Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Electron audio - KINESIS

Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
baka View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj baka Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Electron audio - KINESIS
    Objavljeno: 5 sati 12 minuta prije u 12:56
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Pa šta, uvijek možeš konobarit, barem dok si lijep i privlačan.
haha

Konobariti   placo  e to da mi je vidjeti  haha

"I have the simplest tastes. I am always satisfied with the Best."             
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 12 minuta prije u 23:56
Pa šta, uvijek možeš konobarit, barem dok si lijep i privlačan.
haha
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 17 minuta prije u 23:51
Ma to je samo vapaj....iz očaja....haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 29 minuta prije u 23:39
A i ti bi samo prodavo. Di se gasiš?
haha
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 45 minuta prije u 23:23
Majstore, par opaski od mene kao nekoga tko nema toliko iskustva u proizvodnji ali ga ima poprilično u distribuciji i prodaji...

Silom prilika nisam imao vremena odgovoriti na postavljena mi pitanja, pa evo da to nadoknadim:

Electron audio ima web site vec osam godina, i od prvog dana na njemu je kontakt email, telefon i adresa. Ne razumijem u cemu je problem nazvati/mailati i pitati, osim eventualno sa (iz iskustva receno) neozbiljnim pitanjima.

Cast izuzecima ali odnos tzv. potencijalnih kupaca (za koje se brzo ispostavi da nisu ozbiljni) prema domacim proizvodima je kao da su ih proizvodjaci nasli negdje valjda medju starudijom na Jakusevcu pa se mozemo cjenkati i nuditi druge uredjaje u zamjenu. Bas me zanima idu li ti isti ljudi po ono malo ducana sto je jos ostalo i isto se tako ponasaju. Tim vise cudi jer smo dosta fleksibilni po pitanju zelja kupaca, naravno unutar onog sto se sa datim uredjajima moze izvesti (npr. razlicite podverzije cijevi, u nekim slucajevoma boja, i druge sitnice tipa selekcija komponenti ako se uredjaj narucuje).

Ovo nije problem kupaca. Ovo je problem prodaje. Pamtim vremena kada se u trgovinu išlo s novcima (i jedino s njima). U zadnjih 10-tak godina ljudi su se naučili da na nekim mjestima mogu tako pa ih ne košta probati. Dugoročno to je loše za biznis no situacija je takva kakva je pa je prodaja audio opreme umjesto prodaje luksuza i stila postala kokošarenje i ciganjenje. Čast izuzecima. E sad... o trgovcu ovisi dali će mu takvi kupci dolaziti. Vrlo se brzo sazna dali to prolazi ili ne...

Jos me vise cude pitanja ovdje od strane ljui koji osobno poznaju protagoniste iza naziva electron audio, pa pitanja postavljaju ovdje. Pogotovo kad je to za proizvod koji je s danasnjim danom star koliko i brand, 8 godina - Red. Gospodo, bili smo s njim na X sajmova i mogli ste ga dobiti na demo, gdje ste bili do sada? Red se vise ne proizvodi, iako ce biti jos par zadnjih primjeraka. Umjesto njega dolazi Red II negdje pod kraj slijedece godine.

Zvuk je važan ali uopće nije faktor u ovoj priči..

Sto se tice distributera / dealera - mislim da treba objasniti par zivotnih cinjenica. Evo konkretnog iskustva, i to iz podrucja sire EU, ne lokalno: ako pojacalo u ducanu kosta 3800EUR, proizvodjac ga mora moci napraviti za cca 900EUR jer se ocekuju cijene kao u Kini, pri cemu mora imati profit i marginu novaca i vremena da uz proizvodnju radi servisnu i inu podrsku, sve na isti racun. Dealeri/distributeri ne zele s tim imati posla, to je njima trosak, a i pokusaju tako neceg obicno zavrse s izmesarenim pojacalom.
Nije bez razloga trend da se radi direktnom prodajom.

Ovi omjeri su vjerovatno realni kada se radi o novom i neetabliranom proizvođaču koji je prinuđen nuditi svoje proizvode distributerima. Pozicioniranje novog branda na tržištu, ma koliko veliko bilo, je skup proces. Vrijeme, sajmovi, reklame i plačanje robe unaprijed je rizik za svakog distributera pa otuda i zahtjevi za velikim maržama da bi se to sve skupa finaciralo i da se u konačnici nešto zaradi. Što je brand više etabliran i tržišno bolje pozicioniran to se marže kopne ko snijeg na Artiku. Uređaji prodaju sami sebe...

Ovom cu prilikom ovdje navesti jednu malu anegdotu od prije par godina. Mjesto radnje, HiFi sajam Sheraton. Prilazi nam jedan sredovjecni gospodin u upicanjenom odjelu s nametag-om, i predstavlja se kao jedan od promotora HiFi-ja u Velikoj Britaniji. Da ne duljim, deal je ovaj: mi njemu damo dva uredjaja i 5000 funti, i on nama garantira povoljne kritike u 3 tamosnja poznata casopisa. Ja ko tipicni balkanac na to pitam, sto ako netko drugi da 3 uredjaja i 8000 funtin, na sto se doticni gospodin nasmijesi i ostavi nam svoje vizitke.

