Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Lemna žica

Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.veljača.2019 u 16:07
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ma glavno je da ti imaš sobu, a to što ne čuješ pola toga mogućeg je nebitno haha
Srenli, reci zastava.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.veljača.2019 u 20:46
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ma glavno je da ti imaš sobu, a to što ne čuješ pola toga mogućeg je nebitno haha

Apparatusu fali lemova u zivotu pa nema sto slusati...    haha

mig

Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.veljača.2019 u 22:09
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

al opet nemamo konsenzus. amigo veli da čuje razliku, Kabel veli da čuje razliku, Gašo veli da ne čuje razliku, ti veliš da ne čuješ razliku

ja znam sljedeće: imam dva LAT IC300 interkonekta, ista duljina, isti konektori (Eichmann Bullet Cu pozlaćeni), došla oba od istog engleskog sellera (oni su radili kablove od LAT bulka, a zatim navodno slali na kriogeni tretman). Jedan je prelemljen (i to stručno, nisam ja), jer su otkazali lemovi, Drugom su lemovi dobri i original, Ne zvuče skroz isto. I svatko se može slobodno uvjeriti u to. Rado ću i ukazati po potrebi gdje su čujne razllke (jedna je da prelemljeni kabel malo više ističe sibilante).

netko može reć, ok, ovo je suptilna razlika, nije bitna. istina, niš sad nebo i zemlja. no čujem je, postoji. I vjerujem da će je ako netko želi testirati na svom sustavu i on čuti. jbg.

unatoć stotinama drugih zalemljenih spojeva. i silnim kilometrima strujne žice do centrale.

Da ne bude zablude, najviše volim krimpanje, ali još uvijek, buduće koristim cijelu paletu WBT rca konektora koji se leme. prisiljen ssm koristiti lemnu žicu.
KLE sam isključivo koristio phono silver, i osobno mislim da su to najbolji konektori, uz uvjet da ih se previše ne spaja/odspaja. Imaju onaj super V utor za žicu, i dovoljno je u koso odcvikati žicu da dobro legne unutra. Onda samo piknuti mrvu lema koji sve lijepo učvrsti..
Uskoro prelazim potpuno na rca konektore ali za krimpanje, tako da mi lemna žica neće ni trebati osim za Usb...
Ovo i ono
Na vrh
Tornado View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.veljača.2019 u 23:02
[QUOTE=Apparatus]Opisao sam postupak lemljenja s minimumom lema, dakle prije lemljenja pokositriti spojna mjesta.

Ne izbjegavam ništa. Mislio sam da je jasno da se ni kite ne čuje ono Audioquestovo varenje (welding) o kojemu su pisali psalme i lemljenje WBT žicom. A jednako bi se kite čulo lotanje lemom 60/40 jer ovaj svijet tako ne funkcionira t.j. nije hipersenzitivan.
---
App... Da li dozvoljavaš mogućnost da je lemljenje olovnom WBT žicom podjednake kvalitete kao i Audio Questovo varenje, pa se razlika i ne može čuti, što bi bilo na tragu Amigove tvrdnje da je to kako on kaže lem bez mane? 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.veljača.2019 u 23:10
Svatko neka interpretira kako mu volja. Inače, uopće ne smatram to AQ varenje nečim jako dobrim. Strahotna temperatura uzrokovana impulsnom strujčinom koja  neminovno promijeni strukturu oba metala na spoju. I opet svira super.
Na vrh
Carlito View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2019 u 09:42
Jebeš lem...ovak se to radi...
Ovaj Video na 5:52...

Primare A30.2&PRE30, Sumić, McIntosh D150, CA 840C, Golden Ear Triton five
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2019 u 10:51
Originalno postano od strane člana: Carlito Carlito napisao:

Sad si me podsjetio, kad sam bio u HE Senj. Tamo je došao neki Šveđanin koji je spajao enegretske kablove u tunelu elektrane. Te kablove je spajao s pomoću nekakve "eksplozije". Sad je bila baš neka , eksplozija ili ne, bolila me kita...radio sam svoj posao, samo znam da nije nikom dao pristup ( od domaćih ljudi ) dok posao nije završio...ono poslovna tajna.obrva
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2019 u 11:03
a možda je ta eksplozija bila varka maloga marka (farsa maloga larsa?), da oni koji pogađaju kako je to spojeno budu navedeni na krivi trag proteza da LOL
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2019 u 11:46
Originalno postano od strane člana: Carlito Carlito napisao:

U osnovi, to je krimpanje. Samo yebatschkho.
haha
Na vrh
denisg View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denisg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2019 u 12:08
Taj postupak se zove eksplozijsko zavarivanje, a najčešće se koristi za zavarivanje/spajanje dva različita materijala.
To je tzv. hladni postupak gdje se koristi udarni val eksplozije za stvaranje kratkotrajnog ali ogromnog tlaka za spajanje materijala.

[/QUOTE]

Sad si me podsjetio, kad sam bio u HE Senj. Tamo je došao neki Šveđanin koji je spajao enegretske kablove u tunelu elektrane. Te kablove je spajao s pomoću nekakve "eksplozije". Sad je bila baš neka , eksplozija ili ne, bolila me kita...radio sam svoj posao, samo znam da nije nikom dao pristup ( od domaćih ljudi ) dok posao nije završio...ono poslovna tajna.obrva
[/QUOTE]
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana