Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pojačalo - Entry level za napredne

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Šokrat View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Šokrat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pojačalo - Entry level za napredne
    Objavljeno: 30.studeni.2018 u 14:23
Ugledni štioci, nisam posve siguran je li uopće ovaj forum pravo mjesto za ovakav tip savjeta, ali recimo da sam voljan pokušati. :-) Nalazim se pred rekonstrukcijom svojeg entry entry level sustava u nešto drugačije, s malko pojačanim apetitima, pa sam odlučio krenuti od pojačala. Dakle, govorimo ugrubo u cjenovnom razredu od oko 1k €, gore dolje. Kako bi to naš narod lijepo rekao, "u dućanu" je u toj klasi povelika gužva, sa usual suspects tipa, CA CXA 80, Yamaha AS-801 ili NAD 368. Plus recimo Marantz PM8006. U toj klasi se dobije i recimo stariji model Rotela RA 1570, pa recimo Rega Elicit ili neki srednjoklasni Arcam (29?) Koliko sam ja ubrao stanje, tu se bira ili ugrađeni DAC pa manje šminkerski proizvođač, ili zaboravi DAC pa šminkerskiji proizvođač.
E, kako nisam baš vičan Njuškalu, jer mi se čini da se uglavnom tu biflaju cijene koje nemaju veze s realnošću, nisam se time pretjerano bavio, osim što mi je zapao za oko Musical Fidelity M3si, u čini se, izvrsnom stanju kojeg dobri prodavatelj daje za 6k kuna, što je cca 60% cijene novog.
Znam da će svi savjeti ići u smjeru odi, probaj i slušaj, no zanima me je li tko od vrlih sugovornika imao ikakva iskustva s gore navedenim pojačalima, kakve vole zvučnike i slično? (Jer prvo iduće na listi su zvučnici)

Ne pretjerano sretnu situaciju sam trpio godinama, dok mi se jutros tijekom jutarnje kave i slušanja Scott Walker: "Scott" nije desila havarija pojačala kojeg više nemam volje vraćati u život! :-) Scott je počeo vrištati još i gore nego što je to uobičajeno i PUF PANT! :-)

Editirao Šokrat - 30.studeni.2018 u 14:31
Écoute les orgues, Elles jouent pour toi, Il est terrible cet air-là , J'espère que tu aimes, C'est assez beau non? C'est le requiem pour un con
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2018 u 16:14
IMHO, prvo se kupuju zvucnici i onda trazi pojacalo koje pase na njih.
Lakse je uzet pojacalo doma na slusanje nego teglit zvucnike, i prodavaci ce radije pristat na to. 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Šokrat View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Šokrat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2018 u 16:30
Naravno, ali trenutno stanje na frontu je zvučnici koji funkcioniraju i pojačalo koje ne funkcionira. Pa sam krenuo s pojačalom i onda u perspektivi i zvučnici. Kako uglavnom povremeno čitam što se zbiva na ovom forumu, nekako imam dojam da sam uletio s upitom o Nissan Noteu na konferenciji o karburatoru Jaguar E-Typea. :-)

Editirao Šokrat - 30.studeni.2018 u 16:31
Écoute les orgues, Elles jouent pour toi, Il est terrible cet air-là , J'espère que tu aimes, C'est assez beau non? C'est le requiem pour un con
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2018 u 17:10
Imas na njuskalu (nikakve veze sa prodavacem nemam) Pathos classic, za nesto malo manje od 7tkn....ako je ispravno i ako nemas neke ludo zahtjevne zvucnike, preporucio bih ga. 
Na vrh
Šokrat View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Šokrat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2018 u 17:22
Ma hvala, svaka preporuka je dobrodošla. Ja se nikada nisam ozbiljno bavio "sustavom", pa mi je svaka preporuka ili mišljenje dobrodošlo. Također, nemam nikakve moralne inhibicije, bio prodavač, brat, šogor ili zaova od prodavača, nema problema, meni to nije moralno suspektno jer mi se čini da od uvaženog publikuma nitko nema interesa da kupim ciglu. :-) Ako i kupim, ja sam si kriv. :-)
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2018 u 17:34
Pomoći će malo podataka o sobi, mogućnosti smještaja i osobnim afinitetima prema vrsti glazbe.
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2018 u 18:49
dobro kaže Soundnewsdino, malo podataka ne bi škodilo ali ovako na slijepo ja bi lupnuo po ovom naravno ako je s ampom sve ok, imam lijepa sjećanja na Caspian seriju...
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2018 u 22:58
evo jednog dobrog deal-a...
ne kažem da sam ga imao, ali cijena za novo pojačalo koje se prodaje u austrijskom saturnu je stvarno jako dobra.... 

Editirao andy_0702 - 30.studeni.2018 u 23:16
McIntosh MA252, KEF LS50, Tellurium Q black II, teac ud-h01 Sumic overture, kuzma stabi s ps, stogi s, nagaoka mp-300
Na vrh
Šokrat View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Šokrat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2018 u 01:11
Gospodo, lijepa vam hvala. 
Ovaj KaiserUndKönig Primare, se kao kupnja na papiru doima poprilično zamamno, u smislu uloženo-dobiveno,koliko sam ja u stanju procijeniti, a bogami niti starija fela Roksana također nije za odbaciti. Da budem iskren, Roksana nisam niti vidio na Njuški, kako mi je promakao, nemam pojma, očito ima neki audio google research mod koji mi izmiče. Glede preporuke za Pathos, to se također doima kao fair trade, no o lampama nemam pojma jer sam svega jednom u životu slušao lampaško pojačalo.
Glede ostalih pitanja, bojim se da vam glazbeni ukus neće ništa pomoći osim u smislu da se traži žestoki all arounder, zajedno s vjerojatnim kompromisima koje taj termin podrazumijeva; to će reći da se sluša doslovno sve na timelineu od Rossinija do Arctic Monkeysa. To znači da si ne mogu priuštiti biranje opreme po tome kako zvuči pojedina glazba na pojedinoj opremi. Po mom skromnom iskustvu, izvrsno producirani albumi će zvučati bolje na svakoj kanti, a od Ramonesa je nemoguće dobiti dobar sound niti na svemirskoj opremi. Jesam li u krivu?
 Soba je standardnih, ne pretjerano sretnih 20ak kvadrata spoja kuhinje i dnevne sobe, mogućnost "pimplanja" po razmještaju vrlo velika, ako mislite da bi skica rekla nešto više, mogu i skicirati.
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2018 u 09:18
Meni bi pojam entry levela za napredne bio Rotel RA-1062 i neki ulazni Dynaudio. Audience ili DM ili do kud se čoek može rastegnuti.

Smisleni pošteni sound koji miriši na puno skuplja, a danas se da nabaviti za siću. Ostalo bi love i za neki DAC...a i phono stupanj u Rotelu nije za baciti...

My 5 cents...
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,480 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS