Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Electron audio - KINESIS

Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
cijevko View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cijevko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2018 u 22:15
Čovjek je živio i radio u americi pa vjerujem da zna napisati amplifier ako je to uopće on pisao.
Imam doma jednu okrnjenu verziju tog pojačala skupa sa prempom sa prve slike i oduševljen sam.
Al to nije to dok mu tamo neki joža ili američki joža ne da 100% a to bi ga koštalo da podjeli par kinesisa besplatno.
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2018 u 03:50
Kad me se vec proziva:

Zeljko je autor pojacala, a to znaci:
1) ideja
2) istrazivanje prethodnih rijesenja i selekcija cijevi
3) Kompletna karakterizacija i mjerenje cijevi (dakle nadopuna proizvodjaceve dokumentacije) relevantno za ovakvu neuobicajenu topologiju
4) Prototipiranje na razini sklopova us nebrojene sate simulacija i eksperimenata u zivo.
5) Dizajn, s tehnoloskom prilagodbom (sto znaci prilagoditi zeljenu vizuru s onim sto se moze proizvesti, i pronaci kooperante koji to mogu)
6) Kompletan projekt sve mehanike, do zadnje rupe i sarafa
7) Kompletan projekt sve elektronike, do zadnje ice i otpora
8) Izvedba prototipa - sto ukljucuje i nanasanje mehanickih dijelova po eloksirnicama, plastifikacijama, gravurama, UV printanju, nabavu SVIH dijelova, te lemljenje i sarafljenje svega toga na kup
9) Pustanje u rad i osnovni testovi

Buduci da realne situacije u zivotu nikad nisu one koje ocekujemo, tu bi sad trebao ici period iteracija mjerenje - slusanje - interpretacija - simuliranje/testiranje - korekcija, ali ponekad nemamo totalnu kontrolu rasporeda stvari pa je uslijedilo:

10) Sajam u Ljubljani. Pojacalo u ovom trenu jos uvijek nema veci dio vanjske oplate koja je odavna projektirana i u toku je proizvodnja.
11) Prva revizija i popravak bugova, serija gore spomenutih iteracija s moje strane.
12) Too Loud sajam u Zagrebu (uoceni su dodatni problemi, oplate jos nema)
13) Daljnje iteracije, ovdje se ne mogu dovoljno zahvaliti Gashi na instrumentariju, pomoci, iskustvu i vremenu. Normalno bi bilo da postoji odmak od projekta jer se nakon toliko iteracija covjek pogubi i treba reset.
14) Trenutna verzija koja je opisana ovdje
15) Zadnja slika, stigla je napokon oplata.

Osim toga. Zeljko je autor:
16) svih slika na webu
17) svog teksta na webu osim uvodnog na prvoj stranici
18) cjelokupne korespondencije na 3 jezika tokom istrazivanja u proof-of-concept fazi pojacala

Nije uracunato doslovno tisuce km letenja okolo autom na svoj racun da se sve ovo napravi, kao i 'trivijalnosti' tipa znanje, iskustvo i instrumentarij koji uopce omogucavaju da se pojavi suvisla ideja a kamo li ostvari pa makar i u amaterskim uvjetima.

Zeljko NIJE autor same web stranice niti dizajna iste, iako je ova znacajan korak naprijed u odnosu na prethodnu.

Za cijelo to vrijeme Zeljko radi za prosjecnu HR placu ono sto treba da bi firma uopce mogla zivjeti kao jedan od tocno 2 osobe koje stoje iza ovog branda, plus paralelno vodjenje vec realiziranih ili zapocetih drugih projekata u hifi domeni (to nam nije primarna djelatnost). Navedeni se inace sluzi engleskim od svoje pete godine na dnevnoj bazi.

======

Apsolutno cijenim konstruktivnu kritiku, a i vise sam puta napisao, traze se volonteri, naime u danu je ipak samo 24 sata. Tko je pazljiv, mozda je primijetio sat kada nastaju ove poruke.

