Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Unutarnje ožičenje zvučnika.

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.studeni.2018 u 09:02
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Kalotni tw me prestaju zanimati,jer Ribbon ih je debelo pregazio!

Vjerujem. One koje si ti uspio čuti.

Naravno, kada sam čuo viawave i onaj što srbi proizvode, odusevljenju nije bilo kraja...
Ovo i ono
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.studeni.2018 u 10:07
Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

Vaditi skretnicu na pamet iz zvučnika i nije najpametnije riješenje. Neki djelovi skretnica kao što je Zobel netvork npr. mora biti blizu drivera. Tako da njegovo udaljavanje će djelovati negativno na ishod. 

Projektirana skretnica izvan zvučnika je druga priča. 

Ne vidim smajliće pa me zanima zašto zobel mora biti fizički blizu drivera?
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.studeni.2018 u 11:43
A kakve koristi ima od zalijevanja skretnice, recimo epoxi smolom ili može li i tečnim ljepilom? Ili kad bi recimo samo skretnicu na neki način pokušali zaštiti od magneta? A sad mi je jasno i zašto nekakvi WB zvučnici imaju konektore za zvučničke kablove na donjem djelu stalka zvučnika. Možda im je i skretnica u "stalku"?. 
Recimo: Wilson Benesch Discovery.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.studeni.2018 u 13:58
Ne možda. nego je.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2018 u 13:10
Evo danas sam probao malo pogledati u zvučnik ali nisam uspjeo. Nakon što sam odvrnuo vijke, nisam nikako uspjeo zvučnik da izvadim iz kutije. tj. da ga odvojim od kutije i da dođm do skretnice. Ne znam dali je nečim još zalijepljen, ali unatoč svim mojim pokušajima nisam uspjeo, dakako u granicma sam probavao da ne oštetim kutiju ili sam zvučnik. Pa sam na kraju sve očistio obrisao i vratio kako je bilo. Eto samo kratko da stavim točku na "i".  
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2018 u 13:31
Gašo, naletio sam na još jedan link gdje su se svojski potrudili rastavit WB Discowery Special Edition.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2018 u 08:36
Originalno postano od strane člana: FANCY FANCY napisao:

Evo danas sam probao malo pogledati u zvučnik ali nisam uspjeo. Nakon što sam odvrnuo vijke, nisam nikako uspjeo zvučnik da izvadim iz kutije. tj. da ga odvojim od kutije i da dođm do skretnice. Ne znam dali je nečim još zalijepljen, ali unatoč svim mojim pokušajima nisam uspjeo, dakako u granicma sam probavao da ne oštetim kutiju ili sam zvučnik. Pa sam na kraju sve očistio obrisao i vratio kako je bilo. Eto samo kratko da stavim točku na "i".  
Uzmi čekić i šilo, ili oštriji odvijač i lupkaj s unutarnje strane rupe za vijak po košari, ali tako da zvučnu jedinicu malo zaokreneš, kao što se zaokreću kazaljke na satu. Na taj način ćeš osloboditi driver. Naravno, moraš paziti i lupkati što nježnije.

Editirao amigo - 26.studeni.2018 u 08:39
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2018 u 08:41
I sad ti njega opet stimuliraš raditi gluposti, a upravo je odustao i napravio najpametnije: ostavio dobar zvučnik na miru.
haha
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2018 u 09:12
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

I sad ti njega opet stimuliraš raditi gluposti, a upravo je odustao i napravio najpametnije: ostavio dobar zvučnik na miru.
haha
...kaže čovjek koji je rastrančirao Puccinija. haha

Ništa ga ne potičem, napisao sam mu da vidi koliko te žice valjaju i ako će mijenjati, nek stavi mnogo bolje žice, kao i nek bude spreman da sve vrati kak je bilo, ako dobije negativan zvučni rezultat.

Ovo kak izvaditi driver, može koristiti svima i u drugim slučajevima. Primijeniti samo ako nejde drukčije.

Editirao amigo - 26.studeni.2018 u 09:14
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2018 u 09:42
Je da, ali uz jednu krajnje suptilnu razliku: ja ipak imam 40 godina iskustva s raznorodnim akrobacijama, a Fancy nema. Tak da bi ova priča mogla rezultirati svakojakim zulumom, zaklanim drajverom, u najboljem slučaju izgrebanim zvučnikom i slično. Šansa za to je puno veća od bilo kakvog rezultata vrijednog spomena.

Editirao Apparatus - 26.studeni.2018 u 09:43
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Testiranje cjevi i podaci