Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Unutarnje ožičenje zvučnika.

Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Unutarnje ožičenje zvučnika.
    Objavljeno: 18.studeni.2018 u 21:18
Evo nakon dugo, dugo, dugo vremena da započnem temu koja je već bila tamo neke davne 2006 ili 2007 godine. (sjećaju se stariji-iskusniji haha ). Nisam pisao u forumu ali često sam vas čitao, Hi-Fi droga je to opakada..
Kod mene se ništa već godinama nije mjenjalo. Luxman L550 AII i Wilson Benesch ARC odlično surađuju. Ima sitnih "poboljšanja" oko  stopica za šiljke na kojima stoje zvučnici, tu sam podosta vremena "čarao-barao", dok nisam našao kombinciju koju trebam i koja mi odgovara. 
Nedavno sam naletio onako sa strane na nekakvu recenziju Wilson Benesch (mislim Odyssei) zvučnika gdje ih je netko otvorio i odmah su mi upali u oko kablovi unutarnjeg ožičenja zvučnika koji su stvarno izgledali jeftino u tako jednom skupom i kvalitetnom zvučniku. Davno sam u Focalima-"Corus" mjenjao unutarnje  ožičenje i to mi je ostalo u dobrom sjećanju i pomaku na bolje. A sad mi je zagolicalo maštu, dali bi se nešto popravilo na bolje i kod ovih ARC zvučnika, kad bi možda promjenio unutarnje ožičenje? Dakako ovo je samo u fazi razmatranja, nikako "muss". Zvučnici sad imaju dosta godina i tu nema više prodaje nekome i nekakve "štete" ako se nešto neplanski desi, osim što bi mi bilo veoma žao. 

Editirao FANCY - 18.studeni.2018 u 21:19
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2018 u 01:17
Najpre pogledaj koji su tvornički kablovi, i baci oko na metrijal na skretnici. Gledajuči da je mali zvučnik, ti to nije neki komplikovan poseg niti nečeš trebati puno materiala.  Polednje vreme mi je postalo zanimljivio pokušati sa boljim materialom izvuči što više, i rezultati su iznenadjujuči.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2018 u 10:35
Neke konstrukcije, kombinacije žice, izolatora i geometrije, iako po mjerenjima ne bitno, ipak čujno utječu na frekvencijski odziv pa mogu unijeti čujne nelinearnosti.
Ako mijenjaš, nemoj bitno mijenjati presjek, možda za 1 red veličine, najviše.
Ako već mijenjaš, stavljaj žicu koja je mnogo bolja.
Kad čuješ da je različito, trebat će još slušanja da se čuje je li i bolje. Ako nije bolje, vratiš na staro.

Ako opišeš sadašnji zvuk i kažeš što bi u zvuku htio unaprijediti, preporuka će možda biti konkretnija.

Editirao amigo - 19.studeni.2018 u 10:54
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2018 u 12:17
Nemoj otvarati te zvucnike samo zato sto ti se ucinilo da neki drugi model ima lose zice(kako to uopce skuziti?), ili iz crva/dosade.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
elpi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj elpi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2018 u 14:19
Slažem se sa Gašom i dodajem: 
tih pola metra ili koliko več treba, promjenom vodiča ne pridonosi nikakvom "napredku u zvuku", jer ih je Benesch uanapredio koliko je moguče. A, ako ti se več šraufa - izvoli. Iz vlastitog izkustva, kod izgradnje zvučnika sa vrhunskim djelovima kretnice i driverima, testirajuči različite vodiče, nikakve posebne razlike nije bilo u zvuku zamjenama različitih kvalitetnih primjeraka. Tako npr. možeš vidjeti kod g.Troelsa G., koji izrađiva zvučnike od najboljih mogučih primjeraka drivera i djelova kretnice, uvjek upotrebljava podjenake unutarnje vodiče. Normalno, podrazumjeva se, da baš unutarnji vodiči nisu od običnog električnog vodiča recimo domače"pegle". Ja npr. u mojim zvučnicima koristim VDH  The Clearwater. 

eLPi

Editirao elpi - 19.studeni.2018 u 14:29
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2018 u 15:13
Originalno postano od strane člana: elpi elpi napisao:

