Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pojačalo - Entry level za napredne

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
robika3a View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robika3a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2018 u 19:29
Možda piše, a ja sam previdio - o kojim se zvučnicima (trenutno) radi, koje bi (potencijalno) novo pojačalo pokretalo?

Neki prijedlozi do 1000€:

Primare I30 ili Primare A30.1 mk2

Vincent SV 237 mk

Unison Research Unico P

itd.

Od povoljnijih opcija, možda:

Arcam FMJ A28

Rotel RA-1062

itd.

Sretno
Vrijedi mi onaj sustav čija reprodukcija glazbe i emocije traže da ih ostanem slušati.
Chord Mojo -> Chord SPM 1050 -> mbl 126 + Sony SA-WX900
Na vrh
Šokrat View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Šokrat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 07:55
Gotovo sam se spreman okladiti da i ne piše. Trenutačni zvučnici su Energy RC-10. Koji će također uskoro dobiti nogom u tur poradi preseljenja kištri u veći prostor. No, po troškovniku idemo prvo na pojačalo, a zvučnici ako da u paketu - super, ako ne - iduća javna nabava. :-)

Hvala svima na savjetima i podršci. Velim, ovo nije potraga za Svetim gralom audiofilije, nego nečim najboljim što se može dobiti za rečeni novac.
Écoute les orgues, Elles jouent pour toi, Il est terrible cet air-là , J'espère que tu aimes, C'est assez beau non? C'est le requiem pour un con
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 08:54
Oke.

Polovni LFD Mistral. Jedno od ponajboljih pojacala opcenito, ne samo za 1000€.

Densen DM10

Jos malo teze za pronac je Metaxas Ikarus.

Editirao Gašo - 04.prosinac.2018 u 08:57
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 11:22
Originalno postano od strane člana: Šokrat Šokrat napisao:

Po mom skromnom iskustvu, izvrsno producirani albumi će zvučati bolje na svakoj kanti, a od Ramonesa je nemoguće dobiti dobar sound niti na svemirskoj opremi. Jesam li u krivu?

Pa...donekle. Ramonesi najbolje zvuče kad imaš 18 godina i to na bilo čemu.
 Al uvijek se pitam što bi audiofil prije odabrao . Dobru snimku i prosječnu hifu, ili lošu snimku i vrhunsku hifu.
Valjda bi skapao kao Buridanov magarac...

Na vrh
Šokrat View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Šokrat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 15:14
Prvo, glede ovih posljednjih preporuka, moram kazati da ne polažem previše nade u proizvođače koji dijele prezime s 19.stoljetnim izumiteljima žestice. To sigurno najbolje svira kad se pusti Dreletronic.

Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Al uvijek se pitam što bi audiofil prije odabrao . Dobru snimku i prosječnu hifu, ili lošu snimku i vrhunsku hifu.
Valjda bi skapao kao Buridanov magarac...

Za Ramones-opremu se slažem, kao i za broj godina, makar - da se to rastegnuti na plus pristojan broj. smijeh Isto tako kao što vjerojatno ne postoji oprema koja će rekreirati tu razinu slušateljskog užitka (kad čovjek ima 18 godina i sluša Ramonese na nekoj plastičnoj katastrofi) placo
Écoute les orgues, Elles jouent pour toi, Il est terrible cet air-là , J'espère que tu aimes, C'est assez beau non? C'est le requiem pour un con
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 16:21
To je prezime vlasnika i glavnog dizajnera.

Preporuke sam napisao dobronamjerno iz svog nemalog iskustva, a sto ce tko napraviti s njima je na njemu.

Sve odreda vanserjski zvuk.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 19:07
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Oke.

Polovni LFD Mistral. Jedno od ponajboljih pojacala opcenito, ne samo za 1000€.

Densen DM10

Jos malo teze za pronac je Metaxas Ikarus.

bas me zanimalo kako zvuci neki od Metaxusovih uradaka...
nisam imao prilike cuti a na prvi pogled uredjaji mu odskacu dizajnom ...
McIntosh MA252, KEF LS50, Tellurium Q black II, teac ud-h01 Sumic overture, kuzma stabi s ps, stogi s, nagaoka mp-300
Na vrh
Šokrat View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Šokrat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 10:35
Kako god, izgleda da neću proći bez hodočašća, isprobavanja i pimplanja. A i soba mi ne valja u audio smislu nikako. Ja sam se nekako nadao čuti; "Evo, to ti je Golf", kakav je takav je, radi, drži cijenu i tučeš pola milje km prije nego što krepa. da 

Hvala svima na preporukama i angažmanu još jednom, kako se meni čini, od brzopletosti, čemu sam inače karakterno sklon, ovdje ću imati samo štete. placo 

Kad vas već maltretiram, opet načelno pitam jer nemam pojma, za neke bazične potrebe, u svezi "dakovlja", koliko je DSD realno dobra stvar, a koliko je samo oznaka na uređaju da se može skuplje prodati? Ima li to ikakve veze s recimo rezolucijom u svijetu TVa, ono 4k, 8k TV, a realno potrebe za ičim iznad FullHDa baš i nema? (To govorim, naravno po vlastitom iskustvu i potrebama, imam 4K Zmazunga, a tu opciju sam iskoristio možda dvaput u dvije godine :-) ) To sve naravno, u jeftikaner cjenovnoj klasi kojoj, jel te, inkliniram. :-)

Editirao Šokrat - 05.prosinac.2018 u 10:45
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,160 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Mezza mki ili Sonus Fa...
Forum: Računala i audio