Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zvučnici 5 - 7 tk

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
astraldance View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj astraldance Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zvučnici 5 - 7 tk
    Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 00:43
Gledam zvučnike za sobu od 18-22 m2  standmount - novi ili SH  ( obavezan račun stoga mi oglasnici ne igraju a i volio bih ih počuti sa svojom elektronikom ili eventualno u svom prostoru ).

Izvori zvuka gramofon i cd player -  pogon izlaz Marantz 140 i pasivni preamp te integrirac Teac A-9  ( imam još nekoliko integriraca nižih klasa jer sam se svojedobno igrao sa pre out ulazima / izlazima gdje bih dobio izvrsne rezultate za uloženo, a danas posluže kao phono preamp budući da me mali NAD ne zadovoljava = phono preamp tek čeka na odabir no to je druga tema ).

Slušam doista razne žanrove i stilove glazbe kao i razdoblja snimaka.

Molim preporuke ( sa mjestom nabavke i poradi ograničenog vremena Zagreb ).

Mislim da bi mi ProAc Tablette 10  sjeli ali izlaze iz budžeta pa sam mislio započeti s ovim

Ne volim kraj a rijetko sam high - Đuka Padobranac
Tko sluša zlo ne misli
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 10:11
Zašto tako majušni zvučnici za taj prostor?

Hajde da je 10-12m2, ali u toj kvadraturi (kolika je npr. i moja soba) manji floorstander je bolja varijanta. Meni barem, a isprobah dosta toga od manjih zvučnika (Opera Callas, Vienna A. Haydn, ProAc Response One ... neki od zvučnijih imena), dakle samo jedna 13-ica bas/srednjetonac (da ne kažem nešto manje još) ... nema tu prave dinamike ili basa ili srednjih, ili svo troje zapravo.
Jednostavno premala površina membrane za uvjerljiv zvuk koji bi trebao podsjetiti na živi zvuk.

Ako se baš to želi, nemam preporuku.
 Ako može nešto malo veće, jedino mi pada na pamet Acoustic Energy, mislim 109 da je oznaka. Čuh, za te novce bilo dobro.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 10:47
Sam je pitanje kakve kvalitete floorstander možeš dobiti do 7.000 kn, ako mora biti i račun.
A onda je dodatno pitanje i kakva amplifikacija treba biti, da upogoni tog floorstandera.

Editirao zed_alive - 01.kolovoz.2018 u 10:58
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 11:16
Ništa zahtjevnije za taj floorstander ne treba nego što bi trebalo za te male ficleke da dišu punim plućima tj. koliko mogu. Čak suprotno možda.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 11:52
Ok, ovi koje si preporučio su četveroomski, osjetljivost visoka, cijena niska...ne košta probat ak se može...
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 11:58
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ništa zahtjevnije za taj floorstander ne treba nego što bi trebalo za te male ficleke da dišu punim plućima tj. koliko mogu. Čak suprotno možda.

Ficeki trebaju i kvalitetne stalke, koji nisu jeftini. I na kraju sve zajedno zauzima jednak tloris.
Tako da i ja uvijek dajem prednost samostoječima.
Na vrh
boca View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj boca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 17:11
Originalno postano od strane člana: astraldance astraldance napisao:

Gledam zvučnike za sobu od 18-22 m2  standmount - novi ili SH  ( obavezan račun stoga mi oglasnici ne igraju a i volio bih ih počuti sa svojom elektronikom ili eventualno u svom prostoru ).

Izvori zvuka gramofon i cd player -  pogon izlaz Marantz 140 i pasivni preamp te integrirac Teac A-9  ( imam još nekoliko integriraca nižih klasa jer sam se svojedobno igrao sa pre out ulazima / izlazima gdje bih dobio izvrsne rezultate za uloženo, a danas posluže kao phono preamp budući da me mali NAD ne zadovoljava = phono preamp tek čeka na odabir no to je druga tema ).

Slušam doista razne žanrove i stilove glazbe kao i razdoblja snimaka.

Molim preporuke ( sa mjestom nabavke i poradi ograničenog vremena Zagreb ).

Mislim da bi mi ProAc Tablette 10  sjeli ali izlaze iz budžeta pa sam mislio započeti s ovim

<h3 style="margin: 20px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; font-variant-numeric: inherit; font-variant-east-asian: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 44px; line-height: 48px; font-family: Oxygen, Arial, sans-serif; vertical-align: line; width: 250px; color: rgb68, 68, 68;">
</h3>

Ja cu biti toliko slobodan pa vam ponuditi Quad 22L zvucnikeu bezprijekornom stanju.
Ako ste zainteresirani dalje mozemo preko PP

Editirao boca - 01.kolovoz.2018 u 17:12
from all the things I lost I miss my mind the most
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 19:23
Samo da mi je znat ko drzi racun duze od godinu dvije?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj astraldance Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 21:40
Hvala svima na odgovorima i prijedlozima.

O prostoru = 20 m2 je točno ali ima zapravo jedan pravi slobodni zid ( vrata za balkon i spavaću na jednoj strani, trostruki prozor na jednoj, i uz ulaz ima prolaz do kuhinje [ doduše taj dio sam pregradio velikim stalažama gdje su gram ploče ] ´
stoga, koliko zapravo od 20m2 ostane ? i važno; gledam da budu, što je više moguće prema zidu. 

Imam Energy rc10 i zvučnici su odlični ( mod Dean AE ) i jedne stare kompresijske kutije koje će zauvijek ostati kod mene ( doista drugačiji karakter zvuka kompresija + nostalgija, također modificirani ), i  BW dm602  koje sam izvukao iz naftalina i ne odgovaraju mi. Davno za prvi ozbiljniji set up probao sam 7 - 8 zvučnika u svom prostoru i izabrao koji mi najviše odgovaraju ( bili su i najružćniji nažalost ali zvučno meni najdraži ... ostali su bili odlični ali kupujemo ono što nama najbolje odgovara = sjećam se da sam tada bio oduševljen SF malcima koje si nisam mogao priuštiti a ubacili i zatvorili me u tretiranu slušaonu sa omiljenim CD-om ... )
da ne duljim, kao i svima zvučnik meni mora sjesti na '' to je to ''  ( a kasnije vremenom slijedi valorizacija itd )

Iz razloga sobe i iskustva ( do sada sam imao sve standmount -  stalke imam izvrsne [ i nije neki problem zamijeniti ih, visina bude problem jelte, gotovo sve kutije su drugačijih gabaraita ] i iz skromnog slušačkog iskustva još nisam čuo flst meni prihvatljive cijene da bi ih poželio doma - sjetim se Vienna A. Beethoven koje sam imao priliku dobro češće počuti, odlično ali ne za mene ... )
- sve što sam tražio i očekivao od zvučnika ovi za na stalke su imali = i važniji mi je prezican, čvrst definiran bas od dubine ( neadekvatni povlače muljavost, razlkivenst, bumijanje itd što opet utječe ne samo na srednji spektar itd .. )

Nisam zatvoren prema ničemu i A Energy sam imao u vidu pa ću nadam se poslušati i te.

Tko sluša zlo ne misli
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj astraldance Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2018 u 21:47
Hvala na prijedlogu za Quad 22L - zvučnici moraju imati račun = na mene ( sutra ću sa knjigovodstvom provjeriti detalje ). 
Kakva je situacija sa novim Quad zastupstom i modelima u Zagrebu ?

Ajmo please još neka preporuka ... ovako, generalno zvuk ATC, PMC, ProAc mi se sviđa ( govorim doista uopćeno da ne pišem kobasice od postova ) ali mislim da svi novi prelaze budžet pozamašno ... sadda mi pali na pamet i mali Ice AE  ( bez suba naravno ) - iskustva ?
Tko sluša zlo ne misli
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Komponente