Slažem se sa Gašom i dodajem: 
tih pola metra ili koliko več treba, promjenom vodiča ne pridonosi nikakvom "napredku u zvuku", jer ih je Benesch uanapredio koliko je moguče. A, ako ti se več šraufa - izvoli. Iz vlastitog izkustva, kod izgradnje zvučnika sa vrhunskim djelovima kretnice i driverima, testirajuči različite vodiče, nikakve posebne razlike nije bilo u zvuku zamjenama različitih kvalitetnih primjeraka. Tako npr. možeš vidjeti kod g.Troelsa G., koji izrađiva zvučnike od najboljih mogučih primjeraka drivera i djelova kretnice, uvjek upotrebljava podjenake unutarnje vodiče. Normalno, podrazumjeva se, da baš unutarnji vodiči nisu od običnog električnog vodiča recimo domače"pegle". Ja npr. u mojim zvučnicima koristim VDH <span style="color: rgb84, 84, 84; font-family: arial, sans-serif; font-size: small;"> The Clearwater.</span> 

eLPi

Kako znaš da je Benesch "unaprijedio koliko je moguće"?
Slučajno znam da jedan član foruma doma u sistemu ima baš žice od pegle, i uklopilo se fenomenalno!
Ovo i ono
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2018 u 15:20
Svaka promjena može bolje ili lošije sjesti. Vjerujem da postoji potencijal za bolje, ali da može ispasti i lošije radi promijenjenog balansa npr., pa Fancy, sve ovisi jesi li spreman riskirat (uključujući potencijalno vraćanje u originalno stanje), ili radije želiš igrat na sigurno (ilitiga, ne dirat).

Editirao zed_alive - 19.studeni.2018 u 15:20
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2018 u 17:02
Iskreno, nigdje na webu nema slike rastavljenih WBa, bilo kojih.

Osobno da idem nesto prckati, stavio bi solid core neotech, a vjerojatno bi i izvukao kompletnu skretnicu iz zvucnika u vanjsko kuciste, to bi vjerojatno bilo najcujnije.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2018 u 17:57
Nisam baš ovaj post započeo-napisao bez razloga. WB ARC zvučnici imaju Bi-Wiring priključke, kabeli pojačalo-zvučnički kabeli su NBS Monitor II (odlični kablovi) i sad imam "most" od Kimber 4 VS kablova-vilice. Prije dva mjeseca, kao i uvjek iz dosade sam započeo pravljenje banana "mosta" od ostatka starog Kimber 8 PR kabla (70-ak cm viška u ormaru). Sve sam to odmotao-raspetljao i po 4 žice ponovno malo "zavrnuo" pričvrstio na banana priključke koje sam slučajno imao i pospajao bez da sam stari most Kimber 4 VS vadio, nego 4 VS vilice su ostale a samo sam još utaknuo banana 8PR-sad 4PR most kablove i to je to. Moram reći da sam se ugodno, štoviše veoma ugodno iznenadio jer su visoki i srednji odjednom bili izraženiji, još ugodnije, rezolutnije za slušanje. Naravno Kimber 8 PR nije nekakva sreća od kabla, ali da je tako lijepo pronašao i "donio visoke i srednje" to me iznenadilo  I zato me sad malo uhvatilo (proklete Hi-Fi droge), dali bi bilo poboljšanja kad bi recimo u WB ARC ubacio Kimber 8TC ožičenje jer 8TC slovi za malo bolji kabel. I šta je sad pametnije? Napravit samo most od 8TC i unutra ožočenje ili uzeti 8TC cijeli kabel i spojit za visoke i srednje u Bi-Wiring a NBS ostavit za duboke. Znači Bi-Wiring opcija kompletna, jer Luxman isto tako ima još jedan slobodan stereo izlaz za B kanal, ja sad koristim samo A stereo izlaz. A onda opet Bi-Wiring sa različitim kablovima? I ovaj 8TC i nije baš jeftin. Mislim da je dosta teško išta zaključit bez da se proba. Slikat ću večeras pa ću stavit slike.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2018 u 17:59
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Iskreno, nigdje na webu nema slike rastavljenih WBa, bilo kojih.

Osobno da idem nesto prckati, stavio bi solid core neotech, a vjerojatno bi i izvukao kompletnu skretnicu iz zvucnika u vanjsko kuciste, to bi vjerojatno bilo najcujnije.
Gašo "vraže Hi-Fiovski" smijehkako samo ubaciš bubu u glavu, to za skretnicu mi nije ni palo na pamet? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,200 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
LX mini u Zagrebu za audicij...
Forum: Audio komponente