Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

NULL Tester !?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 21:38
Možda blind test otkriva kod audiofila ono što se u engl.govornom području zove 'meal ticket taste' haha
I to naslijepo haha
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 00:05
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

haha
Nikad mi nije bilo jasno zasto blinde test ne prolazi kod audiofila,nesto je Jango davno pisao ali sam brzo odustao zbog povelike kolicine meni nerazumnog testa,jel postoji neka kratka verzija!?
proteza

Jednostavno je..
Blind test ne treba odbaciti. Može on biti koristan i zanimljiv alat za procjenu no svakako ne može biti jedini. Po mom iskustvu relativno česte i brze promjene u sistemu loše utječu na koncentraciju i percepciju. Zbog čega se događa ta "tromost mozga" vjerojatno može bolje objasniti netko tko se ozbiljno bavio tom problematikom.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 01:03
Meni to vrlo jednostavno izgleda,ti stavis kabel jedan i kabel drugi da ja ne znam i poslije ja kazem svoje utiske,poslije vidimo koji su utisci za koji kabel odgovarali.
Neznam zasto za audio uvik drugcija pravila vrijede,kad kusamo vina na slijepo isto nemoze ili to ne spada u isti rang?
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 10:56
Budući uvijek sjediš na očima (nit čitaš, nit razumijevaš, nit promišljaš), a to je ujedno i forumska epidemija ili bolje reći kronična kolektivna boleština, evo malo štiva od preko 10 godina unatrag. Ukratko, čitaj Janga s razumijevanjem.
Mene osobno nije Jango osvijestio o tomu kako je slijepac za audio (ne govorim o vinima i sl. nego isključivo o audiju) potpuni promašaj nego se to dogodilo znatno prije jer sam uključio mozak. I sam sam imao nekoliko odličnih postova na tu temu, ali mi se ne da tražiti, a možda nije ni prilično citirati samoga sebe. Samo ću još dodati tekst kratkog posta koji je tada napisao Pupa pogodivši točno usridu, t.j. kako placebo izvrsno djeluje i u suprotnom smjeru, o čemu svjedoči povremena pisanija  forumaša koji su uvjereni da je skupa audiofilija smeće i prijevara, a da samo Sansui iz 1978. valja (koji je btw još mila majka...). Pritom misle da je esencijalno otresti se predrasude koja se automatski stvara kad je nešto skupo (onda mora bit i dobro - my ass), a kako drukčije nego ne znati što se testira? Priča za malu djecu. Ujedno, ako te cijena nečega može impresionirati, onda nemoj ni testirati jer si još u dječjem vrtiću audiofilskom i ne gubi vremena.... I naravno pritom nitko ne razumije koliko je ta metoda za audio pogrešna jer eto, koristi se za parfeme i vina, a vjerojatno i za hrenovke. Blago skučenome mozgu. I da ne duljim jer mi je tlaka opet šamarati krepanu mazgu.

Pupin post ide ovako:
Ide placebo i u suprotnom pravcu – jeftinije je bolje! I to u najboljoj alanfordovskoj maniri.A od autosugestije takve vrsti nije imun popriličan broj 'audiofila'. Nekolicinu i osobno poznajem, bilo je tu anegdota u izobilju.. kad se samo sjetim.

Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 11:43
Samo ti "šamaraj", majstore. haha
"Audifilija je religija", a za religije se zna ... ! mig

Pročiato Janga još jednom i sve 5 ! da

Editirao JANZI - 12.siječanj.2019 u 11:45
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 12:17
Sve je to ipak na kraju stvar iskustva. Čovjek sam iz branše. Imam pristup stotinama uređaja što kao distributer što kao audio novinar. Nakon zaista "mnogo utakmica u nogama" postao sam tip kojega nije lako "izuti iz cipela" zvukom a kamoli cijenom, brandom ili dobro upakiranom pričom. Od toga sam  operiran. Skupa komponenta umjesto da me impresionira zapravo upravo suprotno motivira da joj se "krvi napijem" da bi opravdala svoju cijenu...

Editirao soundnewsdino - 12.siječanj.2019 u 12:17
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 12:18
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Budući uvijek sjediš na očima (nit čitaš, nit razumijevaš, nit promišljaš), a to je ujedno i forumska epidemija ili bolje reći kronična kolektivna boleština, evo malo štiva od preko 10 godina unatrag. Ukratko, čitaj Janga s razumijevanjem.
Mene osobno nije Jango osvijestio o tomu kako je slijepac za audio (ne govorim o vinima i sl. nego isključivo o audiju) potpuni promašaj nego se to dogodilo znatno prije jer sam uključio mozak. I sam sam imao nekoliko odličnih postova na tu temu, ali mi se ne da tražiti, a možda nije ni prilično citirati samoga sebe. Samo ću još dodati tekst kratkog posta koji je tada napisao Pupa pogodivši točno usridu, t.j. kako placebo izvrsno djeluje i u suprotnom smjeru, o čemu svjedoči povremena pisanija  forumaša koji su uvjereni da je skupa audiofilija smeće i prijevara, a da samo Sansui iz 1978. valja (koji je btw još mila majka...). Pritom misle da je esencijalno otresti se predrasude koja se automatski stvara kad je nešto skupo (onda mora bit i dobro - my ass), a kako drukčije nego ne znati što se testira? Priča za malu djecu. Ujedno, ako te cijena nečega može impresionirati, onda nemoj ni testirati jer si još u dječjem vrtiću audiofilskom i ne gubi vremena.... I naravno pritom nitko ne razumije koliko je ta metoda za audio pogrešna jer eto, koristi se za parfeme i vina, a vjerojatno i za hrenovke. Blago skučenome mozgu. I da ne duljim jer mi je tlaka opet šamarati krepanu mazgu.