Tip je prevarant. To su spike ...

Proizvodnja bilo cega u ovoj drzavi je kao da pokusavas trcati maraton s po jednom zeljeznom kuglom oko svakog ekstremiteta i jos jednom oko vrata. Tko nije probao, iznenadio bi se. Primjer: NE postoji porezna kategorija troska za razvoj. Nekom tko u zivotu nista nije proizveo nego samo gleda gdje ce se pozicionirati da protok novca djelomicno ili potpuno skrene preko sebe, 'razvoj' je kao da govorimo staroegipatski.
Da, lijepo bi bilo imati i promociju i super web stranicu, i web sjop, i prodaju na eBay-u i svasta nesto samo ne znam kako s dva covjeka. Nema kod nas 'venture kapitalista' a bome (da ne mislite da mi nije palo na pamet) niti crowd fundinga. Zivo me zanima koji to crowd bi me fundao kad im napisem da ce na putu od mene do njih 70% svega uzeti drzava, UNAPRIJED. A sad, ako ima volontera da pomognu, slobodno se javite.

I da, na ogromnoj vecini webova raznih proizvodjaca u nasoj kategoriji (tzv. malih ili 'butik' proizvodjaca i manufaktura) NEMA cijena, vec lijepo pise 'na upit', osim u slucaju da imaju web shop eksplicite, a i onda je to uglavnom za sitnice i jeftinije proizvode. Ako se ide na upit, i imaju distributera, prespojit ce vas na njega..

Jedna sugestija koja je moje viđenje stvari i ne tiče se samo Electron Audia nego svakoga tko želi nešto proizvoditi kod nas. Kao i u Electron Audiu, svi imaju problem s ljudstvom i preopterečenjem istih. Rastreretite se! Bavite se razvojem i proizvodnjom a prodaju i marketing prepustite dućanima/distributerima. Neka se vaši proizvodi nađu u prodavaonicama s jasnim cijenama i uvjetima kupnje/garancije a sve direktne upite preusmjerite na iste. I više je nego jasno, a takvih je anomalija bilo u prošlosti, da to ne može funkcionirati ako se proizvod može kod proizvođača kupiti direktno po manjoj cijeni nego što je ona u dućanu. Jednostavno je...
To ja tako vidim...a cijeli svijet je poludio...haha

Editirao soundnewsdino - 18 sati 43 minuta prije u 23:25
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: jučer u 17:13
Silom prilika nisam imao vremena odgovoriti na postavljena mi pitanja, pa evo da to nadoknadim:

Electron audio ima web site vec osam godina, i od prvog dana na njemu je kontakt email, telefon i adresa. Ne razumijem u cemu je problem nazvati/mailati i pitati, osim eventualno sa (iz iskustva receno) neozbiljnim pitanjima.

Cast izuzecima ali odnos tzv. potencijalnih kupaca (za koje se brzo ispostavi da nisu ozbiljni) prema domacim proizvodima je kao da su ih proizvodjaci nasli negdje valjda medju starudijom na Jakusevcu pa se mozemo cjenkati i nuditi druge uredjaje u zamjenu. Bas me zanima idu li ti isti ljudi po ono malo ducana sto je jos ostalo i isto se tako ponasaju. Tim vise cudi jer smo dosta fleksibilni po pitanju zelja kupaca, naravno unutar onog sto se sa datim uredjajima moze izvesti (npr. razlicite podverzije cijevi, u nekim slucajevoma boja, i druge sitnice tipa selekcija komponenti ako se uredjaj narucuje).

Jos me vise cude pitanja ovdje od strane ljui koji osobno poznaju protagoniste iza naziva electron audio, pa pitanja postavljaju ovdje. Pogotovo kad je to za proizvod koji je s danasnjim danom star koliko i brand, 8 godina - Red. Gospodo, bili smo s njim na X sajmova i mogli ste ga dobiti na demo, gdje ste bili do sada? Red se vise ne proizvodi, iako ce biti jos par zadnjih primjeraka. Umjesto njega dolazi Red II negdje pod kraj slijedece godine.

Sto se tice distributera / dealera - mislim da treba objasniti par zivotnih cinjenica. Evo konkretnog iskustva, i to iz podrucja sire EU, ne lokalno: ako pojacalo u ducanu kosta 3800EUR, proizvodjac ga mora moci napraviti za cca 900EUR jer se ocekuju cijene kao u Kini, pri cemu mora imati profit i marginu novaca i vremena da uz proizvodnju radi servisnu i inu podrsku, sve na isti racun. Dealeri/distributeri ne zele s tim imati posla, to je njima trosak, a i pokusaju tako neceg obicno zavrse s izmesarenim pojacalom.
Nije bez razloga trend da se radi direktnom prodajom.

