Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Jeftini Receiver

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jeftini Receiver
    Objavljeno: 05.rujan.2018 u 15:50
Dorian, najljepsa hvala na ponudi, na PP su detalji. Za sve forumase javim napredak u svezi repariracije SC barda. Polako ali sigurno bumo probali taj problem rijesit.
Onkyo 650 + Sony UBP-X800 + MA B2 + Monster XP

Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.rujan.2018 u 23:38
Originalno postano od strane člana: Zoran Zoran napisao:

Doriane, svaka cast, i hvala na pomoci,  upravo radim na tome. Prema video uputama sa youtuba sam mjerio FLUKE univerzalcem 30F131 i u kratkom su spoju. Skinuo plocu , prijatelj dao svom dobrom skolskom kolegi serviseru da mi zamjeni te IGBT - bila mjesec dana i vracena da nije samo to i da je jos nesto drugo. 
Vidim da je samo jednog diral. Eto sad se dvoumim dali da narucim te djelove preko ebuy jer ima kit za kupit ili poslat u ZG servis. 
Nije mi jasno zasto to niko nece delat, netrazim garanciju svjestan sam da more bit i nesto drugo ali 
nisam bas jako vican sa lemilicom mada radim cesto s njom.
Javim novosti jer vec dva mjeseca nisam pogledal plocu niti TV. Mislim da nije ispustila nikakve tonove, nisam ja bil tad doma nego djeca ali nisu mi nista rekla,
drive board koja ide na panel mi nedaje da je u kratkom po video naputcima tako da ja mislim da je SC.
Da morem nac novu kupil bi je. Postoji opcija slanja u USA na reparaciju. 
np,zato i je forum da si pomazemo sto znamo,mozes i meni poslati plocu nebrojeno sam ih slozio,samo zaista nemam trenutno igbt-a,mogu kod kolega potraziti.

DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.rujan.2018 u 22:04
Doriane, svaka cast, i hvala na pomoci,  upravo radim na tome. Prema video uputama sa youtuba sam mjerio FLUKE univerzalcem 30F131 i u kratkom su spoju. Skinuo plocu , prijatelj dao svom dobrom skolskom kolegi serviseru da mi zamjeni te IGBT - bila mjesec dana i vracena da nije samo to i da je jos nesto drugo. 
Vidim da je samo jednog diral. Eto sad se dvoumim dali da narucim te djelove preko ebuy jer ima kit za kupit ili poslat u ZG servis. 
Nije mi jasno zasto to niko nece delat, netrazim garanciju svjestan sam da more bit i nesto drugo ali 
nisam bas jako vican sa lemilicom mada radim cesto s njom.
Javim novosti jer vec dva mjeseca nisam pogledal plocu niti TV. Mislim da nije ispustila nikakve tonove, nisam ja bil tad doma nego djeca ali nisu mi nista rekla,
drive board koja ide na panel mi nedaje da je u kratkom po video naputcima tako da ja mislim da je SC.
Da morem nac novu kupil bi je. Postoji opcija slanja u USA na reparaciju. 

Editirao Zoran - 03.rujan.2018 u 22:06

Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.rujan.2018 u 16:03

Dorian
Kod greske je 7 crvenih sta bi trebalo bit, SU drive, SD Drive, ili SC Drive.
Dobio info da ih vise nema, Probal dat jednu plocu jednom TV servisu preko frenda da prelemi tranzistore nove koji su vjerovatno riknuli. Ni uspjel. Zval Zg service kazu da im ga posaljem.
Ima tezinu Apparatusovog krelca smijeh, jos se mislim ali najvjerovatnije ce za Zagreb.
na yutubu ima opis popravka, samo sam ja svaki drugi mjesec doma nikad vremena
7 blinkova je obicno SC,gotovo svi IGBT 30f131 pogore,nije ih problem zamjeniti,no veci problem ih je nabaviti,kao i svih drugih tranđa na ebay je more fake,najsigurnije ih je skinuti sa kakvih drugih ploca iz furde.
no ima i kvaka,ovako na daljinu je to nemoguce 100% dijagnosticirati,moze pomoci ako je prije kvara ispustila famozni panasonic zvuk pojacanog zujanja,to dodatno ide u smjeru SC ploce,problem je sto 7 blinkova moze biti bar 4-5 stvari.
ako znas i imas univerzalac premjeri IGBT-e,nema mudrosti ako su otisli spoj C-E je na 0 oma.
a mozda imas i srece,ako nije bilo zujanja prije kvara,i IGBT nisu skureni,ponekad 7 blink rijesi i samo zatezanje vijaka na ploci,moraju biti muski stegnuti zbog kontakta na gnd,skines plocu ocistis kontakte gdje ploca naljeze na sasiju i dobro zategnes sve viljke i sve konektore izvadis i vratis nazad,no to upali samo ako si zaista sretan.
i najgora varijanta da je panel otisao i da panel skuri SC plocu,tu nema pomoci...podatak o 100000 radnih sati nema veze sa ovim,,,satnica je prica kad se panel istrosi,a zna na zalost otici panel u slus...
eto,mozda pomogne....

DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.rujan.2018 u 23:36
Dorian
Kod greske je 7 crvenih sta bi trebalo bit, SU drive, SD Drive, ili SC Drive.
Dobio info da ih vise nema, Probal dat jednu plocu jednom TV servisu preko frenda da prelemi tranzistore nove koji su vjerovatno riknuli. Ni uspjel. Zval Zg service kazu da im ga posaljem.
Ima tezinu Apparatusovog krelca smijeh, jos se mislim ali najvjerovatnije ce za Zagreb.
na yutubu ima opis popravka, samo sam ja svaki drugi mjesec doma nikad vremena

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.rujan.2018 u 20:33
A vijek samog Panasonic plasma panela je prosječno 100000 sati, barem koliko sam ja negdje čitao kad sam kupovao. Ili, ako radi 8 sati dnevno, 30+ godina. Ako je to i znatno manje u praksi, TV ćeš 6 puta zamijeniti jer će ti dopizditi, prije nego rikne panel.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.rujan.2018 u 20:02

Jos jedana informacija:
Riknula mi je Panasonikova svojevremena najbolja plazma sta se mogla tad kupit ( 20k kuna) i kazu da nemogu popravit ( sad cu je sam popravljat :) ) TX50 ako se nevaram 5 god stara.

Plazma je popravljiva sve dok ne ode panel,sve ostalo je popravljivo,ako bas nikako drugacije zamjeni se cijela ploca,na toj generaciji plazmi je obicno odlazio A-board....
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.rujan.2018 u 18:48
Originalno postano od strane člana: ear_drum ear_drum napisao:

Prirodnost filmske slike Panasonic plazme je nedostizna, osim za top OLED televizore. Jedina mala mana je nesto slabija svjetlina ako se gleda u jako svijetloj prostoriji. Moja plazma jos radi bez greske.
Opcenitost  slike OLED TV i  bilo kojeg PLAZMA TV je nemijerljiva u korist OLEDa,jedino da se tehnologija nastavila do danas mozda se mogla mjerit s OLED panelima!
LCD u visokom segmentu su u nekim segmentima bolji od OLEDa i stvarno ima vrhunskih primjeraka,npr Samsungova perjanica Q9F sa tzv QLED tehnologijom ili SONY  ZF9 ,premda SONY i LG imaju u ponudi bolje i skuplje OLED ekrane!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2018 u 22:19
[QUOTE
Pamook
Uh taj Maranc mi izgleda avion - i ja bi sine ima jos nesto takvoga? neznam be od njemackogLjut

[/QUOTE]

ne moraš niti znati ... amazon.de ima opciju da ti automatski prebaci na engleski jezik....
McIntosh MA252, KEF LS50, Tellurium Q black II, teac ud-h01 Sumic overture, kuzma stabi s ps, stogi s, nagaoka mp-300
Na vrh
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2018 u 15:24
Originalno postano od strane člana: ear_drum ear_drum napisao:

Prirodnost filmske slike Panasonic plazme je nedostizna, osim za top OLED televizore. Jedina mala mana je nesto slabija svjetlina ako se gleda u jako svijetloj prostoriji. Moja plazma jos radi bez greske.

da  Moja prva Panasonic plazma dela i danas kod brata. Poslje kupin najbolji komercijalni panel koji se mogal dobit u HR. Mogal sam tad kupit sta sam htio, odabir cijele familije je bio najbolja slika od svega vidjenog TX-P55VT.
Zasto je riknula. Zato sta sam ljen i zaboravan -prepustim vrhunske uredjaje stihiji.
Ta plazma ima masu ventilatora iza za hladjenje. Dalje zakljucite sami, usteda na usisivacu je bila ocigledna, nemogu si oprostit - jos je gledam u ljetnom zatvorenom vrtu na pudu jadnica ceka doktora.

Pamook
Uh taj Maranc mi izgleda avion - i ja bi sine ima jos nesto takvoga? neznam be od njemackogLjut

najbitnijih stvari kod HDMIa je CEC    da  puno lipih stvari ... jedan kabel more opcija cool

Editirao Zoran - 01.rujan.2018 u 15:31

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Pioneer M-22
Forum: High-End