Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neotech

Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2019 u 23:06
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

... po mom skromnom misljenju, teza koju ti zastupas ne stoji. 

Mozemo to probati i sa druge strane, pitanjem koje su to tako 'neutralne' komponente koje se lako slazu sa nekim drugim komponentama?

Koji su to kabeli, pa sada koje su to komponente? Dalje bi mogli na police, stalke i podloške, zašto ne. Stvarno ne vidim smisao daljnje rasprave u tom pravcu, jer pravca zapravo nema.

Ionako je sve sažeto na početku prošle stranice. Iskusniji audiofili bi to trebali shvaćati.Tko želi dodatno filozofirati oko toga, nema problema. Samo mene to više ne zanima, bio sam već u previše takvih rasprava, pa neću ni učestovati u tome.

Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 01:39
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Skloniji sam razmišljanju da bi trebalo postići što neutralniji setup, nego da su sve te žice i komponenete same po sebi neutralne.
Nećeš postići neutralniji set-up bez neutralnijih komponenti. Naravno da praktično svaka komponenta ima neki svoj karakter, no on treba biti takav da praktično ne možeš reći da je ovakav ili onakav, onda nije problem gotovo ništa upariti i vrlo je lagano imati relativno neutralan sistem.

Ali ako ćeš komponente očitijeg karaktera ići uparivati s ciljem dobivanja neutralnog sustava … good luck proteza 

Evo inicijalni post. Ne bih htio sebi laskati, pa se nazvati iskusnim, pa u to ime molim sve one koji se tako osjecaju da ovdje prozvoljno sloze 2,3 sistema, razlicith cjenovnih kategorija, naravno sve od komponenti za koje 'prakticno ne mozes reci da su ovakvg ili onakvg karaktera'.

Pretpostavljam kako to nece biti problem, kako kazes, te ce svi oni manje iskusni vrlo lagano moci imati relativno neutralan sistem

Za kraj, samo moram reci kako se jos nisam sreo sa komponentom za koju nisam mogao reci kako je 'ovakvog ili onakvog' karaktera....eventualno AQ Dragon, ali nemojte reci Appy u

Koga interesira ili mozda ima povjerenja u moje skromno iskustvo, mogu navesti spisak komponenti koje sam imao ili cuo i koje bi, pretpostavljam, trebalo izbjegavati, ako je covjeku cilj sloziti sistem od neutralnih komponenti...(jer, navodno,  neutralan sistem se moze samo sloziti od neutralnih komponenti )

Editirao alexatpos - 06.travanj.2019 u 01:45
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 10:59

Nije lako sa Aleksom. Al se veselim daljnoj raspravi!!
Iden ispeć kokice.
Nema tu previse rasprava, ako se dese rijeko su dobre, vecina toga se vrti oko pod i nad yebavanja.

Razlika je velika, iz rasprava se moze nesto nauciti, iz yebavanja nista.

Editirao Gašo - 06.travanj.2019 u 11:03
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 11:55
Iako se malo zajebavamo (šta i nije loše), priča uopće nije šuplja. Da li je skuplji segment teže ili lakše setupirat. Po meni teže.

Kako je upravo sajam, dat ću jedan sajamski primjer; ko je imao priliku slušati na sajmu Ktemu lani i prije par godina, shvatit će o čemu pričam.

Al jugo je prošlo, sunce izašlo, nije više gušt raspravljat.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 13:47

Iako se malo zajebavamo (šta i nije loše), priča uopće nije šuplja. Da li je skuplji segment teže ili lakše setupirat. Po meni teže.
Pa valjda skuplji. Zato jer su komponente neutralnije, istinitije i jer se daleko manje možeš osloniti na sinergiju što je suštinski eufemizam za krpanje jednog nedostatka drugim. Setapirao sam dva, uvjetno rečeno, skuplja sustava. To naravno nije tema (kao da ikad i jest), ali možeš ulupat milijune u hifu, a lošu sobnu akustiku nećeš time ispraviti. Samo ćeš s boljom hifom imati proporcionalno veću muku.
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 14:30
Po mom mišljenju problem zvukovne sinergije u visokoj klasi usko je povezan sa tehničkim karakteristikama uređaja. Damping faktori, ulazne/izlazne impedancije,  otpori, boktepitaj što još sve ne utječe na to da li će se komponente električno sljubiti ili poklati na štetu onog što čujemo. Živi dokaz su mi B&W serija 800 + Classe izlazi. Zajedno nikako, a zasebno mogu biti odlični. Ima još takvih primjera...
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 14:46
Skkuplji set up je teže složiti jer je - skuplji haha Inače, ne vidim zašto bi ga bilo teže složiti.
Količina relativno neutralnih komponentni je podjednaka u jeftinijem segmentu i u skupljem segmentu (na žalost). To što su skuplje komponente generalno veće rezolucije ne mijenja puno na stvari.

Btw. Appy izgleda ne vidi logičku grešku u svojim stavovima kad misli da je skuplji teže složiti, što je dodatna zanimljivost. A i džaba mu soba s potpisom kad ne čuje ni mrežasti bužir na kabelu.

Inače, ovo će biti jedna prekrasna tema, prava proljetna razbibriga, za svakog ponešto. Prvu stranicu treba obrisati jer će samo smetati, a naslov zamijeniti bilo kojim drugim haha
Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 14:51
u danasnje vrijeme jednadzba skuplje=bolje uopce nije primjenjivo, ovak iz glave na prvu mi pada na pamet dartzeel i tu nikakve poveznice nema cijena sa zvukom, otvarao 8550 no pretpostavljam da je i sve ostalo varijacija na istu bazu inside, pa onda boulder isto veze nema cijena sa zvukom i dalo bi se tu podosta nabrajati
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 15:30
Dobro je Stenli. Nije gospodski samo davati zahebanciju pa je treba i primiti. Tako ja sad neću komentirati ništa.
haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 16:04
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Po mom mišljenju problem zvukovne sinergije u visokoj klasi usko je povezan sa tehničkim karakteristikama uređaja. Damping faktori, ulazne/izlazne impedancije,  otpori, boktepitaj što još sve ne utječe na to da li će se komponente električno sljubiti ili poklati na štetu onog što čujemo. Živi dokaz su mi B&W serija 800 + Classe izlazi. Zajedno nikako, a zasebno mogu biti odlični. Ima još takvih primjera...

Ovo je sve vrlo logično, da visoki dosezi ovise o dobrom električnom uklapanju komponenti u lancu.
No to opet ne odgovara na pitanje kako se u tu priču uklapa ožičenje, kad ono sigurno ne može utjecati na bitne parametre tog uklapanja?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Pomoć - zvučnici preporuka
Forum: Audio komponente