Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Volumio

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 18:55
"Evo, otišo sam."

Foobar ima slične probleme kao nekad Looched F-104. Morao si ga dobro poznavati da bi ga vozio. Nedostatak pravilnih postavki je najčešće desaster. (samo provjeravam dali si sigurno otišao) haha

.

Editirao tatamata - 05.prosinac.2018 u 18:57
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 19:08
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Pa to i kažem. Idealan je za nagluhe i ocvale lajfstajlere. Sve se slaže.
obrvahaha
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 20:01
Ako smijem, Volumio se pokazao kao zvučno najneutralniji, tocka. 

Ne kačim ogromne hardove natrpane glazbom, pretačem na dva USB stika i radi ko urica.

Druga stvar, ako želim slušati s kompa bilo što onako da svira neku plejlistu, preslušavam nove stvari, youtube, filmovi, bilo što vezano za reprodukciju zvuka imam ovo cudo pa lijepo plavim zubom pošaljem u sistem.
Dođe neko u posjet, ima na mobitelu nove mjuze, spoji se i puščaj!!

Radi izvrsno, svaka cast Yamahi, a degradacija je gotovo necujna, možda nekih 2-5% u odnosu na primarni izvor.

Editirao Gašo - 05.prosinac.2018 u 20:11
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 20:25
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

...
Ako nisi na Fejsbuku ne postojiš Pozadina
...

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 22:10
Još jedna interesantna stvar do koje sam došao direktnom usporedbom, a da se zapravo tiče Daphile-a. A otkrivena je kroz usporedbu s Volumiom.

Dakle, kad sam se prije circa godinu i pokoji mjesec dana opet pomalo reaktivirao u hifi nakon što je to bilo više godinica na ledu (slušao sam u međuvremeno kampanjski muziku, kako sam već imao mogućnosti od klinca, ali apsolutno nisam dirao sustav), prvo što sam odlučio nabaviti je bio USB/SPDIF konverter. Čisto iz vica da vidim da li njime mogu unaprijediti malo zvuk (teorija je bila bolja galvanska izolacija i malo dodatne filtracije smeća iz laptopa prije negoo nafila DAC, plus napredniji USB ulaz u odnosu na stari MyDac). I nakon malo proučavanja odlučih se za Schiit Eitr. Stiglo, prikopčao...bome je unaprjeđenje zvuka bilo tu, pojavio se bolji timbar, zavodljivije gornje srednjetonsko i tak :) al bila je i jedna cakica: pogotovo na Daphile internet radiju preko šiita se pojavilo i ružno pucketanje, frekvencije koja je ovisila o kvaliteti pojedinog streama. To se nije događalo preko npr. drugog laptopa i fubare. Pa odlučih okriviti shiit. I potencijalno laptop s kojeg je to išlo, možda USB napon slabije kvalitete?

Međutim, sad sam na isti laptop instalirat uspio konačno Volumio, i šta se dogodilo? Pucketanje u potpunosti nestalo proteza dakle sve u lancu je ostalo isto...samo se promijenio Volumio vs Daphile.

Neki će vjerojatno u sebi rekli aha, parametri tipa bufferinga i slično. Ne bi bilo. Probao sam razne kombinacije povećanih buffera, rezultate je bio uvijek isti, bez promjene. Ni više ni manje pucketanja, zvučalo je nepromijenjeno.

Dakle dijagnoza je da Daphile digitalni stream naprosto iz nekih razloga ne paše shiitu, Kad shiit nije bio u lancu, pucketanja nije bilo. Ali nije ga bilo niti kad Daphile nije bio u lancu.

No što je to drugačije kod Daphile digitalnog streama? Drugi laptop nije imao problem sa shiitom. Pa čak ni Malina (koju sam kasnije nabavio) nije imala problema sa shiitom preko usb - a Malina stvarno nema neki kvalitetan USB.

Nje to sve, ima i drugo. O tom sam već i pisao na temi o Daphile. Igrao sam se s malim multibit TDA1543 DAC-om s ebaya. On pak, ako ostavim Daphile upaljen nekoliko sati, u nekom trenutku zvuk kroz ovog DACića ode u potpunu distorziju, do neprepoznatljivosti pjesme, u nekim gradacijama distorzije, koje brzo nastupaju. Restartaš samo DAC, isto je. Restartaš samo Daphile, problem riješen. Isti DAC nema nikakvih problema preko Win/Foobara. Još ga nisam stigao testirat na Volumiu.

Dakle, zbrajajući dva i dva, čini se da Daphile definitivno izbacuje neka sranja u svom digitalnom streamu - i neki hardveraji imaju s tim problema. Squeezelite player nešto čudno radi. Vjerujem da je riječ o određenoj bugovitosti.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 22:56
Opći zaključak: sve je bolje od Daphile-a.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 01:14
Mislim da nije sve ni navedeno.

Poruka je da ništa nije definitivno.

Zašto Volumio nebi smio biti bolji i neutralniji od Daphilea?

Zašto recimo rpi sa karticom nebi smio biti bolji od velike matične ploce sa jakim procesorom i hrpom rama?

Osobno sam ga stavio (Rpi+digi pro) na paralelnu usporedbu s vrlo dobrim transportom dakle necim što nije kompletno softverom uvjetovano, rezultat je bio identican. Meni dovoljno da potvrdi inicijalne utiske.

Primjerice Rune audio nije ta liga.

Editirao Gašo - 06.prosinac.2018 u 01:15
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 08:07
Naravno da bi Volumio smio biti bolji od Daphile-a. Tomu sam se i nadao jučer kad sam se pozabavio instalacijom. Inicijalni dojam je da Daphile neće skoro u penziju barem kaj se mene dotikavle, no još je rano.
Meni je ova low power ASRock matična u crnu zemlju zatukla inače nimalo jeftin i jako dobar laptop pa nisam dalje tražio niti ću jer mi je tlaka. Napokon, uvijek ima bolje, ali ja više volje nemam tražiti, a i vremena je sve manje baviti se krivim stvarima. Moja referenca je dCS Puccini u ulozi CD plejera (apsempling na DSD uključen) gdje taj uređaj upravo briljira i jedan je od najboljih. Daphile zaostaje za tim, ali ne previše. 
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 08:41
A nije ni sasvim isto jel distribucija na USB sticku ili na internom drajvu (SDD koristiš?). Napravi si slobodno i jednu Daphile instalaciju na USB sticku pa uspoređuj to dvoje, ak si već ne želiš dat truda instalirati Volumio na pravi drajv.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 09:09
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

A nije ni sasvim isto jel distribucija na USB sticku ili na internom drajvu (SDD koristiš?). Napravi si slobodno i jednu Daphile instalaciju na USB sticku pa uspoređuj to dvoje, ak si već ne želiš dat truda instalirati Volumio na pravi drajv.
Daphile mi je oduvijek instaliran na USB stick. Nisam ga ni htio instalirati na sistemski SSD na kojemu je samo W7 koji služi jedino za video. Dakle, nemam namjere ništa instalirati na taj SSD jer to potire suštinu dual boota i potpuno odvojenih audio i video opcija. Mjuza i filmovlje mi je na 2TB internom (sata) HDD-u kojega Dafo kuži ko metak, za razliku od priglupo koncipiranog Volumio softvera.

Editirao Apparatus - 06.prosinac.2018 u 09:12
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,145 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Mezza mki ili Sonus Fa...