ili imalo zadovoljne klijente???

Ovo u tvojoj firmi su neka govanca od zvucnika koje pod hitno treba zamjeniti ili su katastrofalno podeseni ,a pitanje i kakva vam je akustika tog studija.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2018 u 23:15
NS10, Auratoni, boomboxovi, ozvucenje u autima, i svi ostali moguci shitexi, koriste se za preslusavanje produkcije u puno njenih aspekata i ovisno o namjeni. Kako vi to zovete, snimke, odnosno produkcija, kvaliteta iste, ovisi o mnostvu aspekata od kojih ovisi kako ce to zvucati na sirokom spektru izvora, i vjesto uho slusajuci to preko izvora raznih nivoa kvalitete odlucuje koliko je mix i ostalo uspjelo i koliko je iskoristivo za slusanje kroz razne izvore, od mobitela do hifija.

Zato u studijima postoje razne reference predstavika kategorija kvalitete reprodukcije., od neutrale do telefon zvuka
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2018 u 16:16
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Hudo nemoj razbijat glavu stvarima koje ocito ne kuzis, nije to sad nista strasno al poslusaj bilo koji zvucnik koji te zanima, pusti price i sam procjeni.

mislim, cemu ovakve izjave "razbijat glavu stvarima koje ocito ne kuzis", sta smo se vec poceli vrijedzati!?
Bio sam u brdo studia, pricao sa brdo tonaca i audio inzenjera, pricam sa muzicarem u firmi, slusao te famozne "monitor" zvucnike, stvorio neko svoje misljenje na temelju iskustva a ne citanja po internetu, al eto "ja ne kuzim" ocito, i kod mene u firmi su "govanca" (btw firma sa godisnjim prometom od cca $1B). 

Jedino sto sam htio reci je da pojam "studijski monitor" (za mixanje, ne mastering) samo znaci set karakteristika (neutralnost, detaljnost, ...) koji obicno nisu prioritet kod biranja kucnog stereo sustava.   
Ovakve konverzacije i vrijedzanje me odmah posjetilo zasto sam napustio drzavu. 
Neki izninmo pametni i sposobni pojedinci jednostavno se neznaju dici iznad svog ega. 

"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2018 u 21:16
Ja sam to zakljucio iz tvojih izjava, nisam htio vrijeđati, iako je neke ljude lakse i teze uvrijediti.

Ja slusam svakodnevno zvucnike u svojoj i tuđim rezijama, slusamo i glazbu i filmove, i mogu reci da recimo ponajveci inwall istaliran mogel Genelec-a zvuci impresivno u svakom pogledu. A i manji zvice izvrsno, nema tu govora o nekom nabrijanom zvuku, samo vrlo informativna, neutralna i dinamicki beskrajna prezentacija.

Kamo srece da tako zvuci vecina hifi zvucnika.

Inace to sto firma okrene 1B$ bi trebalo impresionirat i reci da imate vrhunske monitore i tonsku reziju, ne kuzim.
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2018 u 21:45
Prvo bi trebao skuziti razliku izmedju monitora za mixanje i zvucnika za mastering, vidim da ne govorimo uopce o istoj stvari ili ne razumijes razliku. 

ovo sto sam spomenuo "firma od $1b" samo znaci da budzet za uredzenje studija bio solidan; dedicirana akusticki tretirana soba. Oprema je ok, nista spektakularno, ali se jako vidi razlika u tome kada se nabavlja zvucnik za mixanje i snimanje, od zvucnika za doma. IMHO, jelte. 

odo ja sa ove teme prije nego Gaso opet dzonom i vrijedanjem ...
odo ja sa ove teme da me Gaso opet ne 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2018 u 22:56
Oke Hudo, pisemo se za 20g. mozda. Ne kuzim sto si toliko nadr...

Ne kuzim također gdje je problem pa isto odustajem. Zvucnik je zvucnik, odlican prosjecan ili los. Nista tu nije kalibrirano da bude nesto.

Editirao Gašo - 28.srpanj.2018 u 23:00
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 00:34
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Kako se uopce moze apsolutno gledati dali je neki zvucnik dobar ili los?
NS10 koristi 99% studia na svijetu, audio inzenjeri ga izninmo cijene jer ako se na njemu uspije dobiti dobar zvuk onda ce svagdje zvucat dobro, dokle isti zvucnik nitko normalan nema doma u stereo sistemu. Grozan zvucnik kao Hifi, odlican kao monitor, i kako se onda moze reci da nema razlike izmedju hifi i monitor zvucnika? Ista prica sa adamom. 

Dokaz da svi audio inženjeri, nisu "audio inženjeri" i da među njima ima itekako gluhih...je u mnoštvu loše produciranih albuma, različitih žanrova, kroz sve periode zadnjih 50-ak godina...
Ta YAMAHA NS-10, oko koje se desetljećima stvara fama, mi se doslovno zgadila i ako jedino koristi za definiciju i kvalitetnu reprodukciju srednjeg opsega...hvala joj na tome i daleko joj kuća od moje...
Toliko boljih i "kompletnih zvučnika" ima na pasja preskakala...

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 08:30
Klasika u Hr. Svi su strucnjaci za svaki k...
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 12:32
Zadnja poruka, obecajem :)
Izgleda da je Paul McGowan u krivu isto, puno ljepse je rekao ono sto sam ja pokusavao objasniti:

Editirao hudo - 29.srpanj.2018 u 12:37
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2018 u 13:55
Tonski majstori se u večini slučajeva ne razlikuju od hifista i ostalih ljubitelja dobrog zvuka. Vrlo mali broj njih krca studio opremom s kojom imaju iskustva nego biraju onu "provjerenu". Yamaha NS-10 je tipičan primjer. Ako ga imaju toliki tonski studiji i "tonski studiji"pa onda ga moram imat i ja. I tako urbana legenda ide dalje....haha.
Inače mnogi ozbiljni tonski studiji koriste "hifi zvučnike". B&W serija 800 je vrlo česta u ozbiljnim studijima, koristi se i KEF LS-50, AE1 pa čak i Quad ESL elektrostati...

Kao što vidiš nema tu neke oštre linije između hifi i pro svijeta. Kao što rekoh, tonci vole raditi na onome na što su navikli. Jednostavno je...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
Volumio
Forum: Audio komponente