Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

NULL Tester !?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 18:05
Tko želi "blindati" i uvjeren je da je to jedini ispravan način verifikacije zvučnog dosega neke komponente, široko mu polje.

Možda ne mogu pronači na netu, ali neka mi netko linka par relevantnih blind testova komponenti/kabela s neta (Minesota testing ne, to je prestaro ).

Slično je s mjerenjima ( i s ovim nul testom).
Neophodna su u razvoju, proizvodnji i kontroli
Hifi opreme. Mogu se koristiti i kasnije ( kod akustičkog tetmana i sl.)
Ali jedina krajnja verifikacija u Hifi je slušni test. Nipošto ne mora biti Blind.

Editirao olif - 12.siječanj.2019 u 18:07
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 18:06
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Pa ne zvuce jednako ni dvije razlicite zice od soma baksa pa je i to glupost.

A ako netko vjeruje da neka zica vrijedi soma baksa a sve ispod nema šanse da bude jednako dobro ili nedajbize bolje, je isto negova privatna glupost iz tuđe perspektive, ali njegovo pravo.

Blind test bi dvije zice stavio u ravnopravan polozaj pa bi moguce taj netko ipak prihvatio mogucnost da je jeftinija bolja, ako uopce skuzi razliku.

Mislim da blind test najvise hračkaju oni koji nisu sigurni u mogucnost vlastite prosudbe iskljucivo na temelju slusanja iako tvrde suprotno.

Ja bi uvijek pristao na blind test. Znaci da me netko pita o kvaliteti reprodukcije ne zanima ne sto to svira ne kako. Boli me kuka dal kosta 3 ili 30 ili 300 tisuca. Bitan je zvuk, a za to mi ne vizualna impresija, ili koliko kosta.

Pristao bi i ja uvijek, al me malo brinu te oscilirajuće pojave, dal kroz napon ili šta...jer ako mi netaknuti sustav zvuči nejednako ovisno o kada, koliko će mi biti ispravna usporedba dva različita sustava? Blind ukloni bias i taj je dio naprosto genijalan, al me brinu ti drugi utjecaji, pa mogu bit i psihofizički, umor, ošo Kairos, nebitno. A tu je i utjecaj drkanja po ožičenjima ako se preštekava (ako se to radi), pa zatim promjena zvuka kroz zagrijavanje/kontinuirani rad uređaja...definitivno mi se čini lakše s vinom ili parfemom :smijeh tak da gledano tim očima, opet se pitaš koliko će to bit skroz kvalitetan rezultat taman si najmirniji, najopušteniji i najdisponiraniji, čisto i zbog nekih objektivnih fluktuacija (taman i ako nisu objektivne nego subjektivne, a događaju se i inače)...

Editirao zed_alive - 12.siječanj.2019 u 18:10
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 18:13
pol ure video?? pa ko ima toliko slobodnog vremena?? ili jos bolje, ca je lud da mi krade pol ure mog vremena, koje kostaju bilijarde??
pogledao privh 3 minute na preskokce...presporo govori.. ca tip zakljucuje na kraju, ima ko da je pogledao do kraja??hahahaha
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 18:15
j****a , ako ocekujes probleme i, dali se Bandic dobro posrao i jeo kornflexe to jutro i dal je zemlja sad u pravilnom polozaju u odnosu na planete, onda cemu sve?

Ajmo rec da kod provodenja testa ti ne razmisljas o nicem osim o osobnoj impresiji, jer se to jedino trazi od tebe. Dakle jedno pianje, a ne dvadeset nepotrebnih.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 19:21
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Steta sto na ovom forumu ucestvuju mahom nezgodni muskarci....postaje zamorno

Što je zamorno?    Ovo bi mogla biti jedna od boljih tematika vezano za psihoakustiku.

Drugo ako nemaš što pisati o tome.

Daj, molim te objasni mi gdje da svrstam pojavu kada tip koji 'ne vjeruje' u skupe kablove recenzira upravo takve? 
Sjecam se recenzije, iako je nastojim zaboraviti, mislio sam kako ju je napisao vodoinstalater....pojam 'protocnost' mi jos izaziva tikove...  

Psihoakustiku? Fali nam psihijatar u toj prici....

Gerila bez para kaze kako xy komponente sviraju isto ili bolje od razvikanih (blind test im je glavni argument)...

Ovi sa parama kazu kako su samo pare vazne i kako sve skupe komponente sviraju slicno i medjusobno se 'slazu' ....

Ovi 'elektricari' ne cuju nista ako nisu sto o tome procitali....

'Akusticarima' se sistem jedino ispravno cuje u gluhoj komori....

Kompjuterasima je dac iz decembra zastario, a ono malo muzike sto imaju im se nalazi u oblaku'

Slobodno nastavite niz.

Svakako je rijec psihoakustici....sa naglaskom na 'psiho'....

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 19:24
sajkoakustika? haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 20:20
S Aleksijem se ne slažem često, ali iz Splita je upravo puhnuo maestral.
zlatni_zub
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 20:34
Iskusnom slušatelju blind test nije potreban. Ako več neko krene, dajte ljudima na testu papir sa pitanjima šta moraju ocenjivati. Na takvom testu nije poanta šta je bolje, več kolika je razlika. Ako želite i znati šta je bolje, onda testirajte na referentnom sustavu. Kod lošijih ili slabo sastavljenih sistema, kabel može ispravljati greške sistema. Inače diskusija nije loša, koliko shvačam manje više se svi slažete, da je razlika evidentna i konkretna.... i niko nije koristio naziv šišmiš haha Naravno, Janzi je skeptičan, zato je i pokrenuo temu. I zato provocira, onako nežno, da se zna da je u blizini ali se ne oseča haha Ja bi majstora sa snimke pitao kako meri slobodne elektrone.

Editirao 11duc - 12.siječanj.2019 u 20:35
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 20:45
Ja bih tom tipu s Tube možda štogod i zamjerio da ne izgleda poput uvećanog vrtnog patuljka bez kapice. Ovako ne mogu jer mi je simpa.
haha

Editirao Apparatus - 12.siječanj.2019 u 20:45
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 21:32
Ma imaš tipova iz miljea "audiotalibana" koji na nekim mjestima pišu da je iskustvo slušanja u Hifi glupost.
Da je svaki slušni test (pogotovu kak @Appyjev od 7 dana) nepotpun, loš, krivi...
Da je jedino Blind test pravi.
Vrh izvora znanja im je teorija s interpleta.
A tek pred par mjeseci kupili prvi AVR.

Drugi se opet predstavljaju iskusnijima i govore da je za vrhunski Hifi najbolji zvučnički kabel od akumulatorske žnjore.
Važno je sam da je dost debel.

I kaj buš onda s takvima ?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam