Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Molim preporuku pojačala

Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 54 minuta prije u 08:51
Originalno postano od strane člana: bundyboy bundyboy napisao:

iskreno nisam očekivao toliko ismijavanje... ali eto takvi smo kakvi smo.

znači naveo sam odmah na početku da je riječ o radnoj sobi od 10m2 gdje se nalazi komp.

i da bi volio iskoristiti RIZ-ove zvučnike.... i  da ne bi želio previše potrošiti.

također sam naveo da ne očekujem high end pojačalo. ali sam zamolio za preporuku što je najbolje do 250kn..

i zato sam naručio kinesko pojačalo.

međutim, isto tako meni osobno je fora imati nešto vintage ili retro.

pa sam mislio da si kupim starije pojačalo s vintage izgledom. koje bi eventualno koristio umjesto

tog kineskog pojačala ako bi zvuk po mojem ukusu bio bolji.

Također RIZ-ove zvučnike ću pobrustiti da skinem staru boju, da ih mogu urediti po svom guštu.

inače riječ je RIZ TOSCA 10 gramofonu i pripadajućim zvučnicima na kojima piše samo RIZ Elka.

Ne ocekujes hi-end amp za 250 kn?!

Kako to?!
Primare A30.1 mkII,Pro-Ject Tube box,Teac TN-300,Pioneer SACD 696,Proac Response One SC,Atacama SE 24.
Na vrh
bundyboy View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bundyboy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 20 minuta prije u 09:25
molim admina ili moda da se tema obriše uključujući moj account.

da
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 50 minuta prije u 09:55
Obrisat će ti sigurno. Budući ne navraća često, možeš na miru uživat u postanju u svakoj temi, još neko vrijeme. A onda otvoriš novi profil pa ponovo uživaš.
Na vrh
bundyboy View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bundyboy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 47 minuta prije u 09:58
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Obrisat će ti sigurno. Budući ne navraća često, možeš na miru uživat u postanju u svakoj temi, još neko vrijeme. A onda otvoriš novi profil pa ponovo uživaš.

nisam ja takav. kao neki ovdje koji su došli prvi spamati temu i podjebavati. pa eto očigledno da je to dopušteno.. prvo pogledajte sebe, pa onda druge. smijeh
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 minuta prije u 10:16
Originalno postano od strane člana: Šokrat Šokrat napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Prije diverzija....haha

Ja još nisam siguran, da ja to idem raditi, ubacio bih par termina iz recenzija nekog ljutog high-enda u pitanje. :-) :-) 

Inače, posve sam zadovoljan svojom vinskom analogijom. Naime, može se kupiti posve dobar talijanski primitivo za cca 7-8 eura po butelji.  Kod nas je psihološka granica 100 ili 120 kuna za "dućansku butelju", skupljeg po shopping centrima obično niti nema. Vinoteka(e) prodaju bolje serije manjih proizvođača za cca 30-50 eura. E, sad može se kupiti i francuski burgundac od pretprošle godine po cijeni od cca 700-1000 eura po butelji. To bi bio high-end. Ima i jača serija u kojoj butelje koštaju kao najbolja serija zvučnika svejednog kojeg proizvođača, što, gle čuda, kupuju Rusi, Arapi i Kinezi. Kvaka je u tome da onaj tko je spreman platiti mora znati zašto, dok 80 populacije neće ići dalje od onog primitiva s početka priče. Da li to znači da u vinskoj industriji ima snake oila koliko u hi-fi industriji? Barem toliko, i recenzija i časopisa i tra la la. (Recimo, meni je najjača ocjena koju sam ikad pročitao u nekoj recenziji vina, "Ne opire se".haha)

I sad, imamo raspravu na temu Venus, Ribar, Fešta ili dedin sumporeni delanec koji naglašava stage. :-) :-) :-) haha

Sad ćeš me nagovorit da o vinima počnem...haha
Što se tiče postotaka večina naših građana vino kupuje s dna polica gdje za 7-8 eura kupi 5 litara vina u krnisteru. Trgovao sam malo vinima u jednom trenutku karijere..haha...i promatrao sam ljude u trgovačkim lancima. Ovo je nažalost istina.
Inače za 7-8 eura butelja se može kupiti dosta dobrih vina pa čak i naših. Naročito bijelih. Što se crnih tiče u tom cjenovnom razredu caruju vina iz novog svijeta (Čile, Australija, Argentina). Za 5 eura se već može naći dobro vino...

a sad pitanje..
Imam pred kućom jedan red trsa. Dobijem cca 15 kg grožđa što bijelog što crnog. Htio bih napunit 1500 buteljki i da vino bude dobro. Što da kupim na Ebuyu da bih to uspio? Imam 100 kn na rapolaganju....hahahahahaha
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 minuta prije u 10:16

nisam ja takav. kao neki ovdje koji su došli prvi spamati temu i podjebavati. pa eto očigledno da je to dopušteno.. prvo pogledajte sebe, pa onda druge. smijeh

pa vidim ti si otvorio pregršt audiofilima zanimljivih tema u zadnje vreme LOL
Na vrh
bundyboy View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bundyboy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 minuta prije u 10:17

