Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Electron audio - KINESIS

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 17:09
Razmišljanje kupca o daljnjoj prodaji je zdravorazumska realnost koju ne treba ismijavati. Govorimo o komponentama od više tisuća EUR koji ne rastu na grani.
Da bi se taj startni minus prevladao, tvrtka koja se tek probija mora ponuditi bonus u vidu sjajnog zvuka. Ako nešto sjajno zvuči, neću ga prodavati, a ako i hoću, naći će se neki poznavatelj dobrog zvuka, neopterećen brandom.
    Moj HiFi
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 17:31
Koje ismijavanje? Govorimo o realnosti....
Za mene je ironija kada na audiofilskom portalu, na koji ljudi svraćaju po savjet o kupovini i soničnom uparivanju komponenti, dobiju savjet da kupe nešto jer će to onda lakše prodati.

O čemu mi zapravo pričamo i što glumatamo? Koja crna sinergija i slične tričarije? Nije li to urnebesno?haha

p.s.

Nije da takav pristup ne smatram legitimnim no opet ponavljam. O čemu mi to...?

Editirao soundnewsdino - 05.prosinac.2018 u 17:33
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 18:38
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Za mene je ironija kada na audiofilskom portalu, na koji ljudi svraćaju po savjet o kupovini i soničnom uparivanju komponenti, dobiju savjet da kupe nešto jer će to onda lakše prodati.

O čemu mi zapravo pričamo i što glumatamo? Koja crna sinergija i slične tričarije? Nije li to urnebesno?haha

p.s.

Pojedinac želi maksimizirati svoja oskudna sredstva. To su osnove ekonomije. I racionalno ponašanje. Ne razumin tu ogorčenost prema kupcima.

Editirao zuti mrav - 05.prosinac.2018 u 18:54
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 19:07
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Razmišljanje kupca o daljnjoj prodaji je zdravorazumska realnost koju ne treba ismijavati. Govorimo o komponentama od više tisuća EUR koji ne rastu na grani.
Da bi se taj startni minus prevladao, tvrtka koja se tek probija mora ponuditi bonus u vidu sjajnog zvuka. Ako nešto sjajno zvuči, neću ga prodavati, a ako i hoću, naći će se neki poznavatelj dobrog zvuka, neopterećen brandom.
To je prvnestveno posljedica nesigurnosti kupaca u vlastite prosudbe i ulaganje.

Ako si nesiguran nemoj ulagati tisuce eura u nešto za što nisi siguran dali ce biti trajno.

Kako nešto kupljeno zbog nekog razoga, a razlog bi trebao biti sjajan rezultat, može postati nešto cega se zelis riješiti?

To je u startu neisplativo i bacva bez dna.

Ako razmisljaš kako ces prodati i prije kupnje, zasto uopce to kupovati?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 19:15
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

To je prvnestveno posljedica nesigurnosti kupaca u vlastite prosudbe i ulaganje.

Ako si nesiguran nemoj ulagati tisuce eura u nešto za što nisi siguran dali ce biti trajno.

Kako nešto kupljeno zbog nekog razoga, a razlog bi trebao biti sjajan rezultat, može postati nešto cega se zelis riješiti?

To je u startu neisplativo i bacva bez dna.

Ako razmisljaš kako ces prodati i prije kupnje, zasto uopce to kupovati?
Ne bi išlo.Što ako te blokira banka, razbiješ auto, moraš kupiti lijekove,  ići na operaciju. Loše je ako ti treba lova, a ne možeš unovčiti hifi kojeg si skupo platio. Ili ti jednostavno uleti šansa za nešto još bolje?

Editirao amigo - 05.prosinac.2018 u 19:16
    Moj HiFi
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 19:46
Ako je hifa jedina imovina koju imaš u pričuvi onda si stvarno na konopu😂
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 19:47
Evo da vratim temu u tračnice, jer ionako nitko od prisutnih nema konkretnu informaciju kako dobar audio proizvod što pametnije plasirati na trziste i koliko novaca za to treba, jer se ne bavite konkretno proizvodnjom i plasiranjem vlastitih uradaka, pa cu napisati o razlici između zvuka Kinesisa prije i poslije dorade.

Prije je zvučao prilicno rastreseno, neuglađeno, cak i neugodno, stisnuto, bez neke cujne rekreacije pozornice, reklo bi se tu nešto grdno ne valja.
Mjerenja su odmah pokazala probleme koji su granicili gotovo s kvarom. 

Visoka izobličenja ruznog statava koja drasticno rastu s porastom nivoa signala(porastom snage).

Islo se u analizu izvora tog ponašanja stupanj po stupanj. 

Nakon lokalizacije izvora nedaca, postalo je jasnije što i gdje treba izmjeniti pa se uz metodu traženja sweet spota kroz par ciklusa izmejene vrijednosti djelova, mjerenja i slušanja desila čarolija, i to takva da mi je skocio adrenalin, osmjen nisam skidao satima. 
Odmah sam javio Željku, imamo ga!! To je to!! Otvaram pjenušac!! :))

Uglavnom sad je to po meni pojačalo apsolutno vrhunskih zvučnih dosega. Naslusao sam se svega, ne patim na cijenu, ona mi ništa ne govori o tome kako neko pojačalo može zvučati, ima ih svakojakih, al ne sjecam se da me neko ovako bacilo u trans.
Timbar je fenomnalno prirodan po cijelom spektru, tonski je potpuno smiren, ali ne dosadno smiren nego tako da omogučava ponajbolji uvid u glazbeni materijal. 
Izuzetno je živahno i smireno u isti cas, izvrsne dinamike. 
Prezentacija snimaka je potpuno otvorena, dimenzioniranje stvari u zvučnoj slici nema ograničenja ili naznaka neke granice a je cvrsto definirano svojom pozicijom dimenzijama i osjetom okolnog prostora.

Facinantno kako zaista vanserijski uređaj može otvoriti horizonte.

Editirao Gašo - 05.prosinac.2018 u 19:56
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 19:48
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Ako je hifa jedina imovina koju imaš u pričuvi onda si stvarno na konopu😂
Glava u sriduClap

Amigo, nemam komentara. Što ako ti klavir padne na glavu pa sve ostane ženi?haha

Editirao Gašo - 05.prosinac.2018 u 19:53
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 20:04
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

p.s.

Pojedinac želi maksimizirati svoja oskudna sredstva. To su osnove ekonomije. I racionalno ponašanje. Ne razumin tu ogorčenost prema kupcima.

Stekao sam dojam već drugi puta da ti je teško dobro pročitati post kojeg quotaš.
Koja crna ogorčenost?
Pa govorim o realnosti. Kako to pojedinac po tebi želi maksimalizirati svoja oskudna sredstva? Da kupi komponente koje će lakše prodati ili komponente koje će u kombinaciji dati najbolju sinergiju-zvuk?
Oba su pristupa legitimna i svatko svoje pare troši kako želi no ovakva dilema na audiofilskom forumu, čiji se članovi velikom večinom deklarativno zaklinju da je zvuk najvažnija stavka u odabiru izgleda kao urebesna ironija.
Dakle kupci su kupci i njihovi motivi su njihova subjektivna stvar. Audiofilski forum? To bi ipak trebalo biti drugačije...
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 20:10
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Evo da vratim temu u tračnice, jer ionako nitko od prisutnih nema konkretnu informaciju kako dobar audio proizvod što pametnije plasirati na trziste i koliko novaca za to treba, jer se ne bavite konkretno proizvodnjom i plasiranjem vlastitih uradaka, pa cu napisati o razlici između zvuka Kinesisa prije i poslije dorade.

Prije je zvučao prilicno rastreseno, neuglađeno, cak i neugodno, stisnuto, bez neke cujne rekreacije pozornice, reklo bi se tu nešto grdno ne valja.
Mjerenja su odmah pokazala probleme koji su granicili gotovo s kvarom. 

Visoka izobličenja ruznog statava koja drasticno rastu s porastom nivoa signala(porastom snage).

Islo se u analizu izvora tog ponašanja stupanj po stupanj. 

Nakon lokalizacije izvora nedaca, postalo je jasnije što i gdje treba izmjeniti pa se uz metodu traženja sweet spota kroz par ciklusa izmejene vrijednosti djelova, mjerenja i slušanja desila čarolija, i to takva da mi je skocio adrenalin, osmjen nisam skidao satima. 
Odmah sam javio Željku, imamo ga!! To je to!! Otvaram pjenušac!! :))

Uglavnom sad je to po meni pojačalo apsolutno vrhunskih zvučnih dosega. Naslusao sam se svega, ne patim na cijenu, ona mi ništa ne govori o tome kako neko pojačalo može zvučati, ima ih svakojakih, al ne sjecam se da me neko ovako bacilo u trans.
Timbar je fenomnalno prirodan po cijelom spektru, tonski je potpuno smiren, ali ne dosadno smiren nego tako da omogučava ponajbolji uvid u glazbeni materijal. 
Izuzetno je živahno i smireno u isti cas, izvrsne dinamike. 
Prezentacija snimaka je potpuno otvorena, dimenzioniranje stvari u zvučnoj slici nema ograničenja ili naznaka neke granice a je cvrsto definirano svojom pozicijom dimenzijama i osjetom okolnog prostora.

Facinantno kako zaista vanserijski uređaj može otvoriti horizonte.

Znam da nisi prava adresa za pitanje no učinilo mi se zgodno ovdje upitati...
Kako je s cijenama? Koja je list price za Kinesis? I za RED me zanima? Vidim nema na webu...
Žac?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
ATC-Acoustic Transducer Comp...