Pupin post ide ovako:
Ide placebo i u suprotnom pravcu – jeftinije je bolje! I to u najboljoj alanfordovskoj maniri.A od autosugestije takve vrsti nije imun popriličan broj 'audiofila'. Nekolicinu i osobno poznajem, bilo je tu anegdota u izobilju.. kad se samo sjetim.

Pa naravno da ide i u drugom smijeru,ali imamo konsenzus da ide u oba smijera.Ja ovdje ne govorim o skupom i jeftinom,nego da uopce neznas sto je stavljeno.
I ruku bih u vatru dao da ima dosta vise ljudi kojima autosugestija radi samo radi skupoce komponente.
Meni su stavljali u sitem strujase od 10K eura pa me nisu odusevili i nisam siguran da bih prepoznao koji je u sistemu,skupi ili jeftiniji.
Da se razumimo,razlike ima u komponentama,pojacalima,,,i naravno i u kabelima,ali moje stajaliste je da neki stvarno pretjeruju s njihovim utjecajem na sistem.A prodavanje magle u hifi je must have.

Ali to sam samo ja,i samo da se zna u sistemu imam dva fina strujasa koje je Flikoman sapleo i da sam posebnu fazu doveo do hife.Posto imam tonu kabela iz strujase sam uzeo cisto da uklonim bilo kakve smetnje koje mogu nastat iza u šumi kabela.
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 12:39
@ Janzi (posljednji post):

Ako se tko bavi religijom bilo koje vrste to je njegova osobna stvar. Pritom bi svoju religiju trebao držati za sebe (intimno pravo) i ne bi je trebao naturati drugima i maltretirati ih svakoga dana iskakanjem iz svih mogućih pašteta i mesnih doručaka. I još pritom tjerati ogroman broj ljudi financirati iz vlastitog džepa institucionalnu religiju protiv svoje volje jer to nije u redu i zove se vrlo jednostavno: nasilje. Amen.

Audiofilija za mene nije religija, a nije ni glazba jer nikoga ne silim da mi plati zato što ih propovijedam. Budući sam ovih silnih godina baveći se audio opremom ipak ponešto i naučio (gle čuda), ne prihvaćam glupiranje tipa žica od 3 baksa zvuči jednako kao ona od soma baksa jer je to jednostavno glupost. A još mi manje pada na pamet takvu pizdariju pokušavati argumentirati slijepim testom kojemu je u audiofiliji mjesto kao kamenu u bubregu.

Editirao Apparatus - 12.siječanj.2019 u 12:43
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 12:41
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Sve je to ipak na kraju stvar iskustva. Čovjek sam iz branše. Imam pristup stotinama uređaja što kao distributer što kao audio novinar. Nakon zaista "mnogo utakmica u nogama" postao sam tip kojega nije lako "izuti iz cipela" zvukom a kamoli cijenom, brandom ili dobro upakiranom pričom. Od toga sam  operiran. Skupa komponenta umjesto da me impresionira zapravo upravo suprotno motivira da joj se "krvi napijem" da bi opravdala svoju cijenu...

Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 12:43
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

@ Janzi (posljednji post):

Ako se tko bavi religijom bilo koje vrste to je njegova osobna stvar. Pritom bi svoju religiju trebao držati za sebe (intimno pravo) i ne bi je trebao naturati drugima i maltretirati ih svakoga dana iskakanjem iz svih mogućih pašteta i mesnih doručaka. I još pritom tjerati ogroman broj ljudi financirati iz vlastitog džepa institucionalnu religiju protiv svoje volje jer to nije u redu i zove se vrlo jednostavno: nasilje. Amen.

Audiofilija za mene nije religija, a nije ni glazba jer nikoga ne silim da mi plati zato što ih propovijedam. Budući sam ovih silnih godina baveći se audio opremom ipak ponešto i naučio (gle čuda), ne prihvaćam glupiranje tipa žica od 3 baksa zvuči jednako kao ona od soma baksa jer je to jednostavno glupost. A još mi manje pada na pamet takvu pizdariju pokušavati argumentirati slijepim testom kojemu je u audiofiliji mjesto kao kamenu u bubregu.

Ok, ok, predajem se.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente