Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć za odabir

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 22:28
Originalno postano od strane člana: Jackson Jackson napisao:

Iskreno, nijedan zvučnik neće raditi optimalno tako stisnut u kut... Iako bi s manjim možda bilo manje problema.

Šiljci definitivno, jer će bas biti precizniji i automatski će biti manje "prelijevanja" i bumijanja. No, neće riješiti problem, zato što je on fizički nerješiv.

Ja imam sreću da ih mogu staviti uz dulji zid i dati im dovoljno prostora bočno, iako bi volio da ih mogu još malo izvući prema naprijed. No, onda ne mogu ući u sobu :)

Vidio sam mu sliku na njuškalu. Definitivno su zvucnici preblizu zida straznjeg i bočnih , još ih je ktome zatvorio s "ormarićem" za tv.
Da ih izvuče oko metar van bilo bi bolje.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2018 u 00:44
Da, noobservator, u ovoj sobi ako želiš da stvari bitno bolje zvuče, nešto će se morati nužno podrediti hifi...
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 14:42
Promjena zvučnika. Ništa više.

Ima li netko iskustva sa Quad zvučnicima, točnije S2 modelom?

Odlične recenzije te meni najbitnije, u jednoj piše da traže približavanje zidu iza.

U biti to je i bilo početno pitanje, kojim zvučnicima da zamjenim sadašnje.

Poslušat ih ne mogu, kod nas nemam namjeru kupovati jer ne želim plaćati po 40% više nego što se vani prodaju.

Tannoy XT6, Quad S2, B&W 605 S2 ili 606 novi makar još nema ništa o njima, KEF Q350,MA Silver 100.

To su sve zvučnici u istom rangu kaj se tiče cijene. E sad...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 15:38
Ako ideš sa stavom 'kupujem što, gdje i kako mogu dobiti najpovoljnije', a bez da poslušaš, uvijek ćeš kupovati mačka u vreći, odnosno nikad nećeš imati pojma što točno dobivaš. 

Dodatno, manji monitor zvučnici koji će ti riješiti problem da nemaš bumijanje basa (i to u sadašnjem sustavu pri više manje istom pozicioniranju) bi te lako mogli staviti u drugi problem, a to je da nemaš više bumijanja...ali baš niti basa. A onda nećeš biti zadovoljan opet.

Editirao zed_alive - 31.kolovoz.2018 u 15:43
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 16:09
ili, uzmi stadmount zvucnike koje mozes normalno udaljiti od zida da dobijes pozornicu i 3d, i nije bitno sto nema basa, a dodatno uzmi ok subwoofer (rel, ...) koji mozes onda nastimati da odaziv basa radi dobro na mjestu slusanja.
To sam odprilike ja morao napraviti jer sa nekoliko zvucnika nisam mogao dobiti linearan odaziv. 

Editirao hudo - 31.kolovoz.2018 u 16:10
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 16:23
Kakav je neki od predloženih zvučnika nema nikakve veze. Popis je ionako nabacan napamet. Moglo se tu dodati još barem 100 modela. Ista stvar...
Čemu da se zavaravamo?
Osnovni kriterij je ovdje popust. Premda je vani "sve bolje" ima i kod naših distributera popusta i dobrih akcija pa se sigurno može nešto odabrati. ..

A može se i poslušati....zamisli...haha
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 16:23
Decki, ja kad cu zamjeniti zvučnike, možda nikad, ali ipak, ako cu zamjenjivati, želio bi da rade puno bolje od ovih sad, da ne koštaju ništa, ja ih nebi kupovao najradje nigdje jer su svugdje preskupi u odnosu na koliko ja mislim da vrijede, al bi želio da rade super na bilo koje pojačalo uza zid a možda i iza njega.Hmm
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 16:27
To je više - manje to!
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 17:33
Pa očito da mi je glavni problem integracija u prostor.

Većina navedenih zvučnika ima i svoje manje verzije koje bih ipak prije smjestio na stol pored kompjutera.

Ovi mi se nekako dizajnom, potrošnjom te dobrim recenzijama čine top 10. (moram napisati da ih nisam naveo 10 pošto vas dosta voli cjepidlačiti oko trivijalnih stvari)

Mogu ja bit blesav pa dogovoriti u nekoj našoj trgovini slušanje zvučnika, pravit se da ću ih kupiti ali neki Tannoy XT6F su kod nas bezobraznih 11000kn dok ih iz UK naručim za 6000. Za 7000kn dobijem gloss white, kod nas 13500kn. Bio bih jednostavno lud da ih kupim ovdje.

Ne kupujem zvučnike po popustu već po raspoloženju i financijama.

U tom trenutku su Zensori bili najbolji zvučnici koje sam uz sve popuste za 3600kn mogao kupiti.

Isti su u UK 700£ koliko koštaju i XT6F a Tannoyi su kvalitetom za sferu iznad.

Sad vas nekoliko može reć da ja to ne mogu tvrditi pošto Tannoye nisam niti čuo. Heh.

Drago mi je da ih nisam naručio jer bi tek to bila pušiona pošto bi mi i oni bili prejaki za prostor.

Znači zamjenio bih Zensore nekakvim standmounterima koji ipak daju nešto basa a ne prelaze cijenu od 650£.

Slušam rock, slušam dub/psybient. U biti naginjem psihodeliji i progresivi. Proučavam neki fusion u zadnje vrijeme i gledam filmove. Filmovi su u drugom planu.

Onkyo je privremen, kak sam napisal, meni lova dođe i ođe. Kad opet kapne plan mi je uzeti Yamahu AS801 ali svaki savjet je dobrodošao ako mislite da ima boljih integriranih za TE novce.

Gašo, koliko si zvučnika promjenio do sada? Meni su ovi Zensori drugi. Potraga ide dalje. Ako ne mogu u sobi imati ovakve floorstandere čemu dalje komplicirati?
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 19:04
A da ti malo razmisliš o nečemu iz ELAC game?? To se može i kod nas povojno nabaviti i poslušati.
Vedran The Zmaj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike