Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Lynn Olson Ariel

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 10:28
Hmm, nesto si pobrkao.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 10:36
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Netko bi pitao zašto prčkati po skretnici i što se želi postići. Iz razgovora mogu zaključiti da bi više basa a to možeš postići (u ovom slučaju) s cijevnim pojačalom ili ako baš želiš "rovariti po skretnici" onda posegni za "lošijom" zavoljnicom ispred basa.Dakle umjesto bakrene žice od 1.3 mm posegni za recimo 0,75 mm ili slično isto na zraku a induktivitet treba biti naravno isti. Tanja žica će imati veći otpor a to će malo podebljati bas...ako mu ima pomoći...haha

Meni se čini da tako možeš samo brže ući u saturaciju.

Morao ići u riječnik da vidim što znači saturacija...haha
U svakom slučaju ovo što sam preporučio pije vodu i provjereno je u praksi. Deblja žica, skuplji kondovi (kako neki vrli konstruktori ovdje misle) i slično ne mora u nekom konkretnom slučaju biti bolje riješenje. ..
U ovom zvučniku se isplati ići na L1 zavojnicu tanje žice i večeg otpora..obrva
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 10:39
Originalno postano od strane člana: cile cile napisao:

ako zvadim skretnicu u vanjsko kućište da ostavim sklop za peglanje impedance u kutiji ili može i on van. I izgleda da je L1 1.2mH, ako nije razmatano do željene vrijednosti...jel to kaj mijenja?

Naravno da mijenja. Čini mi se da sumnjaš da biši vlasnik nije poštivao originalni projekt?

Editirao soundnewsdino - 15.travanj.2019 u 10:50
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 10:54
Ajmo iz pocetka. Zracne zavojnice ne mogu u saturaciju zato jer nema metalne jezgre koja bi saturirala, špula u high passu je obicno paralela i porastom njenog induktiviteta se rezna frekva povisuje.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
cile View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cile Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 11:27
Sorry dečki, L5 sam mislio da je 1.2 umjesto 1 mH. Jbg kad se dopisujem u dva ujutro
Mijenjam akustičnu plijesan iz čoškova za usvirani parket.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 12:27
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ajmo iz pocetka. Zracne zavojnice ne mogu u saturaciju zato jer nema metalne jezgre koja bi saturirala, špula u high passu je obicno paralela i porastom njenog induktiviteta se rezna frekva povisuje.

Nejdu? Ja mislio da idu, ali podosta kasnije od ovih sa čvrstim jezgrama.
A highpass mu definitivno pada u frekvenciji, pričamo o L1.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 12:32
Al se maloprije korigirao cile da je mislio na L5...
Zrak ne bi smio saturirati ništa po sjećanju s faksa, ta krivulja histereze se odnosi na metalnu jezgru...
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 12:33
Originalno postano od strane člana: cile cile napisao:

Sorry dečki, L5 sam mislio da je 1.2 umjesto 1 mH. Jbg kad se dopisujem u dva ujutro

Ak je L5 1.2 umjesto 1 to će ti još malo više nagnut krivulju od woofera nadesno (tj bit će više basa haha, vjerojatno za malu žrtvu osjetljivosti, nisam ziher ). Al nije mi ni to baš "mala" promjena. Postoji šansa da onda treba poštelat level visokotonca.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 13:07
Donkimizer , opet brkaš osnove. Dakle, porast induktiviteta u seriji(midbas sekcija) ruši reznu frekvenciju, a u paraleli(visokotonska sekcija) dize reznu frekvenciju. Mislim da to vrapci na grani vec kopcaju.
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2019 u 13:35
Hm, ok. Početnik sam, daj me još malo uputi. Ako imam dvije zavojnice 0.1 mH i 1mH i odlučim jednu od njih stavit u paralelu s visokotoncem (nakon serije sa kondenzatorom naravno), da li je induktivitet veći sa zavojnicom vrijednosti 0.1 mH ili zavojnicom vrijednosti 1 mH? Odnosno, sa kojom zavojnicom će rezna frekvencija biti viša?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...
Forum: Audio komponente