Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć za odabir

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 19:58
Pogledao sam oglas na Njuškalu i ima tu mjesta da im daš malo zraka. Pomakneš komodu desno, makneš taj tabure i oba zvučnika izvučeš naprijed. Vidim tu plastičnu gajbu punu igračaka, pa vjerojatno imaš neko malo trčkaralo u kući, ali ne padaju ti zvučnici baš tako lako, staviš patafix ispod na te granitne ploče i nećeš ih srušiti ni ti ako pijan dođeš doma :-)
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 20:27
Imaš bookshelf Monitor Audio GS10 na njuškalu, pa probaj dogovorit slušanje ili ih posuditi.
Odličan zvucnik al onda Onkyo mjenjat.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 20:29
A kamo će tek staviti dvije police s knjigama za zvučnike?
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 20:43
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 22:27
Večeras sam se malo igrao sa pomicanjem, desni sam izvukao za svega 5cm, sada je točno 20cm od zida i lijevi ponaknuo sa komodom za 10cm u desno. Dobio sam definiciju u srednjima, u biti stopili su se bolje u taj bas koji se možda, velim možda malo ukrotio. Nakon toga sam probao na 30 cm ali tek je sada bas izgubio definiciju i postao "muljav" kako je netko napisao. Do tada ga je samo bilo previše. Vratio sam ga nazad na 20cm, opet je bilo malo boomy ali su se sve note i zvukovi mogli lijepo razaznati.

U biti preslušavao sam od Floyda, do YES i imam dosta Bob Dylana u 96/24. Visoki znaju biti napadni i jaki. U nekim stvarima baš znaju pikat, posebno cimbale (cymbal, kak se to zove po naški?) da moram stišat jer gubim volju za slušanjem.

Dal je to Dali ili Onkyo, ne znam. Posudit ću sutra od tasta njegove zvučnike, ima neke starije Yamahe bookshelf pa ću usporediti.

I da, nemam namjeru standmountere stavljat ni na kakvu komodu, stoliće, police ili ormare. Ili ću nabaviti ili napraviti na poslu odgovarajuće stalke. U to se ipak kužim, barem stolarski dio.

I ovo mi je prvo stereo pojačalo i malo ozbiljniji zvučnici, molim lijepo bez pasivnih provokacija i patroniziranja. Sigurno su se svi rodili kao iskusni audiofili koji su odmah znali što trebaju kupiti za najbolji zvuk i nikad nisu pogriješili u odabiru neke komponente jel

Nisu niti Zensori pogrešni već je soba

Hvala na savjetima onima koji su iste Dali
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 22:59
po naški je činela smijeh
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2018 u 14:36
Pa i nije ta soba tako "loša", trebalo bi se tu složiti neki solidan zvuk. Zvučnike pomicat amo -tamo a ako na kraju ne bude rezultata nije možda stvar samo u zvučnicima. Bez muke nema uspjeha
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.rujan.2018 u 13:41
Ako ne moraju biti samostojeći ili neka takva varijanta, zašto ne bi išao na neku zidnu varijantu? Primjera radi, guglaj Cornucopia i sl.

Editirao Zmajz - 03.rujan.2018 u 13:48
Vedran The Zmaj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,525 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente