Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hypex Class D

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2019 u 22:28
ajde nume napisi nesto covjeku ili mu uvali svoj hypex pa ti ostane za SJ SK kombo :D
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 00:18
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Ali ti hudo želiš da ti se preporuči ono što si već sam odlučio kupiti.
Nisi došao radi preporuke, došao si radi potvrde svog mišljenja.

Dobio sam preporuku za ION, oke, ne trebaju mi ih 10, uzeo sam ga u ozbiljno razmatranje, pa sto jos ocekujete da napravim!?
I pitanje je bilo, ponavljam, o hypex NC500 vs NC500MB i prijedlogu cijevnog predpojacala. 

"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 02:56
Evo malo pomoci.
Kad se tice Hypex modula, treba razlikovati dvije posve drugacije price koje imaju vrlo malo veze jedna s drugom, a to je prije nCORE i posle nCORE.
Potonji je djelo mozda trenutno najveceg autoriteta kad se tice D klase, imenom Bruno Putzeys, koji je svojedobno bacao te bisere pred svinje u Philipsu. Nakon toga je ostisao u Hypex ali je istovremeno i jedan od glavnih investitora i projektanata MolaMola uredjaja.
Koliko je meni poznato thernutno od poznatijih igraca u tom sektoru najnaprednije uredjaje sto se tice kvalitete zvuka imaju Pascal (noviji moduli manje snage do 2x500W) i Hypex (svi bazirani na nCORE).
Imam nesto i iskustva s nCORE modulima. Ponovno, mojih 0.1KN:
Zvucno je tim modulima jako tesko nesto prigovoriti, ne mozes naci ista na sto bi pokazao da nije dobro, medjutim 'na suho' (dakle samo po sebi, ali ima i (*)) zvuce tocno, precizno, cisto, analiticno bez zamora, ali... ne bas i muzikalno, sto god ta kategorija bila. Ne vuce nogu da daje ritam, niti kad bude prava stvar da bi najradije plesao po sobi.
Tehnicki, to je blizu vrhuncu, osim jednog detalja - pogon samog modula (modulatora bez ulaznog buffera) je poprilicno zahtjevan, stovise za maksimalnu snagu prvih NC modula potrebno je dovesti diferencijalan signal jer bi inace potreban ulani napon bio preko dozvoljenog za pojedini ulaz (invertirajuci ili neinvertirajuci). Da stvar bude gora, radi se o niskim ulaznim impedancijama u odnosu na standarde, pogotovo po pitanju tjeranja istih cijevnim pojacalom. Konzultirao sam oko toga jednoj domacoj firmi, i niti nakon tri iteracije nisu bili zadovoljni, prvenstveno zato jer je cisto cjevni buffer ispadao vrlo kompleksan, ili je sklop trebao biti na neki nacin hibridni sto nije bilo na tragu trazenog.

(*)
nCORE moduli (sad ne znam na pamet) dolaze i sa ugradjenim bufferom, po mom iskustvu kvaliteta istog vise utice na zvuk nego ikakve koloracije koje radi sam modulator na modulu, stoga mislim da ce to biti presudno u reaultatu koji ce ispasti kada se modul tjera cijevnim preampom. Modul bez buffera nema sanse da ce bit korektno potjeran normalnim cijevnim preampom, radi se o impedancijama reda par k ohma ili ispod (ovisi kako se spoji).

Editirao ilimzn - 09.veljača.2019 u 02:59
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 08:23
Koliko sam skuzio hypex nc400 su moduli koji su nekakav vrh ponude koje je sam Bruno poslozio kao top of the class (i cijena ne takva). Ti moduli su dostupni u normalnoj prodaji jer su predvidjeni za samograditelje i potrebno ih je nagurati u kuciste

Trenutno se mogu kupiti i fusion modeli oznake npr. FA252 ili slicno koji unutar sebe imaju skretnicu...opet vise zanimljivo za samograditelje

Ostalo su oem proizvodi i vecina "proizvodjaca" koristi model NC500 jer je to model (kao sto su vec pisali) bez ulaznog buffera pa ekipa moze sama "steliti" zvuk kako njima pase.

Ostalo su moduli sa integriranim napajnjima i ulaznim bufferima...zaboravio sam koji su chipci tu stavljeni ali googlajuci nedavno po netu ispada da su stavljeni chipci koji su se pokazali kao stabilni, pouzdani, dobro mjere i dobro zvuce...uvjek je tu neka borba dali je bolje ovo ili ono...

I takvi moduli se prodaju pod ncore pojacala snage 2x250 i slicno..skutijana...s imenom i slicno

Imam nc252mp+hf100nc i sviraju mi jako dobro...
Ono sto se prvo osjeti je kontrola bassa koja je vrhunska...bolja od bilo kojeg drugog pojaca sto sam imao.
U ostalo necu ulaziti jer i nisam bas usporedjivao...

Cijene svih tih pojacala po netu, baziranih na ncore su vise manje ok, bez napucanih troskova...
Da ih idete sami spajati, da se dokopate OEM (ako i kako) modula + napajanje + kuciste + ulazni buffer + konekori dosli bi na tih 1500eura za koje se nc500 prodaje...
Mislim da je i cijena takva zahvaljujuci direktnoj prodaji preko interneta.