Ovom cu prilikom ovdje navesti jednu malu anegdotu od prije par godina. Mjesto radnje, HiFi sajam Sheraton. Prilazi nam jedan sredovjecni gospodin u upicanjenom odjelu s nametag-om, i predstavlja se kao jedan od promotora HiFi-ja u Velikoj Britaniji. Da ne duljim, deal je ovaj: mi njemu damo dva uredjaja i 5000 funti, i on nama garantira povoljne kritike u 3 tamosnja poznata casopisa. Ja ko tipicni balkanac na to pitam, sto ako netko drugi da 3 uredjaja i 8000 funtin, na sto se doticni gospodin nasmijesi i ostavi nam svoje vizitke.

Proizvodnja bilo cega u ovoj drzavi je kao da pokusavas trcati maraton s po jednom zeljeznom kuglom oko svakog ekstremiteta i jos jednom oko vrata. Tko nije probao, iznenadio bi se. Primjer: NE postoji porezna kategorija troska za razvoj. Nekom tko u zivotu nista nije proizveo nego samo gleda gdje ce se pozicionirati da protok novca djelomicno ili potpuno skrene preko sebe, 'razvoj' je kao da govorimo staroegipatski.
Da, lijepo bi bilo imati i promociju i super web stranicu, i web sjop, i prodaju na eBay-u i svasta nesto samo ne znam kako s dva covjeka. Nema kod nas 'venture kapitalista' a bome (da ne mislite da mi nije palo na pamet) niti crowd fundinga. Zivo me zanima koji to crowd bi me fundao kad im napisem da ce na putu od mene do njih 70% svega uzeti drzava, UNAPRIJED. A sad, ako ima volontera da pomognu, slobodno se javite.

I da, na ogromnoj vecini webova raznih proizvodjaca u nasoj kategoriji (tzv. malih ili 'butik' proizvodjaca i manufaktura) NEMA cijena, vec lijepo pise 'na upit', osim u slucaju da imaju web shop eksplicite, a i onda je to uglavnom za sitnice i jeftinije proizvode. Ako se ide na upit, i imaju distributera, prespojit ce vas na njega.

Editirao ilimzn - jučer u 17:20
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 17:51
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Ma kakav web shop i online prodaja? To može samo brand poput Marantza, Denona,Yamahe itd.
Svakom proizvođaču ovog kalibra treba isključivo dobar dealer, ne distributer, nego baš dealer.
Taj lik treba potencijalnom kupcu demonstrirati uređaj kako spada!
Koga boli briga za web shop i popis distributera? Web stranica bi trebala biti isključivo informativnog karaktera, i potencijalni kupac će poslati upit. Na proizvođaču je da odigra igru kako treba.

Ma da. Imaš pravo. Ako je cilj prodati 3 uređaja godišnje, onda može i tako...

Iz iskustva napisano.. ali i to je izgleda kod nas besmisleno, na žalost
Ovo i ono
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 14:41
Pomalo, tesko je u hr delat...a prodavt tek, sve pacijent do pacijenta... I sve to dodatno kritiziranje treba pojednostavnit, recimo svidja ti se amp, nazoves, probas, kupis.. Cao... Cemu sve ovo raspravljanje i idi mi dodji mi rasprava.. Krajnji rezultat mozda 1 komad, gubljenje je to vremena.. Zato mislim da nitko ne smije gledati HR kao tlo za prodaju necega sve mora bit iskljucivo za izvoz.. Hrvat nikad nis nece kupit na kraju samo pametuje bezveze..a ibpuno njih bi, ali je standard slab.. Nece se nikad popravit.. U svijetu to ide puno brze sve je normalnije, treba odmah razmislit kamo plasirat anp, recimo austrija, njemacka, japan...hrvat ako uleti dobro, ako ne nije bed.. Prijatelj izvozi gitarske efekte, prodao 20 u hr, 10.000 u svijetu, tako to ide
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 13:42
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Ma kakav web shop i online prodaja? To može samo brand poput Marantza, Denona,Yamahe itd.
Svakom proizvođaču ovog kalibra treba isključivo dobar dealer, ne distributer, nego baš dealer.
Taj lik treba potencijalnom kupcu demonstrirati uređaj kako spada!
Koga boli briga za web shop i popis distributera? Web stranica bi trebala biti isključivo informativnog karaktera, i potencijalni kupac će poslati upit. Na proizvođaču je da odigra igru kako treba.

Ma da. Imaš pravo. Ako je cilj prodati 3 uređaja godišnje, onda može i tako...
đez je limunada

Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 13:34
WAF! A da bi waf bio dobar treba bravariju dati bravarima. Ja sam kupio kučište preampa s frontom od debelog aluminija, dao izbušiti rupe za ledice sa upuštenjima i gospođa je dala palac gore.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,176 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Mezza mki ili Sonus Fa...
Forum: Računala i audio