Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Molim preporuku pojačala

Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bundyboy View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bundyboy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Molim preporuku pojačala
    Objavljeno: 13.travanj.2019 u 08:32
Bok,

nadam se da nisam fulao mjesto za otvaranje teme. Naime trebao bih preporuku za pojačalo.

Naime imam dva zvučnika od RIZ-a koje bi želio spojiti na komp kao klasične zvučnike.
međutim s obzirom da su zvučnici od gramofona, ne mogu ih spojiti direktno na komp.

znači trebao bih pojačalo za to. naravno ništa preskupo. ali naravno volio bih da bude koliko toliko kvalitetno

e sada ne znam što kupiti ? 

dali vi imate savjet za nešto od gore navedenog, ili možda da sam napravim pojačalo po nekakvoj shemi ?

hvala 
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 09:46
Ti ili si u krizi "ko Grčka" ili imaš kobru u novčaniku. .haha
Koji crni e-buy i Riz. Riz pokloniš nekome a kupiš ovo:

i problem riješen. Imaš pojačalo i zvučnike..

Editirao soundnewsdino - 13.travanj.2019 u 09:48
Na vrh
bundyboy View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bundyboy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 12:09
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

RIZ-ovi zvučnici su bez pretjerivanja veoma kvalitetni da
i želim ih iskoristiti za komp.

očekivao sam pomoć po mom pitanju jer 25$ ili 600kn nije isto.

pa ako netko ima konkretan savjet 

hvala
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 12:45
Najbolje kupi onog kineza od 50W s prvog linka za 25 baksa. Prilično sam siguran da zvuči više no dobro. Trebat će ti i pasend napajanje za 9$. To ispada ni 230 kuna za uređaj uključi i zaboravi. Sve što pokušaš napraviti, bit će znatno skuplje. Kod nas bi samo ona metalna kutijica za ampić koštala koliko i gotov uređaj s napajanjem. Da uopće ima. Puno toga se danas kraj kineske ibej ponude jednostavno ne isplati i nema rezona. Ja bih na tvojem mjestu tako.
Na vrh
bundyboy View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bundyboy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 13:05
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Najbolje kupi onog kineza od 50W s prvog linka za 25 baksa. Prilično sam siguran da zvuči više no dobro. Trebat će ti i pasend napajanje za 9$. To ispada ni 230 kuna za uređaj uključi i zaboravi. Sve što pokušaš napraviti, bit će znatno skuplje. Kod nas bi samo ona metalna kutijica za ampić koštala koliko i gotov uređaj s napajanjem. Da uopće ima. Puno toga se danas kraj kineske ibej ponude jednostavno ne isplati i nema rezona. Ja bih na tvojem mjestu tako.

razumijem da u tom cjenovnom rangu ne mogu kupiti vrhunsko. i tu nije problem.

međutim već kada nekaj kupujem, a ne znam što točno onda pitam.

jer u ovom cjenovnom rangu oko 30$ ima hrpa različitih pojačala, pa ne znam koje odabrati.

znači ovo prvo će biti ok ?

šteta kaj nema pojačala kao ovo:

jer ovo je pred pojačalo ?

fora izgleda obrva

hvala
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 13:41
Obadva savjeta su dobra, ali ako nemaš iole dobru zvučnu karticu preporučio bih ti da uzmeš neki USB DAC za vezu sa kompom, u tom cijenovnom razredu. Ipak je to korak, dva dalje od standardnog audio izlaza iz kompa.
Vedran The Zmaj
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 16:04
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
bundyboy View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bundyboy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 18:52
super

svima hvala smijeh
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 20:05
Originalno postano od strane člana: bundyboy bundyboy napisao:

RIZ-ovi zvucnici, s pretjerivanjem ili ne, nisu vrlo kvalitetni. Naravno, nekom su sasvim zadovoljavajuci. Treba uzeti u obzir i da je to sad staro najmanje 40 godina...

SND ti je dao dosad najbolji prijedlog, ali jasno, 25$ je manje od 600 kn. No moras uzeti u obzir da na ovom forumu vecina clanova nije nikad ni cula za pojacala s tvojih linkova.

Ako mislis rjesavati problem po svom, onda uzmi pojacalo s TPA3116 s prvog linka. Takvo pojacalo sam napravio u samogradnji i dobro radi. Kad se jos malo modificira radi vrlo dobro, no za to treba dosta znanja. Ako ces slusati s kompjutera ili CD-a kao izvor zvuka, onda je sve u redu. Medjutim, pojacalo stvara velike probleme FM tunerima (radio signal) i tu nema jednostavnog spasa. Usput, pojacalo nema 2x50W, nego 2x25W, i to jedva, pogotovo s napajanjem koje oni predlazu. S tom "ciglicom" za laptop od 9$ najvjerojatnije ces imati dosta shuma. Treba ti neko slicno kompjutersko napajanje od 19V i 4A, pozeljno od ozbiljnog proizvodjaca laptopa. Ovo ti govorim iz iskustva.

Pojacalo iz drugog linka nisam radio, ali tu ti nedostaje i napajanje, i kuciste, i konektori za zvucnike. S napajanjem koje oni predlazu, sigurno nema 2x100W, ali to ti nije ni bitno.

Vellemanov kit iz Chipoteke nije isplativ. Tu ti nedostaje sve, i kuciste, i ulazni cinchevi, i konektori za zvucnike, i potenciometar, i napajanje... Totalno neisplativo prema pojacalu s prvog linka.

Link na pretpojacalo s cijevima takodjer nije isplativ. Lijepo izgleda, i to je sve. Pojacanje pretpojacala je preveliko, zvuk je los, a vjerojatno ce biti i dosta shuma. Sastavljao sam nekoliko takvih, samo bez kucista, samo za zabavu i probu.

Znaci, drzi se svog prvog linka i nabavi malo bolju "ciglicu" za napajanje, i bit ce sve u redu.  

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2019 u 22:46
Originalno postano od strane člana: bundyboy bundyboy napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

pa ako netko ima konkretan savjet 

hvala

U ovom sam se poslu naucio da je "što je nekom dobro" vrlo relativno pa tako i RIZ zvučnici. RIZ nikada nije isporučio pristojne zvučnike a kamoli "veoma kvalitetne" kako ti kažeš. Dakle vjerovatno je to tebi dobro ali budi uvjeren da bi Edifier iz linka, kao mnogo elegantnije i komfornije rješenje, nadsvirao taj RIZ + nekakav frclek od pojačala samo tako...
U kalkulaciji RIZ + Frclek od pojačala ne treba zaboraviti i trošak zvučničkih kabela..

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Pazite se lažnjak kabela
Forum: Audio komponente