Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Unutarnje ožičenje zvučnika.

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 14:03
Evo, ipak na kraju sam uspjeo da otvorim zvučnik. Ipak oko obruča je bila nekakva samoljepljiva traka pa je išlo veoma teško ali uspjeo sam ga izvadit da ništa ne oštetim ali tu je sve završilo. Iskreno, ono što sam unutra vidjeo i nije nekakva čarolija, čistoće, urednosti pedantnosti za 5000 Euro za par. Malo sam se razočarao jer na prvi pogled me ne asocira na "ništa specialno", zvučnik kao zvučnik. Možda sam previše očekivaohaha. Kablovinje unutra nije vrijedno spomena placoplaco, pogledajte slike pa sami zakjučite, skretnica, neki "elemnti" vjeseljut, konkretno zavojnica, nije uopće pričvršćena za štampanu ploču, nego vjesi na par cm žice. Iznutra stvarno ne izgleda "sretno". Ali moram reći, ma kako izgledao unutra, to su mi najbolji zvučnici koje sam ikada imao a imao sam ih podosta do sada. Nekako su najbolje sjeli u mojoj sobi-slušaoni. Još uvjek mi nije jasno da su ovi mali Wilsoni nadsvirali Focalove Electre 1018 BE. Vjerojatno je i soba kriva jer za te velike electre treba dosta veća prostorija od ove koju ja imam a WB Arc je soba dovoljna. Skretnicu za izvadit je katastrofalno teško, skoro pa nemoguće za malo deblje prste, poput mojih. Pričvršćena je sa 4 vijka za lijevu stranu zvučnika i samo je jedan vijak vidljiv a ostale ne teško napipati i prstima a kamo li odvrnuti ih i ponovno zavrnuti. Kad bi skretnicu izvadio, bilo bi lako odlemit žicu ili premostit ali nije mi se dalo, previše mi je to riskantno. Eto bar imamo pogled u Wilson Benesch ARC iznutra. Poslije ću uploadati slike jer sve ih moram prilagoditi.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 14:31

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 15:27
Uf zajebato

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 15:47
Nije predvideno za diranje iznutra ....
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 17:21
Tocno to. Ne diraj, ne pravi se pametan...
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 17:55
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Tocno to. Ne diraj, ne pravi se pametan...

Upravo tako Gašo,  neću ništa više dirati jer unutra je "asfaltiran", ništa ne možeš napravit, pa ako ne valja, poslije da vratiš na staro. I da sam izvadio skretnicu i priključke za zvučnike ne znam kako bi uopće skinuo sav taj crni "kit-silikon" ili šta je to već. Ali morao sam ga otvorit sebi za dušu da vidim kako to sve izgleda. Neka smo i ovo odradili do kraja. Žao bi mi bilo da ih oštetim na bilo koji način jer stvarno dobro sviraju. 
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 18:28
Barem si vidio njihov midbas driver sa patentiranim magnetskim sistemom.

Tzv. Tactic

Editirao Gašo - 08.prosinac.2018 u 18:31
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 18:43
Nista, odi menjat zice u Luxmanu ako tu ne ide.

Editirao Gašo - 08.prosinac.2018 u 18:43
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 20:21
Barem još nije poklao visokotonce šarafcigerom. Ima vremena.
haha
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 20:24
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nista, odi menjat zice u Luxmanu ako tu ne ide.
Što mi nisi bliže da te zaposlim sa mojim problemima....hahaA ne Luxman se ne dira, to radi i radi i radi, strava od pojačala i izdržljivosti, Skoro svaki dan ga palim, godinama i radi po cjele dane, nikad problema sa njim.  Svaka im čast na kvaliteti. Šugavi Samsung TV platim više nego Luxmana i u dvije godine pokvari mi se tri puta (tri puta mu otišlo napajanje) a auto da ni ne spominjem.haha Sve u svemu ostaje ovako, WB Arc i Luxman dok ne nađem recimo: Marten Duke "povoljno" a sa Luxmana ne znam na što bi išao jer od Luxmana ću se veoma teško oprostiti.ne
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Uradi sam