Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dynaudio Focus 260

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
BAKI View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj BAKI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dynaudio Focus 260
    Objavljeno: 12.veljača.2019 u 19:36
Ima lijepih hvalospijeva o ovim zvucnicima na netu , kakva su vasa iskustva i misljenja
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2019 u 20:13
A što zapravo tražiš?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2019 u 20:35
Originalno postano od strane člana: BAKI BAKI napisao:

Ima lijepih hvalospijeva o ovim zvucnicima na netu , kakva su vasa iskustva i misljenja

Ja sam imao nekad Focus 220. Znam da je 260 jači u bassu zbog drivera više. Al treba kvadratura za taj zvucnik jer je meni s 220 focusom u 22kvadrata bilo premalo.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2019 u 21:22
Zašto?

Zato jer si ih imao u akusticki lošoj sobi, vjerojatno na poziciji koja je jedina opcija da ukucani ne popizde(jedna od moguce lošijih), a vjerojatno ih ni pojačalo ni front end nisu mogli pratiti i ukrotiti.

Zbog drivera više, ne moraju biti jači jer bi to znacilo da su nelinearniji. Možda idu dublje, definiranije i mogu glasnije. Al to nije "jače".

Editirao Gašo - 12.veljača.2019 u 21:28
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2019 u 21:30
Hm, nema tu drivera više u odnosu na Focus 220, ista je koncepcija s 2 midbassa. Ne mogu reći ništa za floorstandere jer konkretno te nisam imao prilike čuti, ali Focus 140 je jedan solidan zvučnik koji traži dosta prostora i snage da prodiše punim plućima. Sigurno iste karakteristike će pokazati i “evoluirana” serija kojoj pripada i spomenuti F260. Meni osobno leži Dynaudio sound pa sam možda malo subjektivan ali svi mi imamo neke svoje favorite.
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2019 u 21:39
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Zašto?

Zato jer si ih imao u akusticki lošoj sobi, vjerojatno na poziciji koja je jedina opcija da ukucani ne popizde(jedna od moguce lošijih), a vjerojatno ih ni pojačalo ni front end nisu mogli pratiti i ukrotiti.

Zbog drivera više, ne moraju biti jači jer bi to znacilo da su nelinearniji. Možda idu dublje, definiranije i mogu glasnije. Al to nije "jače".

Nije ništa loše bila akustika sobe, nek zvucnik traži vecu kvadraturu. Pojačalo je bilo onda T+A power plant...dakle snage i viška.
260 nisam slušao al vjerujem da je zvukovno jako sličan 220 focusu. Znam da 260 ima noviji visokotonac. Moj je bio 220 mk1.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
Daphile
Forum: Audio komponente