Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hypex Class D

Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hypex Class D
    Objavljeno: 07.veljača.2019 u 13:37
Kako sam ubo novo/polovne zvucnike (Focal 1028be), ispalo je da onih sasvih dovoljnih 80W s kojima je AA Puccini Anniversary tjerao stare zvucnike Focal 1007be vise nisu dovoljni da kontroliraju zvuk,
Ideja mi je sto vise se pribliziti cjevnom zvuku, ali dati puno W gladnim Focalima, pa sam razmljisljao uzeti neko dobro cjevno predpojavalo (pikiram PrimaLuna Prologue Premium) i izlaz klasu D. Kada sam cuo focale sa 200-300w tesko se vratiti na "kvalitetnih 80":/
Od klase D za smrtnike tu su dva proizvodjaca: Nord i Apollon (https://www.apollonaudio.com/apollon-hypex-nc500-class-d-amplifier-nc800-sl/). 
Oba su poprilicno slicna, kombiniraju Hypex NC500 modul i op amp buffer po zelji (2 komada, jedan analitican, jedan topliji). 
A sad par pitanja:
Planirao sam uloziti vise u preamp, i dati cca 1000eur za izlaz sto bi odgovaralo NC500MB modulima (btw 270W@8ohm), ali svi hvale nove NC5000 module (400W@8ohm) koji su blize 2000 eura za stereo (https://hifiwigwam.com/forum/topic/131659-nord-one-up-se-nc500dm-mk-ii-power-amplifier/). 
Imate li kakva iskustva, se isplati ici na bolji modul?
Ima li uopce ova kombinacija Primaluna + hypex class d smisla ili cu dobiti neko cudoviste? 
Sve ideje dobrodosle. 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2019 u 15:24
Jesi razmišljao možda o Ion pojačalu...?

Mislim da bi te i stereo izvedba sasvim zadovoljila, ne bi morao ići na mono blokove... Zvrcni pa upitaj za cijenu, ako misliš da bi moglo igrat...

A obzirom na topologiju, vjerujem da bi dobio željeni zvuk sa puno širim spektrom predpojačala, raznih topologija, i uz manje 'pritiska' na samo predpojačalo, što soničnog, što financijskog...

Valjda...

zlatni_zub
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2019 u 15:56
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Jesi razmišljao možda o Ion pojačalu...?

Mislim da bi te i stereo izvedba sasvim zadovoljila, ne bi morao ići na mono blokove... Zvrcni pa upitaj za cijenu, ako misliš da bi moglo igrat...

A obzirom na topologiju, vjerujem da bi dobio željeni zvuk sa puno širim spektrom predpojačala, raznih topologija, i uz manje 'pritiska' na samo predpojačalo, što soničnog, što financijskog...

Valjda...

zlatni_zub

Ovi apollon/nord imaju i monoblokove ali ja gledao stereo izvedbe.
Hvala na preporuci za ION, pogledati cu malo. Al cudan im je web, nema konkretnu specku, link na distributere, cijene ... kao da taje nesto ili ne zele stvarno prodat. 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2019 u 15:59
Ja sam vrlo zadovoljan s Nuprime STA-9
U početku samo jedan u stereo modu, kasnije sam kupio još jedan = 2 mono bloka.
Navodno su malo topliji od Hypexa, no po meni su to prilično neutralna pojačala. A snage ko u priči = 290W po kanalu.

đez je limunada

Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2019 u 16:04
Konstruktor (ili jedan od) je Željko, kolega forumaš ilimzn...

Firma je mala, u počecima, za razliku od znanja uloženog u razvoj i proizvodnju...

Ne znam cijene, ali ako se ikad malo bolje etabliraju, vjerujem da će biti značajno veće nego sad...

A to da ne žele prodat... Sigurno žele, ali nije danas lako ništa prodat, niti distribuirat, niti proizvest...

Kontaktiraj ih, upitaj, otvori dialog... Možda se ugodno iznenadiš...

mig

Editirao Doomsday - 07.veljača.2019 u 16:24
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2019 u 16:21
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2019 u 16:37
Originalno postano od strane člana: ilimzn ilimzn napisao:

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/ion-electron-audio-oglas-26206173

hvala na linku, i cijeni.
Moze li malo vise infa o ovom izlazu, dali je ICE, hipex, pascal, ..., ?
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2019 u 16:42
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2019 u 16:53
Oglas nije moj tako da ne znam je li zadnja cijena, svakako pitajte.
Modul koji se koristi je Pascalov, ali se ne koristi na uobicajen nacin. Electron Audio je brand Subing D.o.o, radimo s Pascalom od kad postoje, tako da smo imali srecu i mogucnost dobiti podatke o modulu koji nisu javno raspolozivi, sto se korsiti pri 'hibridizaciji' - kao sto pise na web-u, svo naponsko pojacanje je prebaceno na cijev. Po konstrukciji je ovo pojacalo svjetski prvijenac, prvi hibrid trioda-klasa D, u kojem je trioda zapravo sastavni dio sklopa a ne samo pretpojacalo.
S obzirom da sam upoznat i sa ostalim popularnijim modulima koji su na raspolaganju (Hypex, ICE, Powersoft), samo s Pascalom se moze izvesti ovakva topologija, s time da ICE i Powersoft nisu na toj razini kvalitete (ciljaju na drugacija trzista).
Ako ste u Zagrebu, par monoblok ION-a mozete cuti kod HD Multimedije, www.hd-multimedia.com, u njihovom showroomu, javite im se i dogovorite demo. Osim snage, razlike u zvuku nema, stovise, svaki monoblok je zapravo jaci od dva kanala duobloka (i radi posve isto kao duoblok u mono modu).
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2019 u 17:05
@ilimzn nisam u HR tako da nemogu poslusati nazalost. Hvala na info
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil web
Što bi s forumom?
Forum: Audio komponente