Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Tv 2018

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 00:16
Ja sam nabavio Sony 55XE9005, pošto je ta univerzalno priznata za najisplatljiviju LED televiziju u zadnje dvije godine. Odličan, odličan TV, ima full array local dimming tako da je dobar i za tamne prostore jer ima zbilja dobru crnu za LED TV. Klasične Sony prednosti su najbolji procesor slike na tržištu i Triluminous ekran (za odlične boje, u osnovi ista tehnologija kao QLED koju Samsung naplaćuje duplo). Android uopće nije loš OS, treba mu 5-6 sekund po paljenju da se podigne do kraja i onda radi glatko, i super je integriran u google ekosustav (Android mobiteli).

No... OLED ima ono nešto :) Kad sam ja kupovao, 55-ice su bile preko 15k kn, danas vidim da ima akcija po 12, i po toj cijeni više nisam siguran što bi kupio.

Ajmo ovako. U potpunom mraku OLED je nenadmašan i definitivno superioran LED televizijama. To je no contest jer bez obzira na kvalitetu dimminga na TV-u OLED-ove crne se ne mogu doseći.

Ako se gleda u svijetlijem okolišu, ta prednost je nešto manja i tu bi se već dalo razmišljati i o klasičnom LED-u poput Sony 9005 koji nema OLED dječje bolesti poput burn-ina i svojom boljom svjetlinom ostavlja boji dojam od ipak zagasitijeg OLED-a.

Preporučam reviewove sa stranice rtings.com, koji su zbilja detaljni i sve objašnjavaju.

P.S. Na svoju Sony sam stavio bias light led strip na stražnju stranu, i stvar funkcionira, oči se puno manje umaraju u tamnoj sobi i dobije se dojam dublje crne. Preporučam!

Editirao Jackson - 22.kolovoz.2018 u 00:19
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 20:15
Molim te pojasni malo taj "led strip" sa linka. Da li aktivan na način da mijenja jačinu i boje u skladu sa slikom (kao na Philips televizorima) ili ga ti fiksno podešavaš.
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.kolovoz.2018 u 20:38
Ima svakakvih... Ideja bias lighta je da stvori indirektni izvor svjetla u zid iza TV-a. Obavezno indirektno da ne bude refleksija. Izvor može biti bilo kakav, od obične lampe uperene u zid, led stripa kakav ja koristim, do adaptivnih poput Ambilight tehnologije koju Philips koristi (koja onda mora biti ubačen u put HDMI signala da bi se prilagođavao slici na ekranu). Staviti LED stolnu lampu iza TV-a uperenu u zid je najlakši način za provjeriti odgovara li vam ovo.

Mojim očima je puno lakše otkad sam si kupio bias light. Sve druge žarulje koje sam imao u prostoriji su stvarale odsjaj na ekranu i tako kvarile sliku, a ona indirektna na stepenicama mi je nekako kvarila kino doživljaj... A tek sam nakon uključivanja led stripa shvatio koliko se oči umaraju u potpunom mraku.

Ja sam izabrao led strip koji ručno palim na prekidač, ukopčan je u USB port na televiziji. Konkretno, moj model bias lighta proizvodi Antec, kupio sam ga u Linksa za oko 150kn. Ima toplinu svjetla od 6.500K što je najneutralnije što može biti na ljestvici koja inače ima 13.000K. Možda je to marketing gimmick, ne znam... Ali ima logike da bi obojano svjetlo utjecalo na percepciju točnosti prikaza boja na TV-u.

Na netu, ebay i slično, ima svakakvih modela, s daljinskim upravljačem, miljunima boja i što sve ne... Nisam ih probao, možda stvarno vrijede. Nisam htio komplicirati niti puno trošiti. Možda su ti napredniji modeli bolji, ali kako u audiofiliji, tako i u video tehnologiji cijenim neutralnost i mislim da ništa više od ovog što imam nije potrebno.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Car Hi-Fi
Televizija u autu
Forum: Uradi sam