Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Trebam razdvojni trafo i filter za probu

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 20:59
Nas clan Catalist ima tu spravu vec godinama. Bilo bi dobro njega priupitati za dojmove. Vise i zbog toga sto je imao/ili ima vrlo los napon u kuci.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 21:02
Da i ja kao HEPovac kažem dvije-tri na tu temu. Pogotovo zato što svi zahtjevi za mjerenjem kvalitete električne energije u distribucijskom području u kojem radim završe na mom stolu pa imam prilike iz prve ruke vidjeti i rezultate istih. Zaključak je otprilike da ako u blizini nema nekog industrijskog pogona kao izvora viših harmonika tj. ako je pretežno neko normalno okruženje (kućanstva) THD je u pravilu zanemariv. Teorijski i praktično: utjecaj "zagađivača" mreže je veći ako je promatrano priključno mjesto na većoj udaljenosti od TS odnosno ovisi o omjeru snage kratkog spoja na tom mjestu i snage izvora viših harmonika (smetnje). Dakle utjecaj istog izvora viših harmonika nije jednak na različitim mjestima u (niskonaponskoj) mreži tako da na tu problematiku utječe velik broj faktora i nije samo tako moguće neko generaliziranje. Zatim: Neutralni (nul) vodič dovodnog kabela (voda) mreže i zaštitno uzemljenje (ako imate iole noviju instalaciju sa 3 odnosno 5 vodiča - dakle postoji zeleno žuti vod) povezuju se u priključnom ormariću i uzemljeni su u napojnoj TS i na više mjesta u mreži. Tako da ako vam je kućna instalacija tehnički ispravna vaš neutralni vodič vam je na nultom potencijalu pa nemojte izvoditi neka vudu dodatna spajanja jer tako možete poremetiti rad strujne zaštitne sklopke ako je imate ili napraviti još neko veće sr.nje. I ne nasjedajte kad vam neki nadrimajstori dođu i kažu da je uzrok vaših problema loš napon jer sam se takvih upita naslušao dok su mjerenja pokazala sasvim suprotno. Isto tako treba znati da napon varira tijekom dana ovisno o opterećenju mreže i regulaciji napona u mreži srednjeg napona i to je sasvim normalna pojava što ne sumnjam da svi znate. I da je po EU normi propisan napon 230V+-10% što je zaista širok opseg od 207 V do 253 V iako mi nastojimo da taj napon bude što bliže nazivnom naponu. Pogotovo audiofilima. haha

Editirao jerga - 12.siječanj.2019 u 21:10
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 21:18
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Btw, htio sam probati regenerator (odavno), ali sam se ohladio kad sam čuo za učestalo ugibanje tih PS Audio "elektrana". Htio sam probati i one krasne Accuphase regeneratore, ali nije bilo prilike, a i nisam ziher da si to mogu priuštiti čak ni u SH. I tako ostade.
he u pravu si iako je to vec ponavljanje neki dan je bila spika (tvoja) o tome klon/kopija, ma klon kao termin iz ne znam kojeg razloga prvi sjedne kao rijec nista strasno, jasno je na sto se misli i ovi novi vise ne ugibaju to je o cemu ti pricas je jako jako davna spika nekih starih konstrukcija i ovo je u principu skroz  novo koncipirano i konstrukcijski i tehnoloski prilicno naprednije od accuphase-a tako da nema frke za ugibanje osim sto je poprilicno komplicirano i ni u verziji klon/kopija nije jeftino...
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 21:37
Što je naprednije zanima me? Bolji algoritam u DSP-u za što? Mjerenje i prikaz? Sintetizirati savršenu pobudnu sinusoidu najmanji je problem. Pojačanje je druga priča, a Accuphase ima analogna pojačala snage. Kak ovo radi? D klasa PWM ili što?

Uk...c i tipfeleri...
ljut

Editirao Apparatus - 12.siječanj.2019 u 21:38
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 22:02
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Što je naprednije zanima me? Bolji algoritam u DSP-u za što? Mjerenje i prikaz? Sintetizirati savršenu pobudnu sinusoidu najmanji je problem. Pojačanje je druga priča, a Accuphase ima analogna pojačala snage. Kak ovo radi? D klasa PWM ili što?