Ion sam cuo ali nisam slusao na duze od 5 minuta...nisam uhvatio vremena i nisu bili uvjeti...
S obzirom da se trazi cjevni prizvuk mozda bi i bili bolji izbor od hypexa

Ja nisam od cijevi ;)

Ali bit ce prilike da poslusam i ione kako treba ;)

Editirao nu!me! - 09.veljača.2019 u 08:34
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 08:59
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Ono sto se prvo osjeti je kontrola bassa koja je vrhunska...bolja od bilo kojeg drugog pojaca sto sam imao.
Josipe, struja, snaga... Nema alternative. Pa onda grip, kontrola...

Inače, kao i obično, nema dok Željko ne razbistri.
obrva
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 12:34
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Ion sam cuo ali nisam slusao na duze od 5 minuta...nisam uhvatio vremena i nisu bili uvjeti...
S obzirom da se trazi cjevni prizvuk mozda bi i bili bolji izbor od hypex

Pa, šta ne ističu više manje svi koji su imali priliku bolje ga poslušati (kod kuće) da to jačalo svira primarno neutralno, a ne cijevno?

Editirao zed_alive - 09.veljača.2019 u 12:35
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 13:47
Upravo tako, ION je napravljen kao i svi uredjaji koje radimo da svira neutralno ali da ima neku dozu muzikalnosti (vjecni problem zvan hocu i novce i ovce). Pascal modul inace sam po sebi svira slicno nCORE, mozda nesto muzikalnije ali je isto 'suh'.
Mana nCORE modula je sto po defaultu oni koji su stvarno odlicni ne dolaze s ispravljacem, a priroda klase D je takva da je jako dobro ako pojacalo komunicira s napajanjem, sto u smislu raspolozive snage i limita iste, sto u smislu raznih zastita. Kod Pascala je to sve rijeseno, cak je na raspolaganju i napajanje dovoljno za pogon cijevi.

S druge strane, kao sto sam rekao, NC500 je bez buffera ali potjerati ga s cijevima je vec nauka, nista od klasicnih cijevi i konstrukcija tu nece ici u jednostavnoj implementaciji, ako se dobro sjecam ulazna je impedancija 1.6k. Eksperimenti koji su radjeni samo potvrdjuju ono sto je vec receno po netu, na kraju taj modul zvuci onoliko dobro koliko je dobar buffer. Tjerali smo ga i iz MSB analogDAC-a koji ima izlaznu impedanciju ispod 100 ohma i to radi jako dobro premda, kao sto sam rekao, 'suho' ali treba uzeti u obzir da je spomenuta komponenta marke MSB u kategoriji 7kEUR +-3dB
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 17:35
Da, kod Nord/Apollon hypex nc500 modela glavna karakteristika zvuka se dobije odabirom Sparkos Lab (topliji) ili Sonic Imagery (analitican) op-ampa, gdje ovi evo bas izdali Rev D (4.) reviziju, za cca 600 funti ti posalju novi op amp, zamjenis ga sam i dobijes ljepi napredak u zvuku.
Valjda je zato ovaj
toliko skuplji od ovih
izgleda da po kvaliteti idu 
NC500+op amp rev D > NC500 + op amp rev A-C  > NC500MB > NC502MB
Na webu kazu da je NC500MB 85-90% kvalitete NC500, ali mi u mailu lik iz Apollona rekao da je to 50-60%, e sad gdje je istina, trebalo bi stvarno poslusati oba ... 
A kako vec idem na (kilo)wate, ovih 400w@8ohm bas nekako ljepo zvuci, ne moram se vise brinuti dali je 150-200w dovoljno ako odvren. 
I svi oni deklariraju 47-51k ulaznu impedancu, gdje npr Primaluna ima izlaznu 2800ohm, trebalo bi biti ok.

Jos jedno pitanje; npr Primaluna ima RCA izlaz, dokle Nord ima samo balansirani ulaz. Sto napraviti u tom slucaju? Mislim da nord ugradjuje rca ulaz po narudzbi, ali nisam 100% siguran. 

"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 17:53
Treba prouciti/znati kako je unutra spojen taj XLR na tom Nordu. Iskreno, naozbiljno je da nisu kraj XLR konektora stavili opis pinouta.

Teoretski mogao bi staviti samo RCA-XLR adapter i gotovo (XLR pin 2 na +RCA, XLR pinovi 1-3 na masu RCA).

Edit :  Na slici sa sajta se vidi da je u Nordu xlr spojen na samo dva pina 1-ground, 2 signal. Pin 3 je nezalemljen.  Dakle kretenarija, koriste xlr na dva kontakta kao da je RCA. To mizes sam zamjeniti, kupis samo Neutrikov RCA u kucistu ala XLR.

Editirao Gašo - 09.veljača.2019 u 18:05
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 18:39
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Treba prouciti/znati kako je unutra spojen taj XLR na tom Nordu. Iskreno, naozbiljno je da nisu kraj XLR konektora stavili opis pinouta.

Teoretski mogao bi staviti samo RCA-XLR adapter i gotovo (XLR pin 2 na +RCA, XLR pinovi 1-3 na masu RCA).

Edit :  Na slici sa sajta se vidi da je u Nordu xlr spojen na samo dva pina 1-ground, 2 signal. Pin 3 je nezalemljen.  Dakle kretenarija, koriste xlr na dva kontakta kao da je RCA. To mizes sam zamjeniti, kupis samo Neutrikov RCA u kucistu ala XLR.

ne znam koju si ti sliku gledao, ali ovi hypexi koje imam doma imaju balansirane ulaze sa industrijski standardnim pinautom...

a ima i uputstvo kako nakeljiti SE ulaz (od hypex-a)...
https://www.hypex.nl/img/upload/doc/an_wp/AN_Legacy_pin_1_problems.pdf

doduse nord koristi svoj ulaz, pa...
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,168 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA