Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Strujna pamet

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 16:48
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Joj, bi nešto napisao, al neda mi se više.

Mogu to vrijeme kvalitetnije potrošiti.

Samo tri natuknice.

-izvor je 50Hz sa određenom kolicinom visih harmonika osnovne frekvecije(od slucaja do slucaja) cca. 315V p-p, X unutarnji otpor izvora.

-Kabel je serijski otpor sa X kapacitetom i X induktivitetom = X impedanca

-Trošilo ili teret je špula na željeznoj jezgri, x induktivitet, x kapacitet, plus sekundar sa svojim teretima i pricom u prvim stupnjevima napajanja koji su impedancijski i strujno vrlo zeznuti.

Dakle mogucnost svakojakih devijacija u prenosu snage, pa i izbojima ako se desi rezonancija(sve je moguce).

Stvar se može napisati u formuli ali imamo puno nepoznanica koje ionako variraju od slucaja do slucaja.
OK i koliki je kapacitet i induktivitet dvije zice od metar duzine u nekom kabelu, uzmi recimo neki poznati stock kabel traze se konkretne vrijednosti i cemu spominjati formulu sa puno nepoznanica koju ne znas ni postaviti ni izracunati. Sam si spomenuo formulu pa si u istoj recenici zakljucio da nema smisla koristiti formulu. Trla baba dlan da joj prode dan..
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 17:05
Edisone, možda je stock kabel subjektivno stišao, a ovaj malo više propustio. 😁
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 20:03
Dorian ajde ti napisi formulu ili začkomi.

Htio sam dati uvid koliko je ovo pitanje sve samo ne jednostavno električki, i zasto mozebitno strujasi rade razlike, a ti pokušavaš yebati i nista vise. Mene neces.

Editirao Gašo - 03.veljača.2019 u 20:04
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 20:05
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Edisone, možda je stock kabel subjektivno stišao, a ovaj malo više propustio. 😁

Amigo, ne bih znao. Gazda je tvrdio da je taj novi "sve propustio". Ja sam se htio uvjeriti usporedbom, ali nije mi priustio to zadovoljstvo. Tko zna zasto?  mig

Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 21:31
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Dorian ajde ti napisi formulu ili začkomi.

Htio sam dati uvid koliko je ovo pitanje sve samo ne jednostavno električki, i zasto mozebitno strujasi rade razlike, a ti pokušavaš yebati i nista vise. Mene neces.
cek, znaci cim ti netko kaze da nisi u pravu ti se uzrujas i mislis da te netko hebe.
gle, nisi nista konkretno rekao samo si prosirio magiju i nista konkretno nisi rekao, imas dvije zice od metar u seriji sa hep infrastrukturom i tko zna cim, a tebe brine LCR komponenta 2 paralelne zice od metar duljine,bez da si dao ikakve podatke koliki je induktivitet i kapacitet izmedu te dve zice u metar kabela,ili bilo koje suvislo obrazlozenje, to cak ni tvoj super skupi LCR metar i mikroom metar i sto ti ja znam nemre izmjeriti uglavnom vrijednosti su mizerne na metar kabela i onda u svakom uredaju imas neki mrezni filter koji u principu postoji zbog zakonskih uvjeta i atesta gdje su obicno dvije zavojnice obicno na feritu i jos nekoliko stotina nF paralelno sa trafom i sad ti tvrdis da prakticki zanemariva LCR komponenta u metar kabela moze imati nekog utjecaja, to ti je usporedivo kao da pljunes u atlantski ocean i napravis tsunami...
Sa druge strane ono sto sam ti rekao da izmjeris pad napona na 2,4 metra tanke zice 0,8 koliki je pad napona uz struju od nekoliko ampera i to mozes izmjeriti obicnim instrumentom iz Lidla za 100kn.
uglavnom ako se zanemariva LCR komponenta metra kabela zaista moze cuti i dode do kak ti velis rezonancije zbog metra kabela onda u toj cijeloj prici nesto ozbiljno konstrukcijski ne valja, stovise takvog uredaja bi se iz sigurnosnih razloga drzao podalje...
isto tako nitko me nece uvjeriti da pad napona od nekoliko volti na zvucnickom kabelu nece utjecati na zvucnu sliku i da klavir prostorno gledano nece zbog toga recimo zavrsiti dirigentu na glavi,odnosno dubina i rezolucija ce se na svakom imalo ozbiljnom sistemu poremetiti, no savrseno je jasno zbog cega i nema nikakve magije zasto je to tako...
LCR magija vs konkretno...
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 21:47
Zaboravio si na transformator ili svičer u uređaju.

mogu izmejriti pad napona, al nemam trenutno dovoljnu duzinu te slobodne zice.

A ti do tada izmjeri pad napona na špulama, i internom ožicenju zvučnika.

A mozes i unutarnji otpor zvog pojačala koje ce izbaciti 10A
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 22:13
Nemam nis pametno dodati na ovu temu, iako imam 2 entry level strujna kabela (~200eur?) koja sam dobio u nekakvu zamjenu ili sta ja znas sta vec, napravio kratki test, nisao cuo neku razliku, i zaboravio na sve to.

Ali evo samo da podjelim (meni) zanimljiv video na ovu temu, tip testirao jedan od tih blesavo skupih kabela:

"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 23:38
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Nemam nis pametno dodati na ovu temu, iako imam 2 entry level strujna kabela (~200eur?) koja sam dobio u nekakvu zamjenu ili sta ja znas sta vec, napravio kratki test, nisao cuo neku razliku, i zaboravio na sve to.

Ali evo samo da podjelim (meni) zanimljiv video na ovu temu, tip testirao jedan od tih blesavo skupih kabela:

Ako ne pitam previše, što ti je zanimljivo u ovom videu?
Ovo i ono
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 23:49
Tek sam sada primetio da sam profulao temu (nalazi se u dobre sh prilike ) Ajmo pogoditi (test izpred 8-9 godina) koji je sretan dobitnik čujno masnijeg / težeg basa? Šišmiš? Pošto vidim se je otvorila konkretnija tema, ču konkretnije opisati. Moj sistem Sharp SM-SX100, Bosendorfer VC2, transport sam koristio toploader od CEC-a.  Najpre sam slušo pobednika kod poznanika (Wilson Audio, Pass monoblokovi, ostalo se ne sečam) čovek je u kuči na način vraga napravio slušonu samo za hifu. Kada mi je krenuo objašnjivati da su mu iz Crystal Audio slali strujaše na test, i kakav je rezulatat, mi se činilo toliko nemoguče, da mi ga je dao na probu. Electraglide su moji. Nakon testa sam zvao dva prijatelja, nisu ´˝audiofili˝ i manje više ne veruju u naponske kabele. Reako sam šta ču menjati, ali nisu videli koji su uključeni. Složili su se da je na jednom izrazito pojačan bas, kada sam pokazao koji, krenuli smo udarati glavom od zid za pola sata haha  Popili pivo, naravno Beer

Editirao 11duc - 03.veljača.2019 u 23:58
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2019 u 23:57
Dali je bila razlika tolika kao da bi me superjunak Hulk konkretno izudarao? Ne brinite nije, nema takve razlike niti kada menjate pojačalo. Možda, ako najpre slušate neke mikro zvučnike za komp, pa posle menjate za PA zvučnike haha  Ali u audiofiliji se radi o detaljima, i te se stvari ˝ispravljaju˝.

Editirao 11duc - 04.veljača.2019 u 00:02
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Jadran 59b