Uk...c i tipfeleri...
ljut
Nije D klasa, analogija je u izlazu klasicni bipolarci, a kako tocno radi jedini nacin saznati je analiza sofwera sto mi ne pada na pamet niti imam toliko softwerskog(programerskog) znanja za analizirati 32bitni soft za DSP kojeg uz boot loader ima velicinom "skoro" pa ko instalacija windowsa, kako neznam detalje o accuphase-u mogu samo reci ono sto je ocito naprednije, a to je mjerni dio, analiza, upravljanje i prikaz svega skupa na t. screenu.
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 22:29
Ovo su svi moduli najjaceg aktualnog accu-a, sad koliko google trans dobro prevede japanski no nema nigdje spomena o DSP, a ni ne vidim nista takvo na plocama, a po funkcionalnom opisu radi na principu kako su radili stari modeli PS-a, oni koji su ugibali, sto nije nimalo los nacin u biti, no ovo sto sam ja spomenuo je sasvim drugaciji princip zajednicka tocka je ostala samo analogni klasicni bipolarni izlaz.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 23:43
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Zvuk mi je 80 % vremena super, a 20 % vremena se pokvari. Kao da su na klaviru žice malčice raspuštene.
Mijenjana je digitalija i pojačalo i isto.
Ostala je struja.
Bi li netko mogao dati na probu razdvojni trafo, odnosno filter, da čujem heće li nešto od toga riješiti problem?

Nordost je slaba točka
Ovo i ono
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2019 u 00:37
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

Ovo su svi moduli najjaceg aktualnog accu-a, sad koliko google trans dobro prevede japanski no nema nigdje spomena o DSP, a ni ne vidim nista takvo na plocama, a po funkcionalnom opisu radi na principu kako su radili stari modeli PS-a, oni koji su ugibali, sto nije nimalo los nacin u biti, no ovo sto sam ja spomenuo je sasvim drugaciji princip zajednicka tocka je ostala samo analogni klasicni bipolarni izlaz.
Što će ti uopće DSP za to osim preseracije i brda podataka na skrinu i to u riltajmu? Ako stvar dobro radi, pritom nosi sonični benefit i još je vidi čuda dugoročno pouzdana, koga zaboli patka za displej. I vjerojatno još OLED. Ako već idemo dotle, onda iz DSP-a preko vajfaja i android aplikacije prikaz na tabletu ili stjupidfonu, t.j. ako ćemo već metiljat o aptudejt  kenjaži. Accuphase je imao najobičniji analogni cajger instrument (okrugli) za prikaz voltaže. Fora. A ne ko ova suvremena sranja gdje konstruktori od šume ne vide kladu. Ali tako je i u svemu uostalom.Ovi Accu ampovi za štrom na slici ozbiljna su priča. To je vjerojatno onaj model od 1kW. Jel to balansirano?
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2019 u 12:07
Kod mene već dugo radi Krklecov veći model Cleanstream-a. Razdvojni trafo s filtracijom ( jedan od 700W i jedan od 300W), koji u stvari glumi strujnu letvu i na tome je sva digitalija + adapteri od strimalica i drugih switchera. E sad, da li se s time 'dreku pljuska daje' ili ima neke koristi... Primjetih jednom davno, kad mi se još dalo preštekavati, da je zvuk nešto 'omekanio' u pozitivnom smislu, pa je tu ostao...  Nije mi jasno samo zašto ima napon u svim utičnicama?! Ne možeš okrenuti fazu, gdje god upikneš ispitivač svijetli?!
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2019 u 12:34
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Kod mene već dugo radi Krklecov veći model Cleanstream-a. Razdvojni trafo s filtracijom ( jedan od 700W i jedan od 300W), koji u stvari glumi strujnu letvu i na tome je sva digitalija + adapteri od strimalica i drugih switchera. E sad, da li se s time 'dreku pljuska daje' ili ima neke koristi... Primjetih jednom davno, kad mi se još dalo preštekavati, da je zvuk nešto 'omekanio' u pozitivnom smislu, pa je tu ostao...  Nije mi jasno samo zašto ima napon u svim utičnicama?! Ne možeš okrenuti fazu, gdje god upikneš ispitivač svijetli?!
Zato jer ima balansiran izlaz vjerojatno. Dva sekundara gdje je zajednicki centar spoj na uzemljenju a vanjski djelovi oba sekundara na kontaktima utičnice i dakle oba su prema zemlji na 115V rms, dakle ni jedan nije nula kao inace.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,148 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Jadran 59b
Forum: Predstavite se