Originalno postano od strane člana: Šokrat Šokrat napisao:

Prije diverzija....haha

Ja još nisam siguran, da ja to idem raditi, ubacio bih par termina iz recenzija nekog ljutog high-enda u pitanje. :-) :-) 

Inače, posve sam zadovoljan svojom vinskom analogijom. Naime, može se kupiti posve dobar talijanski primitivo za cca 7-8 eura po butelji.  Kod nas je psihološka granica 100 ili 120 kuna za "dućansku butelju", skupljeg po shopping centrima obično niti nema. Vinoteka(e) prodaju bolje serije manjih proizvođača za cca 30-50 eura. E, sad može se kupiti i francuski burgundac od pretprošle godine po cijeni od cca 700-1000 eura po butelji. To bi bio high-end. Ima i jača serija u kojoj butelje koštaju kao najbolja serija zvučnika svejednog kojeg proizvođača, što, gle čuda, kupuju Rusi, Arapi i Kinezi. Kvaka je u tome da onaj tko je spreman platiti mora znati zašto, dok 80 populacije neće ići dalje od onog primitiva s početka priče. Da li to znači da u vinskoj industriji ima snake oila koliko u hi-fi industriji? Barem toliko, i recenzija i časopisa i tra la la. (Recimo, meni je najjača ocjena koju sam ikad pročitao u nekoj recenziji vina, "Ne opire se".haha)

I sad, imamo raspravu na temu Venus, Ribar, Fešta ili dedin sumporeni delanec koji naglašava stage. :-) :-) :-) haha

Sad ćeš me nagovorit da o vinima počnem...haha
Što se tiče postotaka večina naših građana vino kupuje s dna polica gdje za 7-8 eura kupi 5 litara vina u krnisteru. Trgovao sam malo vinima u jednom trenutku karijere..haha...i promatrao sam ljude u trgovačkim lancima. Ovo je nažalost istina.
Inače za 7-8 eura butelja se može kupiti dosta dobrih vina pa čak i naših. Naročito bijelih. Što se crnih tiče u tom cjenovnom razredu caruju vina iz novog svijeta (Čile, Australija, Argentina). Za 5 eura se već može naći dobro vino...

a sad pitanje..
Imam pred kućom jedan red trsa. Dobijem cca 15 kg grožđa što bijelog što crnog. Htio bih napunit 1500 buteljki i da vino bude dobro. Što da kupim na Ebuyu da bih to uspio? Imam 100 kn na rapolaganju....hahahahahaha

a dali ti piješ vino svaki dan ?? 
Na vrh
bundyboy View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bundyboy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 minuta prije u 10:17
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

pa vidim ti si otvorio pregršt audiofilima zanimljivih tema u zadnje vreme LOL

kaj voli grah i kobase ? da

obavezno sa vinom naravno zlatni_zub
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 4 minuta prije u 10:41

iskreno nisam očekivao toliko ismijavanje... ali eto takvi smo kakvi smo.

Daj malo ponovo procitaj moje odgovore na tvoja pitanja u ovoj temi. Predlozio sam ti sto izabrati od tri inicijalna prijedloga. Objasnio sam ti i za JLH pojacalo. I za ona jeftina i stara pojacala s Njuskala. A napomenuo sam ti da je ono sto je predlozio clan SND najbolje sto mozes napraviti. Umjesto gotovog pojacalaca s TPA 3116 u kucistu i sa svim konektorima, ti si uzeo samo plocicu za 2,5$ + 2,5$ postarine. I onda se cudis sto je to ljudima smijesno i ismijavaju se... Niti je pristojno niti je lijepo ismijavati se nekome, ali trebas malo razmisliti imas li i sam u tome neke zasluge?

Po meni je tvoje pitanje sasvim legitimno, i to sto imas, i sto zelis postici, i fond s kojim raspolazes, i sto zelis znati kako proci sto bolje unutar ogranicenog fonda. Odgovorio sam ti koliko sam bolje mogao, dosta toga napisao i objasnio... A ti si uzvratio tako sto ides od teme do teme i svugdje pomalo zaseres. Djetinjasto, ruzno... nisi ti jos odrastao.

Ni dalje mi nije zao sto sam gubio vrijeme i odgovarao ti. Forum je ovo, ostaje zapisano, mozda ce nekom nekad koristiti. Ali cinis stetu potencijalnim novim mladim clanovima, jer kad ulete sa slicnim pitanjima, mozda nitko nece htjeti odgovoriti, poucen ovim iskustvom. Pises zasticen nickom pa te ne mora brinuti sto si u svom jalu zasrao pola tema na forumu. Za to ne treba neka hrabrost, vjerojatno je i nemas, ali sto ti je sa savjesti, ljudskosti?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,746 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Nabavka cijevi
Forum: Audio komponente