Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PayPay ... prodaja, račun

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.veljača.2019 u 16:04
Pa sve piše u pol. PP   netko vam uplati  novac na vaš PP račun  i možete ga  povući na visa  karticu  master ne igra ,ili ostane na računu  i može se koristiti  za plaćanje  . Za sve se plaća provizija . Druge  kartice  nisam koristio pa ne znam  ali mislim da  sve piše na stranicama . Malo blesava  pol. jer kad  vam neko refundira  novac  za plaćene dijelove  koje ne isporući onda  se novac  vraća  bez problema na master  karticu . 
zden

Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 00:21
Sten, PP koristim već godinama. Nikakav business model. Dakle, stvar je super jednostavna. Šalješ i primaš novce na PP račun bez ikakvih problema. PP uzima svoj postotak i to je u redu. Kupovao sam i plaćao x stvari, neke su prošle dobro, neke nisu. One koje nisu, dobio sam uredno povrat novca. Pa čak i ako te netko zavali, možeš uz dokaze o plaćanju postići da sam PP drugoj strani skine novce s računa i tebi ih vrati. Imam primjere s Discogsa gdje sam kupovao CD/LP pa me ovaj zayebo i/ili pravio se grbav. PP vežeš uz svoju kreditnu karticu, jednu ili više njih i to je to.

Osim kupovine, možeš nekome (ili on tebi) poslati novce putem registriranog maila. Novce koje imaš na PP računu (balance), možeš, ili povući na svoju karticu ili držati za neku buduću kupovinu, bilo čega što podržava PP.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 11:22
Zahvaljujem, Aqua

Razlika je samo što bih u ovom slučaju bio ja taj koji prima lovu. Pa ne znam koliko postoji mogućnost da lik kad dobije to nešto od mene može muljati da nije dobio dogovoreno, da nije kompletno ili slično. Dosad sam samo prodao par stvari na ebayu i jasno mi je kako stvari tamo fukncioniraju (kupac je gotovo uvijek u pravu).
Ovdje bi očito moralo biti slično (ako već netko procjenjuje nečije sporove), no ok, dakle sve se svodi samo na to da upišem mail, i kad lova stigne na račun i pošaljem liku robu.

Btw. je li uputno slati samo na nečiju registriranu adresu (i vidim li je ja uopće kad upisujuem nečiju mail adresu u zahtjev za plaćanje - ili ne vidim?) ili nije problem ako netko traži na neku drugu adresu? Ili, ako je ne vidim, može mi reći bilo koju proteza
Eto, jednostavno je, ali "100 pitanja" jer nisam to nikad radio direktno preko PP-a.
Gamut CD3-->MF M6 PRE-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 18:16
Ako šalješ preporučeno s brojem pošiljke po kojem se vidi gdje se trenutno nalazi paket, ne vidim nikakav problem. I da primiš novac, a da druga strana kaže da nisi isporučio, imaš uredan dokaz, a pogotovo ako si još naveo vrijednost pošiljke. E sad, stvari se mogu zakomplicirati ako ovaj kaže da si mu poslao prazan paket. Međutim, ti imaš izvaganu vrijednost po kojoj plaćaš poštarinu pa se tu ponovno vidi da nisi slao zrak poštom. 

Šalješ i primaš novac isključivo na registrirane PP račune tj. mailove. Nakon što ti novac sjedne na PP račun, imaš opciju povlačenja novca na svoju kreditnu karticu, ili, kao što sam ranije napisao, ostaviš za buduće kupovine. Uvijek vidiš kome uplaćuješ, odnosno na koji mail i ne može ti nitko poslati neki mail za uplatu koji nije vezan uz PP i korisnički račun.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 20:02
Gore je odgovor na jedan dio pitanja...

Drugi dio je da možeš poslat request na bilo koji e-mail, osoba niti ne mora imat paypal račun u tom trenutku...

Iako slanjem na e-mail vezan uz paypal račun request će onda vidjet ne samo na e-mail računu, nego i u paypal računu...

A ako osoba ima paypal račun ne moraš niti slat na mail, možeš slat request na ime i prezime, iako tako može bit više potencijalnih problema...

Kad šalješ request pametno je dobro opisat na što se odnosi, te sačuvat svu e-mail korespondenciju vezanu uz tu prodaju, uz ono sve već napisano iznad...

Evo i link sa opisom načina plaćanja...

smijeh
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2019 u 09:00
Vec sam prije kazao moja negativna iskustva kao privatnog prodavaca preko paypala, ali opet ako zelis nesto prodati po svijetu, prisiljen si koristiti ga, jer inace nista ne bi prodao....
Samo zadnje iskustvo... Tip iz Kanade kupi kod mene FET NOS tranzistore, i znajuci vec kakvih tipova sve po bijelom svijetu ima, stavim etiketu sa njegovom shipping adresom ispred tranzistora, i snimim kratki video gdje sa mojim poluvodickim testerom testiram ih prije slanja njemu, na kojem se vidi lijepo da su OK.
I tip nakon sto ih primi podigne tuzbu na paypalu da su neispravni?!?! I da mu vratim kompletan iznos placen za njih!
U postupku preko paypala dam i video dokaz da su tranzistori bili OK, no paypal odluci da mi ih mora vrstiti i da onda kada ih ja dobijem nazad, moram kupcu vratiti kompletan iznos! Sa shippingom! No kada sam ja dobio tranzistore, nisu bili vise NOS, vec savijenih nozica i svi odreda upotrebljeni (sa starim lemom), i zavraga opet sam slikavao i slao paypalu, na kraju mi je paypal prisilno skinuo kompletan iznos i vratio kupcu.
Finale, ostao sam bez NOS fetova i sa izgubljenim novcem placenim za shipping ka Kanadi...
Eto... ako se naleti na pokvarenog kupca, paypal mu debelo dopusta da vas zezne kao prodavaca.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2019 u 13:40
Očito je kao i na ebayu, kako rekoh, kupac je maksimalno zaštićen. Zbog toga me malo i frka ovdje (težina paketa ništa ne značii, može lik uslikati neku staru robu koju ima kod sebe i reći "evo, to mi je došlo") pogotovo jer se ne radi i "par sto kuna". Mogu i ja poslati svoje slike, opet se kupcu više vjeruje, jer svi oni žive od kupaca.

Ali da, ako hoćeš prodati nešto što imalo izlazi izvan neke mainstream potražnje, teško kod nas.

Btw. Doomsday ...
link ti je za plaćanje. Ja nisam onaj koji plaća u ovom slučaju.
Gamut CD3-->MF M6 PRE-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2019 u 14:27
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

...Btw. Doomsday ...
link ti je za plaćanje. Ja nisam onaj koji plaća u ovom slučaju.

Jasno, al' pitao si možeš li poslati request na bilo koji mail itd...

Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

...Btw. je li uputno slati samo na nečiju registriranu adresu (i vidim li je ja uopće kad upisujuem nečiju mail adresu u zahtjev za plaćanje - ili ne vidim?) ili nije problem ako netko traži na neku drugu adresu? Ili, ako je ne vidim, može mi reći bilo koju proteza
...

I tu ti je odgovor... Možeš poslat request na bilo koji e-mail koji dobiješ od kupca, a njegovo je dalje kako će to platit...

mig
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,488 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente