Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Grijesi bolje prošlosti

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Grijesi bolje prošlosti
    Objavljeno: 09.veljača.2019 u 21:27

... te Rozga, te Severina, narodnjaci, cajke, pa kako to mogu slušati, te kamo ide današnja mladež, dobar glazbeni ukus je mrtav itd, i tome sl...

Često se s po medijima  povlači pitanje o tome kako je bilo nekada , a kako nam je sada. Bolje ili lošije.

Posebno se strasti uzburkaju kada se povede rasprava o kvaliteti glazbe. O tome je nedavno nešto promišljao i Nebojša na svom blogu http://tooloud.co/u-moje-vrijeme/ Ne bih sada iznosio vrijednosne stavove, ali bilo bi zanimljivo osvrnuti se i na onu manje svijetlu stranu naše bolje prošlosti. Ispada sada  da smo svi slušali samo neupitne veličine, progresivu, Pink Floyd i Zappu, simfo rock i psihodeliju, Hendriksa, Claptona i Bowia, a da, eto danas prevladava glazba upitne kvalitete, šund, cajke turbo ovo i ono.

Budimo pošteni i priznajmo da je takve „lake“ glazbe bilo i ranije , pa i u slavnim 60. i 70. godinama kada je rock doživio  svoju ekspanziju i možda svoje  najkreativnije razdoblje. Bilo je i tada izvođača  koje smo voljeli, slušali više ili manje, koji su nam bili „soundtrack za život“, a danas bismo ih se najradije odrekli ili ih zatajili poput neželjene ili posrnule djece. Kupovali smo svašta, nekontrolirano, pa i neke ploče koje smo s vremenom već negdje arhivirali, prodali ili čak bacili.

Ukratko, iznesimo sada i ovdje javno svoje grijehe mladosti i skinimo konačno taj neželjeni teret nečiste savjesti koji nosimo desetljećima i ne želimo ga priznati svojim potomcima. Ne moraju to nužno biti najgore pjesme ili izvođači svih vremena, ali recimo da se upitate: pa što mi je bilo da slušam ovakvu glazbu.

Da, danas mnoge stvari izgledaju i zvuče nekako drugačije nego u ona dobra stara vremena.

Evo za početak, bez presuda i predrasuda, samo kao ilustracija za razvoj teme...

If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 21:39
hm. ne znam jesam li baš šund stavljao u sustav ili kazetar ili votever, to bi se trebao sjetit
ali je bilo dosta pop pjesama s radija koje su čista komercijalica, a svejedno su mi bile (neke su mi i ostale) drage. na neki način sam i ostao na popu, jer u mnogim žanrovima nemam ništa protiv kad koketiraju s popom (makar ne volim jeftine aranžmane, više volim originalne)

evo recimo pop rock pjesma, draga mi dan danas:
šta joj fali?

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 21:41
ili ovo:
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 21:43
a može i prava ljiga, ovo danas više ne slušam smijeh2

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 21:50
a šta velite na ovo?
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 21:53
Kako je vrijeme relativan pojam. Pjesme iz 2003. a svaki drugi komentar se pita: sluša li itko još ovo i u 2019.haha
 A ovaj Hoobastank  518.896.946 pregleda. Clap
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 21:57
Europe - soft rock klasik, a ova druga nešto kao kandidat za Eurosong. Afrika - paprika.haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 22:18
A odrastanje eh...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 22:18
haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2019 u 23:09
Daj Zede diši malo i spremi lopatu bar do sutra.
haha
Hm, nemam što tajiti niti se čega odreći. Sve u svoje vrijeme.
Prvo što sam ikad čuo s nekog gramofona (mali sa zvučnikom u koferu i s jednom lampom (mislim PCL82) bila je Mica Trofrtaljka (Milica Ostojić) i njezin turbohit Davorike dajke. Imo sam 5-6 godina, čuvala me baba koja je bila sklona žutim minutama pa je kroz otvoren prozor pičila singlice iz onog kreštavca i to navečer. Ja sam se čudio kako takva dernjava može izaći iz one male naprave. Sjećam se i ovoga dolje (zipa tekst). Kako god obrneš, vrhunski treš.

Kad sam s nekih 12-13 godina samoinicijativno počeo šiljiti vinile, bilo je Zdravka Čolića, ABBA-e Santane, Rokera s Moravu (vrhunska parodija i zayebancija na gedža-srpski narodnjaci bre), Electric Light Orchestra, Sweet, Slade, Bee Gees, Nazareth, Barry White... papazjanija samotaka. No, ubrzo su se dogodili Pink Floyd, The Doors i ostali i to je bilo to. Kad već spomenu Rokere s Moravu:

Editirao Apparatus - 09.veljača.2019 u 23:14
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Jadran 59b