S druge strane, prigovor tipa fali 'R' u amplifier, koliko god bio na mjestu, ne prihvacam uz apriori konotacije nepismenosti na stranom jeziku. Uzet cu ga kao konstruktivnu kritiku kada autor dozivi da po N-ti puta radi na svoj racun ~100km kruga od radione do kooperanta, do eloksirnice, do laser gravure na koju ceka ko ozebli sunce samo da bi primijetio kad taj krug zavrsi i dio treba pod hitno ugraditi, da je tokom izrade predloska za laser ekipa izbrisala slovo R, a nema vise vremena da se cijela stvar popravi na vrijeme za sajam na kojem treba prikazati nesto novo.

Limit vremena na zalost ne ostavlja puno istog za provjeru je li nekom pobjegla greska u lekturi na oba jezika na webu, da ne pricam o copy-paste greskama, Nisam profesor engleskog, niti 'native speaker' (sto zapravo samo po sebi nije prednost). Definitivno se slazem da bi trebalo poraditi na ozbiljnosti prezentacije.
S druge strane cu cjenjenom publikumu skrenuti paznju na 'prekrasne' prevode u uputama koje se stampaju sa tisucama primjeraka renomiranih japanskih, koreanskih, pa i podosta evropskih proizvodjaca, sve firme s 6-cifrenim budzetima za proizvode, sa tisucama zaposlenih, s cijelim odjelima cija je jedina duznost da kako spada odrade taj posao, pa svejedno nisu. Dapace, imao sam 'cast' interakcije s multinacionalnom firmom vrednom stotine MEura koja ima u njemackoj cijeli centar za tehnicku dokumentaciju svojih proizvoda. Ta je literatura toliko 'kvalitetna' da cetvero ljudi nije uspijevalo shvatiti sto znace pojedine recenice u njoj, japanski bi direktor spomenute firme po mom misljenju trebao pociniti harakiri s obzirom o kojem nivou nekompetentnosti se radi.

Atuor citiranog posta je, vidim, u detalje procitao tekst i pregledao slike, i uocio mnoge nedostatke - meni je osobno zao da kad ih je eto vec jednom uocio, nije dao niti jednu ispravku ili konkretni primjer te kako bi ga trebalo ispraviti, a ocigledno je strucan u tom podrucju.

Da, naravno da nam treba profesionalna ekipa. No nju treba i platiti, a tu pricamo o nizim 6-cifrenim iznosima eura za ovakav projekt. Na zalost, nas dvojica koji stojimo iza toga imamo samo 2 bubrega i dva plucna krila viska na prodaju, kako bi si isti i priskrbili, ako jos uopce toliko vrijede u nasim godinama.

Editirao ilimzn - 21.prosinac.2018 u 04:07
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2018 u 07:32
ja kao i matija, isto mislin, netreba mi amp puna kuca ih je,  a kao obozavatelj pojacala i lampaske tehnologije z guston bi imao tako nesto doma...svako toliko pomislin, vidis kako bi super bilo imat nesto zeljketovo doma!
ali zasad koliko nas je s takvim razmisljanjem?? slabo, slabo...,
Na vrh
cijevko View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cijevko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2018 u 09:51
@ilimzn

ideš pisat elaborate koji ima više znakova od ugovora o kreditu umjesto lemiš ko lud haha
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2018 u 10:10
Samo naprijed Žac, nedaj se smesti. Većina komentara je dobronamjerna, ako neki i nije, nema veze.
Ako je to sad konačni, gotovi proizvod, treba ga prezentirati u najboljem mogućem svjetlu. Znači, ne s žnjorama iz čipoteke, ni s dacovima za 500 Kn. Ne u neprikladnoj sobi.
Ne s MP3 materijalom. ljut
Sve treba složiti na najbolji mogući način, s najboljim dostupnim komponentama koje pašu i po ustroju, u adekvatnom prostoru, provjeriti kako zvuči i tek onda pozvati publikum. Prvi dojam je najvažniji. Za Kinesis to će na neki način biti popravni ispit, ali ako bude briljirao, koga briga kako je bilo prije. smijeh
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2018 u 11:16
Kako je bilo prije... Budite sretni da vas naš čovjek uopće želi i može počastiti ovakvom umotvorinom i rukotvorinom, jedinstvenim pojačalom u svijetu. A ne se kvačiti za tipfelere u tekstu, izgled web sajta (i ostale gluposti) i grintati kako se na sajmu nije moglo čuti, kao da itko pametan na sajam ide slušati i na bazi toga odlučuje hoće li kupiti ili ne. Fakat bez veze. Tko je ikad pokušao nešto konstruirati pa onda prodati našim zlatouhim svapametovogsvijeta audiofilima, znade kakva je to muka, pače žalost. Ni tragedija nije prejaka riječ. Još tim gore ako nešto i košta, jer koštati eto mora. 90% domaćih audiofila ima neku više-manje kuruza opremu, nemaju blage dume što je to audio i kako to zaista treba zvučati, katastrofa "slušaone" da ne spominjem uopće, al zato brate mili pametni u mačku piterinu. 
A ti Željko zajedno s Nikom, ako ikako možete probajte to plasirati nekamo van. Od ove močvare kruva nema. Ja vam kao i uvijek želim svu sreću.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2018 u 15:35
Originalno postano od strane člana: josip_p2p6sn7 josip_p2p6sn7 napisao:

Originalno postano od strane člana: cijevko cijevko napisao:

Treba prvo čuti to što Željko proizvodi a onda tražiti pogreške tipa R u tekstu i slične nebuloze.
To su samo u ovoj državi nebuloze. Ako ne zna ili ga nije briga kako se piše "pojačalo" na engleskom, onda ima veliki problem. I sigurno će uspjet na tom tržištu.
I to pojačalo još izgleda nitko nije čuo. 

Pametan uči dok je živ i svaka dobronamjerna kritika je mudrome uvijek dobro došla. No s druge strane pokušaj diskreditacije Žaca i Electron Audia na ovaj način je baš onako nepotreban i zločest...
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2018 u 00:03
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Originalno postano od strane člana: josip_p2p6sn7 josip_p2p6sn7 napisao:

Originalno postano od strane člana: cijevko cijevko napisao:

Treba prvo čuti to što Željko proizvodi a onda tražiti pogreške tipa R u tekstu i slične nebuloze.

To su samo u ovoj državi nebuloze. Ako ne zna ili ga nije briga kako se piše "pojačalo" na engleskom, onda ima veliki problem. I sigurno će uspjet na tom tržištu.
I to pojačalo još izgleda nitko nije čuo. 

Pametan uči dok je živ i svaka dobronamjerna kritika je mudrome uvijek dobro došla. No s druge strane pokušaj diskreditacije Žaca i Electron Audia na ovaj način je baš onako nepotreban i zločest...

Kao sto sam rekao, ako na webu ima slovima i brojem 50 instanci rijeci amplifier (sa R) u raznim oblizima, kritiku da nedostaje R jer autori ne znaju jezik, tesko mogu uzet kao konstruktivnu i dobronamjernu.
K tome, ako sam dobro shvatio, autor posta je bio na sajmu i slusao pojacalo (pa mi nije jasna recenica 'nitko to pojacalo nije cuo' pogotovo sto je Gasho pokrenuo temu jer ga JE cuo), dapace spominjao narudzbu pojacala po svojim specifikacijama?

Editirao ilimzn - 22.prosinac.2018 u 00:04
Na vrh
josip_p2p6sn7 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj josip_p2p6sn7 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2018 u 09:23
Poštovani Željko,

ja sam u svom prvom postu samo dobronamjerno rekao da je prezentacija pojačala na site-u loša, što će stranci sigurno uočiti. Neću Vam ukazivati prstom na početničke pogreške, jer na njih Vas je već mogao upozoriti i Google da ste ga pitali.  O frazeološkim pogreškama neću.

U svom drugom postu sam samo odgovorio na optužbu Vašeg prijatelja da je to što sam napisao nebuloza. Nije. Neki stranac (ili ja koji nisam bio upućen u stanje stvari) bi sigurno zaključio da ne znate kako se piše pojačalo na engleskom. Ili da su Vam to štancali Kinezi.

Dao sam si truda i pročitao relevantne threadove, i da, žao mi je sad što sam se uopće uključio u raspravu. Čovjek uči dok je živ. Predlažem da ovdje stanemo, najbolje za Vas, i neloše za mene.

Josip

Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2018 u 12:22
Koliko patetike i zlobe zbog jednog izostavljenog 'R'!?
Ljudima je izgleda draže da u cijeni proizvoda bude ugrađena cijena lektora, prevoditelja, marketinga i ostalih faktora nebitnih za zvuk... da vidiš tek tada patetike kad se cijena pojačala podupla.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,609 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
Daphile
Forum: Audio komponente