Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

NULL Tester !?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 15:32
Možda je razlika u meni i zato što na poslu slušam materijal i primjecujem greške u njemu i ne gledam u opremu uopce jer mi je nevazna u odnosu na meterijal.

Jedan dobar nacin da cuješ jeli reprodukcija vrhunska je koliko te dobro zavara izvan sobe, ono što cuješ kroz prozor dolje na cesti, ili kroz vrata.

Iz nekog razloga uho stravicno tocno reagira na to, i bez napora cuje dali je unutra klavir pravi ili nije.
Ako te tu prevari, znači da je reprodukcija jaaako dobra.

Editirao Gašo - 12.siječanj.2019 u 15:35
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 15:49
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Jedan dobar nacin da cuješ jeli reprodukcija vrhunska je koliko te dobro zavara izvan sobe, ono što cuješ kroz prozor dolje na cesti, ili kroz vrata.

Iz nekog razloga uho stravicno tocno reagira na to, i bez napora cuje dali je unutra klavir pravi ili nije.
Ako te tu prevari, znači da je reprodukcija jaaako dobra.

Mislim da to samo znači da se polarni (i frekvencijski) odziv instrumenta poklapa sa zvučnikom. Odnosno, vjerojatnije je da će te omnidirekcioni zvučnici vrlo lako zavarati izvan sobe, a neka velika horna će zvučati odlično samo ako cilja u tebe.
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 15:52
Prije 10ak i vise godina, uzeo sam na kratku posudbu Meridian G 08 i Bryston Bcd 1 player.

Sirom otvorenih ociju, ma koliko se tada trudio,nisam uspio cuti razliku izmedju njih.
Padaju mi na pamet razlozi:

1) svi cd playeri zvuce isto
2) Meridian I Bryston zvuce isto
3)na mom tadasnjem sistemu nije bilo moguce cuti razliku
4) ja tada nisam bio u stanju prepoznati razliku

Interesantno, jos nisam cuo  kako ce netko reci da je los vozac, jebac ili da mu sistem nije super....

Steta sto na ovom forumu ucestvuju mahom nezgodni muskarci....postaje zamorno

Editirao alexatpos - 12.siječanj.2019 u 15:56
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 15:55
Nema to veze s time.
Dobra teorija.

Radi se vjerojatno o odlicnom "punjenju" prostora zvukom, prirodnom timbru, dobrom rekreacijom dimenzija, vrhunski iznesenim atakom i sustainom svih instrumenata (jako bitno), dinamikom bez restrikcija....

Ali nevazno sad za temu, nebi drvio o tome. Samo sam spomenuo.

Editirao Gašo - 12.siječanj.2019 u 15:58
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 16:02
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Steta sto na ovom forumu ucestvuju mahom nezgodni muskarci....postaje zamorno

Što je zamorno?    Ovo bi mogla biti jedna od boljih tematika vezano za psihoakustiku.

Drugo ako nemaš što pisati o tome.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 16:41
Bill Waslo se još davno prije Ethan Winera bavio null testerom, ali softverskim. Evo tu u papiru je i napisao probleme koje je morao riješit da bi to radilo kak se spada.

http://libinst.com/AES%20Audio%20Differencing%20Paper.pdf

Igrao sam se malo s tim, program je bugovit pa sam morao koristit DAW za snimanje i relativno kratke sampleove, 50 dB null smatram prilično dobrim rezultatom za "nema razlike" haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 16:57
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Interesantno, jos nisam cuo  kako ce netko reci da je los vozac, jebac ili da mu sistem nije super....
Odličan sam šofer (ekvivalentno obišao globus ekvatorom jedno 15 puta, a pola od toga kroz žestok promet), slab sam yebatch jer to sve rjeđe radim, a sustav mi je super. Eto, sad si čuo. 
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 17:43
Sad je znaci idealno vrijeme za obic ekvator za istac.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 17:44
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

@ Janzi (posljednji post):

Ako se tko bavi religijom bilo koje vrste to je njegova osobna stvar. Pritom bi svoju religiju trebao držati za sebe (intimno pravo) i ne bi je trebao naturati drugima i maltretirati ih svakoga dana iskakanjem iz svih mogućih pašteta i mesnih doručaka. I još pritom tjerati ogroman broj ljudi financirati iz vlastitog džepa institucionalnu religiju protiv svoje volje jer to nije u redu i zove se vrlo jednostavno: nasilje. Amen.

Audiofilija za mene nije religija, a nije ni glazba jer nikoga ne silim da mi plati zato što ih propovijedam. Budući sam ovih silnih godina baveći se audio opremom ipak ponešto i naučio (gle čuda), ne prihvaćam glupiranje tipa žica od 3 baksa zvuči jednako kao ona od soma baksa jer je to jednostavno glupost. A još mi manje pada na pamet takvu pizdariju pokušavati argumentirati slijepim testom kojemu je u audiofiliji mjesto kao kamenu u bubregu.

U ime Krella, Sonusa i dCs-a svetog, amen!
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 18:01
Amen.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil web
Što bi s forumom?