Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Euphony Stylus

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Euphony Stylus
    Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 08:53
Otvorio bih novu temu o ovome softveru da ubuduće ne drobimo u krivoj temi gdje je najava klupskih aktivnosti. Iako se ondje spominje prezentacija tog softvera, bolje ovako jer imam dojam da će se o Euphony OS-u još podosta pisati. Budući nisam moderator, prvo ću ovdje kopirati dva posta koja je napisao Solo koji je kompetentan svakako više od bilo koga drugog ovdje, jer dugo koristi softver. Hvala mu unaprijed na odgovorima. Tekst njegova dva posta:

Znači da sad napišem kako mi svira morao bi ulaziti i u usporedbe sa daphileom, foobarom, volumiom, roon-om i ko zna čime a iskreno nisam te usporedbe temeljito ni radio. Imao sam i slušao određeno vrijeme dio tih softwarea ali za ozbiljnu analizu nisam imao poticaja. Dijelom iz razloga jer sam bio zadovoljan zvukom Euphony-a, a dijelom iz razloga jer sam ajmo reći kao beta testeter dosta vremena prije kojih 3-4 godine dečkima davao svoje neke primjedbe ili sugestije prilikom izrade softwarea, naslušavao se svih tih beta verzija i zapravo skužio kako to dobro radi. Od nedavno cijela je priča poprimila ozbiljne temelje i sada je to platforma koja se i meni sviđa i s kojom sam s naučio živjeti. Velika je stvar što je priča vrlo živa i neke stvari su još uvijek podložne doradi (više neke estetske ili user friendly prirode).  Iskreno mislim da bi osim mene i šira publika nakon probe mogla dati svoj sud i da bi ocjena bila relevantnija. Čiji je produkt? Nisam puno brinuo, sve što sam komunicirao je bilo sa dečkima iz HD multimedije, koji su akceptirali i neke stvari dorađivali na temelju tih opaski tako da u vlasničko-pravne strukture ne ulazim. Kako radi? Pa recimo da mi sustav je u najboljim trenutcima svirao preko euphony softwarea. Nisam tada spajao druge sofware tako da nemam usporedbi. A i iskreno što bi Vam to značilo... Ako vas zanima, spojite poslušajte i vidite sami.. Fair enough.
PS: znači software se diže preko sticka na koji se prethodno zaprži. Korištenje ja danas dosta jednostavno i kako se određene stvari još dorađuju (kao i kod svih drugih software-a) postoji opcija upgrade (online) koja vrlo brzo sam software popunjava sa zadnjim upgradeom.

I još jedna stvar: skužili ste da sam zapravo se našao u prilici prije kojih 3-4 godine to probati u svojim samim počecima. Kasnije sam zapravo iz gušta bio u toj priči i zvučno mi je cijela priča imala smisla. Sustav mi je sa tim software-om imao zaista sjajnih trenutaka tako da sam tu s njim i dalje. Mislim da bi svima, i meni i njima osobno svaki komentar ili usporedba dobro došla. Taj kompjuter audio je zapravo dosta klimava stvar i smatram da je još uvjek u nekoj fazi za koju ne mogu reći da se ustabilila. Dosta je loših utjecaja sa strane na koje nemamo prave odgovore (usb veza, switching napajanja, različite smetnje...) Puno toga je na tržištu, svi se hvale, dižu cijene, a realno budućnost većine software-a je neizvjesna. Opet, sa druge strane, puno se toga napravilo i pojasnilo tako da ukoliko se misli i dalje biti na tom putu nema nam druge nego nastaviti tu priču unapređivati kroz svoja iskustva.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 09:03
Znači, može se bootati sa USB sticka kao Daphile ili onaj nesretni Volumio koji je običan poluproizvod prvenstveno zbog blesavo nedorađenog GUI, ali to sad nije tema. Možda sam ćorav, al nigdje ne vidim nikakav tutorial za Euphony. U stvari, nema ni veze, pokrenut ću ja njega koliko ovih dana. Iskustva još nemam, ali onako intuitivno, jako mi se sviđa i djeluje obećavajuće. Zede, probaj i ti pa da imamo o čemu u miru drviti sljedećih dana, a možda i do kraja godine.
haha

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 09:17
Naravno, ima i eksplenejšn, samo treba gledati. Pfff... (shamed).
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 09:35
A smijem i ja probat?

Samo glazbu slusam :)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 09:42
Sve 5 al ne znam koliko proba ima smisla u slučaju kad nisi spreman i plaćat toliku članarinu...a ja definitivno nisam. Možda proba radi radoznalosti oko primarno zvuka. Nisam toliko zahtjevan oko komfora i fičra, meni je i Volumio fajn.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 14:09
Nije to članarina nego doživotna licenca pa ako je zbilja tako dobar, onda se i para nađe, pogotovo ako je konačno rješenje. Zanemariv je to iznos obzirom koliko su neki od nas utukli u hifu suma sumarum.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 14:21
A licenca je, zašto sam si samo zabrijo da je članarina...to je već puno bolje.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 16:06
Ne znam ni ja. 249€ plus ovo: EU resisents are subject to additional VAT chargesvaljda 20%. Ne znam tko bi im to platio an(u)alno.
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 16:41
Znači taj iznos koji spominjete je licenca, znači ajmo reći trajna, naravno. Ne godišnje. Trial je 30 dana.
Timbral listening
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2018 u 16:58
Ne zeli mi napraviti butabilni USB-stick....prema njihovim uputama.
Imate kakvu sugestiju?
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente