Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Volumio

Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Volumio
    Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 20:27
Jes zamrlo ali ova audio distribucija/sustav bazirana na linuxu zaslužuje svoju temu.

Ono što je zgodno kod Volumia je da, osim što je doista dobar player, i osim što je napravljen za razna ARM računalca kao što je Raspberry Pi, dobio je podršku i za PC računala.

Nakon peripetija s BIOS-om starog laptopa koji nije htio bootati USB stickove konačno sam ga uspio instalirati i na PC, umjesto dosadašnjeg Daphile. I vrlo ću kratko reći: Daphile baj baj. Volumio mi u usporedbi s istog laptopa i istog muzičkog lanca komparativno nudi jednu veću dozu realizma, vjernosti zvukova instrumenata i glasova, i naprosto mi je bolji.

Evo, moja topla preporuka.
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 21:39
Dobro si napisao zamrlo, no u jednoj stvari nisi u pravu. Volumio za PC je dostupan već dulje vremena. Na MiniMac-u i raznim laptopima vrtio sam ga još od vremena kad je na ovom forumu bila aktualna tema  RasberryPI i Daphile (negdje 2016). Jedini nedostatak iz toga doba bila je povremena nestabilnost (valjda je to dosada popravljeno). Zvučno Volumio je odnio pobjedu nad Daphile-om i RuneAudio, i prilično ravnopravno stao uz ipak najbolji, ali i dosta skupi Roon.
Kao što si napisao, u odnosu na Daphile je prirodniji i neutralniji. 
RuneAudio tada nije bio dostupan za PC, a Rpi konfiguracija nije bila na visini zadatka (dostupan samo USB izlaz) pa testiranje nije bilo do kraja relevantno.
U svakom slučaju Roon, Volumio i AudiophileLinux su moji favoriti već dulje vremena.
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 21:50
Jel taj Volumio đabaleska i ide li normalno na stariji W7 Ultimate? Možda bih i ja to probao. Onda, ako je PC normalno peglam preko dCS ASIO? Meni Dafonja radi zemlja-zrak, ali ako ima još bolje... Za Roon ne dam pare.
haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 21:54
To ti je na PC potpuno ista shema kao i Daphile, dakle (džabaleska, naravno) samostalno ga instaliraš na HDD/SDD laptopa, ili ga bootaš preko USB sticka ili SD kartice. Headless upravljanje kao i Daphile, također ima aplikacija dostupna preko Google Playa...

Ja ti svakako preporučam da ga isprobaš, mislim da se samo može profitirat. A ak ti slučajno ne paše, najlakše ti se vratit na Daphile.

Editirao zed_alive - 04.prosinac.2018 u 21:56
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 21:59
Hvala, probat ću koliko ove godine. Ovih ću dana imati prečeg posla: naslušavanje faking strujaša.
placohaha
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 22:17
Kao što je zed_alive napisao, besplatno je, ista je shema kao da Daphile, a laptop koji radi sa W7 Ultimate, trebao bi biti dovoljan. No to nije player koji radi iz Windowsa, već je to kompletna Linux distribucija (kao i Dphile). Svakako instaliraj sistem na usb stick i probaj sa svoga PC-a radije nego sa laptopa. Nadalje, nije headless. PC preko hdmi u TV i ne moraš se za početak zezati sa dodatnom instalacijom klijenta za upravljanje na tabletu. Kasnije, ako ti se sve skupa svidi, uradiš sve isto kao i sa Daphile (instalacija na HDD, headless korištenje preko tableta). I na prvu ne očekuj wow efekt kao sa Daphile, ali daj mu šansu bar 7 dana, pa onda donosi zaključke. Trebalo bi biti dobro. 

Editirao ZlyM - 04.prosinac.2018 u 22:18
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 22:34
Hvala i tebi. Jasno ko pekmez. 
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 22:42
ima potpuno pravo zlym, krivo sam napisao, nije headless na PC jer ti uredno naloada sučelje. al moš koristit client sučelje kao da jest headless - na to sam mislio, pa napisao piz...

inače kao i Daphile totalno nezahtjevno za procesiranje, koristim mali Atom laptop s jednom gigom rama, i to je više nego ok. ali ako se netko želi zezati s upsampling opcijama, onda bi ipak vjerujem ipak dobro došao neki i3 ili i5
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 22:55
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Hvala, probat ću koliko ove godine. Ovih ću dana imati prečeg posla: naslušavanje faking strujaša.
placohaha

Jbg, uvijek problemi, ali odluku Volumio vs Daphile trebao bi donjeti prije stujaša, u sadašnjem sistemu gdje je sve jasno ko dan.
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2018 u 23:13
Volumio vs Daphile, kakva je tu dvojba!??
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,137 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Mezza mki ili Sonus Fa...
Forum: Računala i audio