Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Volumio

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 09:17
A ti to voziš na sticku i inače joj...
Usputno, što koristiš kao USB/SPDIF bridge za Puccinija?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 09:23
Njihov vlastiti interfejs koji se nalazi u drugoj, manjoj kutiji Puccini U-Clock-a.
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 18:46
Volumio se, slično kao i Moode i Rune, temelji na MPD-u. 
Prema mojem iskustvu, Moode ima najbolje korisničko sučelje (abecedno sortiranje albuma i sl.), a zvučno su tu negdje sva tri. Rune se nažalost već duže vrijeme aktivno ne razvija.
Alternativa koju i sam trenutno koristim je LMS (Logitech media server) na NAS-u ili PC-u, ili Raspberry-u + Squeezelite player. Ovdje je ažuriranje zbirke puno brže, a postoje i vizualno i funkcionalno odlična korisnička sučelja (Orange Squeeze za Andrid i sl.). Sada slušampiCorePlayer na Raspberry-u i to radi besprijekorno, brzo, uz minimalno trošenje resursa, zvučno neutralno. 
Poanta bi bila da nije jednostavno proglasiti neki player superiornim samo tako. Postoje neke sustavne prednosti i mane pojedinih rješenja, ali je jako važni kako su svi programski elementi podešeni, od operativnog sustava, njegovog audio segmenta (ALSA), mrežnih postavki, raznih twikanja i sl. 
Nakon desetaka izmjena raznih opcija, moja je sadašnja preporuka Raspberry + piCrePlayer + Orange Squeeze (naravno uz odgovarajuću I2S karticu: npr, Digione Signature). 
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 19:12
Volumio je odmah cujno zivlji, otvoreniji i neutralniji zvukom od Rune audio playera.
Probat cu i taj piCore
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 20:10
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Volumio je odmah cujno zivlji, otvoreniji i neutralniji zvukom od Rune audio playera.
Probat cu i taj piCore

Ako probaš, po meni bolje radi sa standardnimnego "eksperimenalnim audio" kernelom.

Vidi i ovdje: https://soundcheck-audio.blogspot.com/2018/01/raspberry-pi-audio-part-1.html za twikanja, osobito glede ALSA postavki, izolacije jezgri, underclockinga.. 
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 21:01
o RT kernelu nemam neko a priori mišljenje od AP linuxa, na njemu mi je lošije radio od regular kernela...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 21:18
Može li se znati preko čega ti to sve preslušavaš? Uključujući i žice.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 21:36
Kog pitaš, mene?

Trenutni sustav: ATC SCM19 v2, LFD Zero MkIII Signature, RPi+Digi+Pro modane, MyDac, AQ Clear 3, LAT IC-300 s Eichman Bullet RCA, Supra coax, Isotek strujaš jedan, za DAC je neki isto ne znam šta je. PC digitalni lanac je Atom laptop, AQ Coffee USB pa Schiit Eitr USB/SPDIF.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 22:22
Valjda tebe kad je pitanje ispod tvojeg posta. Pitao sam jer nisam imao pojma kojim se alatom služiš.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 23:10
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Može li se znati preko čega ti to sve preslušavaš? Uključujući i žice.
Ni to cak nije toliko bitno kao ono između usiju.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Pioneer M-22
Forum: High-End